Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Vagyonmegosztás ilyen esetbeln hogy működi?
Az, hoyg a házasság alatt vett ház (vagy egyéb vagyontárgy) kinek a nevén van, teljesen lényegtelen, mert a házasság vagyonközösség, és minden, amit ez idö alatt vettek, közös. Ez alól kivétel az öröklés, illetve a névre szóló ajándék.
Amennyiben bizonyítani tudják, hogy ennyit adtak ajándékba, és kizárólag a férjednek, nem pedig kettötöknek közösen, akkor ez a férjed magánvagyona, a többi felezödik.
De a bizonyításhoz nem elég, ha a közeli rokonok tanuskodnak, ehhez vagy írásbeli ajádnékozási szerzödés kell, vagy legalább két független tanu, aki nem rokon, nem barát, iletve semmi módon nem elfogult.
Ha nem tudják bizonyítani, akkor neked jár a ház fele értéke.
Amúgy klassz apa: "A férjem azt mondta hogy a kisebbik gyerekkel mehetek a híd alá."
Amennyire nekem a joggal dolgom volt: a tény az, amiről papír van.
De azért én is ügyvédet javaslok, nagy a tét.
A gyerektartás meg az ő kötelezettsége a gyerek iránt, nem hiszem, hogy te lemondhatsz róla.
"Kérdés az, hogy Te mennyit adtál bele a házba? Mert a leírtakból az derül ki, hogy nem sokat. Akkor meg nem is ige követelhetsz"
Tévedés, EZ NEM kérdés, amit ugyanis a házasság alatt szereztek, az KÖZÖS, azaz fele jár mindkét félnek! Kivétel ez alól ebben az esetben csak az esetleges ajándékba kapott pénz: ha ugyanis a házasság alatt kap egy pár valamelyik tagja készpénzt, az is közös, KIVÉVE, ha bizonyítani lehet (írásos ajándékozási szerzödés), hogy CSAK AZ EGYIK félnek adta az adomanyozó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!