Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Milyen válási és vagyonmegosztási szabályok vonatkoznak erre?
ha telek az apu nevén volt akkor az az övé
de ha a felépítményt már a házasság alatt építették fel akkor az közös és értékbecslő megmondja mennyi és annak a fele jár neki
tehát a telket mikor vették, és mikor építkeztek?
2.
Amit a házasság előtt vettek saját névre: különvagyon, ha válnak, az viszi, aki hozta.
Amit a házasság megkötése után vettek: akárki nevén van, közös tulajdon.
Ha egyikük különvagyona a lakás/ház, de a házasság megkötése után jelentős változtatásokat végeztek rajta, amik az ingatlan értékét növelték, akkor az értéknövekedésnek megfelelő pénzösszeg felét az ingatlan tulajdonosától kérheti a másik fél. Ennek az az oka, hogy a felújítások, hozzáépítések közös pénzből készültek el, így mindkét házastársat megilleti ennek fele-fele.
Wow, köszönöm a válaszokat!
A telket apa kapta az apjától, de akkor már házasok voltak és a lakást a közösen felvett hitelből építették ( a hitel közös néven is volt)
ha nem írtak papírt, hogy csak kizárólag az apukád kapta, akkor azt is közösen kapták, mert már házasságban..
csak egy kis infó
ez azért nem egyértelmű, mert nem tudni, hogy a nagyapa hogy szánta a telket..
a "család gyarapítására" hogy a szüleid tudjanak hova építkezni...ebben az esetbenlehet követelése anyukádnak, vagy pedig kizárólag az apukádnak..(mivel házasságban történt, és nem öröklés, így a "kinek nevén van" nem számít...)
"Abban az esetben ugyanis, ha a szülô vagy más rokon ad jelentôsebb értékû ajándékot, ezt - az ítélkezési gyakorlat tapasztalatai szerint - általában saját gyermekének illetve rokonának szánja. Ilyenkor is jelentôsége van természetesen az ajándékozáskor elhangzott nyilatkozatnak, de a vagyonjogi igények eldöntésénél a bíróságnak fokozott gonddal kell a nyilatkozat valódi tartamát vizsgálnia. Sok esetben ugyanis a szülô, illetve rokon eredetileg nem csupán gyermekét (rokonát), hanem annak családalapítását kívánja támogatni - közvetve tehát a másik házastársat is - szándéka azonban nem irányul arra, hogy az együttélés végleges meghiúsulása esetén az ajándék értéke ne gyermekét (rokonát) illesse meg, hanem az a másik házastársat is gazdagítsa, és közös vagyonként megosztásra kerüljön."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!