Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Százalékban meghatározott tartásdíj fizetésemet lehet-e fix összegre korrigálni? Fizetésem a duplájára nőtt és 100ezer tartásdíjat két gyermekre soknak tartok.
90ezer körüli fizetésem alapján 4éve, két gyermekem után 40%-ot határoztak meg.
Most 180-200felett keresek és aránytalanul soknak tartom így a levonást.Hitelem és kiadásaim is vannak és igy azokra a maradék 100-ból nehezen jut.
# 26/30
Ilyen alapon elválni sem szabadna, hisz az a legnagyobb törés nem a pénz.Napi kapcsolat helyett láthatja hétvégente az apját, azt hogy pótolja a pénz, sehogy.
Kérdező, mivel a támadásba lendült anyucikák lepontozták a #12-t, cserébe megosztok veled egy jó hírt... az új Ptk hatályba lépése, tehát március 15-e urtán több szempontból is a hozzád hasonló helyzetűeknek kedvező változások jönnek.
1,
"4:207. § [A tartásdíj meghatározása]
A tartásdíjat határozott összegben kell meghatározni. A bíróság ítéletében úgy rendelkezhet, hogy a tartásdíj évente, a következő év január 1. napjától a Központi Statisztikai Hivatal által közzétett éves fogyasztói árindex növekedésének mértékével – külön intézkedés nélkül – módosul."
VÉGE a tartásdíj százalékos megállapításának egyszer és mindenkorra. Onnantól a tartásdíjat FIX összegben kell megállapítani, ami évente (a nyugdíjhoz hasonlóan) indexálásra kerül automatikusan a KSH infla-adatai alapján. Szóval márc. 15-e után már nem fordulhat elő ez a z anyucikák által védett nonszensz, ami megesett veled:), az lesz, hogy fix összeg, amit indexálnak, és ha ezt kevesli a jogosult, akkor mehet ő bíróságra új megállapítást kérni.
2, A tartásdíj megállapításánál ezen túl a bíróság a törvény betűje szerint KÖTELES figyelembe venni a gyermek elhelyezését biztosító szülőnek az állam által folyósított juttatásokat. Szó szerint így fog kinézni:
4:218. § [A gyermektartásdíj bírósági meghatározása]
(1) A gyermektartásdíjról a szülők megegyezésének hiányában a bíróság dönt.
(2) A gyermektartásdíj meghatározása során figyelembe kell venni:
a) a gyermek indokolt szükségleteit;
b) mindkét szülő jövedelmi viszonyait és vagyoni helyzetét;
c) a szülők háztartásában eltartott más – saját, mostoha vagy nevelt – gyermeket és azokat a gyermekeket, akikkel szemben a szülőket tartási kötelezettség terheli;
d) a gyermek saját jövedelmét; és
e) a gyermeknek és rá tekintettel az őt nevelő szülőnek juttatott gyermekvédelmi, családtámogatási, társadalombiztosítási és szociális ellátásokat.
További jó hír, hogy korlátot kap a zsigerelő típusú anyukák gumicsontja, az "akár a saját kárára is köteles"
Így fog kinézni március közepétől, hogy:
4:215. § [A szülő tartási kötelezettsége]
(1) A kiskorú gyermek tartására a szülő a saját szükséges tartásának korlátozásával is köteles. _Ezt a rendelkezést nem kell alkalmazni, ha a gyermek indokolt szükségleteit munkával szerzett keresménye vagy vagyonának jövedelme fedezi, vagy a gyermeknek tartásra kötelezhető más egyenesági rokona van._
(2) Ha a gyermek tartása az (1) bekezdés alapján nem biztosítható, a gyámhatóság engedélyezheti, hogy a szülők a tartás költségeinek fedezésére a gyermek vagyonának állagát – meghatározott részletekben – igénybe vegyék.
Na, ezzel szemben gyakorlatilag egy., a kötelezett számára hátrányos változást látok, a visszamenőlegességben:
"(3) Tartási követelést hat hónapnál régebbi időre bírósági úton akkor lehet visszamenőlegesen érvényesíteni, ha a jogosult a követelés érvényesítésével alapos ok miatt késlekedett. Három évnél régebbi időre tartási követelést nem lehet bírósági úton érvényesíteni."
Aztán az majd elválik, hogy a bíróságok mit esznek meg "alapos ok" gyanánt...
Na, ezek lesznek márciustól, szóval szerintem márc. 16-án add be a pert a tartásdíj újra megállapítására, akkor a meghatározásnál úgyis visszamenőleges 1 év átlagát kell figyelembe venniük nem a legutolsó hónapot egyfelől, másfelől az akkor megállapított összeg már KSH adattal fog indexálódni, és nem duplára nő akkor se, ha 1 év múlva megduplázódik a kereseted. Ez van.
(nyugodtan lehet lepontozni, akkor is ez van:)))
Szerencsére az itteni pontozgatás semmiben sem befolyásolja azt, hogy március közepétől a #32-ben leírt szabályok fognak élni, mert a törvényhozó is úgy látta, hogy igazságtalan a százalékban megállapított tartásdíj:))))
És a Kérdezőnek akkor lesz érdemes bíróságra menni...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!