Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan mentsem meg a házasságo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mentsem meg a házasságomat? Ki mit tenne?

Figyelt kérdés

10 éve vagyunk együtt,van egy 3 hónapos kisfiunk.minden a születésével kezdődött.Mi nagyon vártuk,szeretjük,csak az apai nagyszülők beleszólnának mindenbe,ha hagynám!Egy faluban lakunk,és már nekem sok,amit művelnek anyagilag is meg abból a szempontból is,ahogyan viselkednek.én azóta nem járok hozzájuk,mióta megszültem,ők jönnek naponta még 3x-is,van hogy órahosszákra is(3X).Ezeket mondom a páromnak,hogy zavar,de mindig őket pártolja,azzal a kifogással,hogy első unokájuk.Ha elmegy a párom hozzájuk,ellenem biztatják,ő meg mikor hazajön,fújja azt amit anyucika meg apucika mondott neki,amiből megy a vita.Azt mondja,ha az anyjáéknál van,akkor meg engem véd előttük,de otthon meg nem így beszél.Már az intim együttléteket is kerülöm vele,pedig szeretném,csak ha lenne valami ,akkor sem változna semmi.Nekem nem sexpartnerre van szükségem,hanem egy szerető,megértő férjre!

Az anyagi részéről annyit,közös vállalkozás van,az apja nemdolgozik egyáltalán,mindent a férjem csinál,apósom csak az anyagiakkal foglalkozik,amit nem 50-50%-osan számol el.egy példa:500000ft-ból ad a páromnak 150000-et,amimiatt szintén megy a vita,akkor is őket védi,mert "ők tele vannak adósággal"mondattal.

Nemtudom rávenni a férjemet,hogy elköltözzünk.hogy csináljam?


2009. dec. 2. 14:50
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Igen, van olyan 'társ', aki nagyra értékeli a kitartásod, a lelkierőd és nyugalmad és nem fogja fel, hogy az első hegy elhordásakor a lelked sérvet kapott és az örömujjongva megtapsolt csillaglehozásodba belerokkantál. Közben ő boldog, nem fogja fel, hogy kétségek közt gyötör a magányod.

Ha így folytatod, nem is fogja sosem észrevenni, mint a viccbeli kisebbség a lován: pedig már majdnem leszokott az evésről, mikor megdöglött...

2009. dec. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg apóst, anyóst, hogy nekik semmi dolguk egész nap? Hogyan szoptatsz, ha mindig ott lopják a napot? Felháborító.
2009. dec. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
1 hónapig szoptattam,elapadt a tejem,tápszerezek azóta.
2009. dec. 2. 15:45
 24/33 anonim ***** válasza:

A párod fél a szüleitől. Nem mer önálló életet kezdeni. Ez sehogy sem jó. A hétvége a tiétek, az életetek a tiétek. Oda mész ahová akarsz.

Hogyan beszélnek a szülők a párodhoz. Kérlek fiam csináld ezt csináld azt? a párod meg igen, máris?

Soha sem mond nemet?

2009. dec. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a gyors választ.

Most egy kicsit megkönnyebbültem,hogy nekem adtatok igazat,mert már arra is gondoltam,hogy mégis csak bennem van a hiba.

2009. dec. 2. 15:48
 26/33 A kérdező kommentje:

az anyja még mindig kisfiam-ozza,soha nem mond nemet.

Most is inkább őket vitte vásárolni,mert az ő autójuk nem jó,minthogy segített volna nekem itthon.délelőtt oltáson voltunk a picivel ő jött velünk,13.00-kor értünk haza,még nem vásároltam,de nem is tudok addig elmenni,amíg haza nem jönnek,mert nincs kire hagynom a kicsit.Neki kellett volna rá vigyáznia.Megkérdezte mielőtt elment,hogy kellek itthon segíteni?ez volt 13.25-kor.Mondtam,hogy igen,mert menni akarok a boldba,de az cska 14.00-kor nyitott.mire ő mondta,hogy telefonáltak,vinni kell őket.Megint jól összevesztünk,mielőtt elment.

2009. dec. 2. 15:52
 27/33 anonim ***** válasza:
Azt hiszem nektek egy jó erős zárra,meg egy kikapcsolt csengőre lenne szükségetek.A telefont se felejtsd el esténként mellétenni/kikapcsolni.
2009. dec. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Azt mondod jo a viszonyod a parod szuleivel. Hat mibol allna leulni veluk es elmondani mindezt? Zavarnak teged, nem vagy elragadtatva a napi haromszori latogatastol, neked is van anyukad, inkabb hozza mennel neha. Ezek tok termeszetes dolgok, eleg szomoru, hogy nem veszik eszre. Es latod, te lettel egy mero gorcs miattuk. (Nem sertesbol). Egyaltalan nem kell oket megturni, neked is lehet dolgod. Az meg nagyon gaz, hogy a parodat is rangatjak mikor veletek tolthetne az idejet.

Mondd el nekik, mashogy nem fog megoldodni. Vannak olyan emberek akik csak akkor dobbenek ra dolgokra, ha a szemukbe mondjak.

2009. dec. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

A párod annyira igényli szülei jóváhagyását, hogy képtelen azt az életet élni, amilyet szeretne. Való igaz, hogy a legtöbb felnőtt legalább kismértékben folytonos szimbiózisban van a szüleivel. Segíti a hovatartozás, a családi közösség érzésének kialakulását. Ám még az egészséges családokban is előfordul, hogy ez a befolyás túlzott méreteket ölt.

Az irányító szülők gyermekeinek az a „bűne”, hogy függetlenné válnak. Válaszul a szüleik kétségbeesnek, és azzal a taktikával vágnak vissza, amelyhez a legjobban értenek: a szeretet megvonásával és katasztrófa kilátásba helyezésével. A legtöbb irányító szülő hihetetlenül önző.

A gyerek házassága különösen fenyegető tud lenni az irányító szülők számára. A házastársat úgy tekintik, mint riválist, aki a gyerekük szeretetéért verseng. Ez borzalmas csatákat eredményez a szülők és a házastárs között, a felnőtt gyerek pedig a megosztott lojalitás miatt két tűz közé kerül. Vannak szülők, akik az új kapcsolatot kritikával, szarkazmussal vagy a kudarc előrevetítésével támadják. Mások, nem hajlandók elfogadni az új partnert, vagy akár tudomást sem vesznek létezéséről. Megint mások egyenesen üldözik az új társat. Nem ritka, hogy az ilyen taktikák olyan zűrzavart okoznak, hogy az aláássa a házasságot.

A párod szülei a manipulátorok. Ahelyett, hogy elengedné a gyermekét, olyan helyzeteket teremt, amelyekben a felnőtt gyereknek „szüksége van rá”. Ez a fajta manipuláció gyakran jó szándékú segítségnek tűnik, amit viszont senki nem kért. Amikor a „gyermek” mégis összeszedi a bátorságát, és beszél szüleinek az érzéseiről, azok rendszerint könnyező mártírrá válnak. A gyermeket pedig minden esetben elfogja a bűntudat, és igyekszik mentegetőzni. A manipuláció sarokba szorítja az embereket: ha szembeszegülnek, meg kell bántaniuk valakit, aki „csak kedves akar lenni”. Legtöbbjüknek könnyebb, ha engednek.

Azoknak a szülőknek, akik békében vannak önmagukkal, nincs szükségük arra, hogy felnőtt gyerekeik életébe beleszóljanak. Minden szülő addig irányítja a gyerekét, amíg az nem képes ura lenni a saját életének. Az egészséges leválás évekkel eltolódhat – vagy akár soha nem is kerül rá sor, csak akkor történhet meg, ha a gyermek végrehajtja azokat a változtatásokat, amelyek képessé teszik rá, hogy átvegye az irányítást saját élete fölött.

Remélem tudtam segíteni! Sok sikert kívánok.

2009. dec. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Egyszer már beszéltem az anyjával,amire ő sírva ment el tőlünk,ami miatt szintén veszekedtünk,hogy én mindig csak az ő szüleivel beszélek így.

Pedig nem veszeedtem az anyjával és bunkó sem voltam,csak egyszerüen nem egyezett a véleményünk.

2009. dec. 2. 17:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!