Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan mentsem meg a házasságo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mentsem meg a házasságomat? Ki mit tenne?

Figyelt kérdés

10 éve vagyunk együtt,van egy 3 hónapos kisfiunk.minden a születésével kezdődött.Mi nagyon vártuk,szeretjük,csak az apai nagyszülők beleszólnának mindenbe,ha hagynám!Egy faluban lakunk,és már nekem sok,amit művelnek anyagilag is meg abból a szempontból is,ahogyan viselkednek.én azóta nem járok hozzájuk,mióta megszültem,ők jönnek naponta még 3x-is,van hogy órahosszákra is(3X).Ezeket mondom a páromnak,hogy zavar,de mindig őket pártolja,azzal a kifogással,hogy első unokájuk.Ha elmegy a párom hozzájuk,ellenem biztatják,ő meg mikor hazajön,fújja azt amit anyucika meg apucika mondott neki,amiből megy a vita.Azt mondja,ha az anyjáéknál van,akkor meg engem véd előttük,de otthon meg nem így beszél.Már az intim együttléteket is kerülöm vele,pedig szeretném,csak ha lenne valami ,akkor sem változna semmi.Nekem nem sexpartnerre van szükségem,hanem egy szerető,megértő férjre!

Az anyagi részéről annyit,közös vállalkozás van,az apja nemdolgozik egyáltalán,mindent a férjem csinál,apósom csak az anyagiakkal foglalkozik,amit nem 50-50%-osan számol el.egy példa:500000ft-ból ad a páromnak 150000-et,amimiatt szintén megy a vita,akkor is őket védi,mert "ők tele vannak adósággal"mondattal.

Nemtudom rávenni a férjemet,hogy elköltözzünk.hogy csináljam?


2009. dec. 2. 14:50
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Párszor volt úgy,hogy jött volna az apja,de még aludtunk.Aztán később mikor újra jött mondta,hogy már volt itt,csak aludtunk.

Ezek után már a fia felkel,hogy nehogy fölöslegesen jöjjön az apukája.

2009. dec. 2. 15:19
 12/33 anonim ***** válasza:

Hát ebbe beleőrülnék, az tuti. Nem tudsz elmenni otthonról napközben? (barátnőhöz, anyukádhoz, tesódhoz stb.), hogy ne legyél mindig készen otthon, mikor át akarnak menni. A férjedet nem tudom hogyan kéne leszoktatni a szüleiről.

Miért nem költöztök? A közös vállalkozás miatt?

2009. dec. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
jól mondtad neki. De abból, hogy "nem jól esett neki" az jön le nekem, hogy neki bezony ez az állapot a "természetes". Mondjad neki folyamatosan. Önálló gondolkodású ember, és családja van. Hozzátok tartozik, nem az anyjáékhoz. Ő neki nem az egyensúlyra kell törekedni, arra ott vagy Te. neki Az irányelve az kéne, hogy legyen: 'mindig a családom, feleségem mellé állok'!!
2009. dec. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Nem a vállalkozás miatt,hanem azért mert az ő családtagjai(mindenki,testvérek,keresztszülők,stb.)mind ebben a faluban laknak,és nem akar egyedül lenne egy idegen városban.

volt már olyan,hogy direkt elmentem a gyerekkel sétálni anyuhoz,mikor rám telefonált a párom(ő dolgozott 120km-el odébb),hogy hol vagyok,mert az apja lett volna nálunk,csak nem vagyunk otthon.

2009. dec. 2. 15:24
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Végigolvastalak és meg kell hogy mondjam, tragikus a dolog. Én 2 megoldást látok, de akármit írok, neked kell megoldanod a helyzetet, amihez szívből a legjobbakat kívánom neked!


Az első sajnos az amit eddig is tettél, tűrsz és vagy felőröl idegileg úgy, hogy tönkremész, vagy nem.


A második, kockáztatsz, melyben nem kicsi a tét. Választás elé állítod a férjed.

Érvek:


1. Az nem indok részéről, hogy az öregéknél meg téged véd, ugyanis házasok vagytok, ami annyit jelent, hogy ő úgy döntött, hogy ide tartozik. Tehát nem elég, ha szeret, de támogatnia is kell, ha válságba kerülsz bármilyen okból, mint ahogy azt feltételezem te is megtennéd. Tulajdonképpen e téma kapcsán ki is derült, hogy megtetted.


2.Igazán beláthatná a párod, hogyha az öregék oly gyakran támadnak téged, akkor valami nagyon nem stimmel, és mivel ő ismer téged jobban, ráadásul a szeretet oldaláról, neki is kell látnia mi az igazság. Egyébként az igazság az, hogy a férjed szemellenzővel jár.


3.A pénz kérdést én ott közelíteném meg, amit kérdéses esetben egy nagyon jó barátom mindig számba vesz: a gyermek. Ő sose venné ki a gyereke és családja szájából a kaját, átvitt értelemben értendő persze. Másrészt, nem hiszem el, hogyha akár csak 50 ezerrel többet kapnátok a példádból lehozva, az akkora gondot jelentene még nekik. Nektek viszont az már 150ezerből kiindulva igen jelentős életszintjavulás, és akkor ezt megint hadd kössem a gyerekhez és a családhoz.


4.Az én családomban a terstvériesség dominál. Fifty fifty. Ha valaki mégis rászorul, akár tartósan, akkor megbeszéljük úgy, hogy minden érintett ott legyen. Ha az öregék téged ebből kihagytak, akkor az onnantól fogva egy igazságtalan és részrehajló döntés akkor is, ha nem dolgozol ott. Ugyanis a párod viszont ott dolgozik.


5.Ha téged zavar -engem és megkockáztatom sokakat zavarna, hogy folyton a nyakatokon lógnak, akkor a férjed köteles legalább kompromisszumos megoldást keresni. Engem innen felháborít ez az egész olyan szinten, hogy legszívesebben kivágnám a monitort is. De tényleg, mi az hogy nem hallgat meg, és azzal takarózik, hogy náluk meg téged véd? Ez nem érv. Köteles meghallgatni!!


Tudom, hogy kellemetlen dolog amit írok, de ha nem találsz megoldást és nem válsz keményebbé, akkor lehet hogy csak válás marad hátra. Annak ugyanis nincs értelme, hogy felőröld magad egy olyan ember mellett, aki nem igazán partner az életedhez, vágyaidhoz. Tönkre fogsz menni.


Bocsánat hogy ennyit írtam és sajnálom hogy csak ennyit tudok javasolni! Egyébként lehet meg kellene mutatnod neki a reagálásokat...


Üdv: 30 éves férfi!

2009. dec. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Nem bírom tovább idegileg,de a gyereket nézem,hogy legyen apja,hátha egyszer megváltozik,kinövi,vagy nem is tudom mit hidjek.

hogy költöztessem el innen?

2009. dec. 2. 15:26
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
ne haragudj, de nonszensz amit a párod csinál! Gondolom felhívták, hogy "jajj édes kisfiam itt állunk a ház előtt, a feleséged nincs itthon ?!" "de ciki... na, várjatok, felhívom, hogy hol jár" HELYETT azt kellett volna mondania "elment valahová, mert biztos dolga akadt. Menjetek szépen haza, szerintem nem jön vissza hamar."
2009. dec. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Nos.

Ismerős anyja: házasság, költözés a férj szülői házába. Mama más pályát szánt a fiának, így ennek megakadályozóját látta és utálta a feleségben. Apuka tiktakkolt mint az órainga anyu és feleség között. Jó polgári állások egyébként, rendezett anyagiakkal, gyerekek. Alkoholizmus, dohányzás. Család szétesik, züllés, gyerekek sorsa enyhén szólva kifogásolható. Férj meghal az életmód/daganatok kombinációjában. Párja hullarészeg, észre se veszi. Mama közben öreg és gyöpi, de veszekedni még mindig tudnak, fia halálába végképp belekattan. Gyerekek felnőnek (nagykorúság), mehetnek amerre akarnak, hamubasült pogi viszont nem jár (nincs háttér). Mama kihal. Anyu holtrészegen él-hal. Később nála is daganatok és halál. Házasságtól a sírig tartó boldogtalanság.


Tehát: lehet várni, meg lehet magadnak társat keresni a nincs / mama kedvence helyett. Vagy nyelni, amíg bele nem fásulsz. Váláson v. költözésen (bár költözzön ő, neki hiányzik apu-anyu) elgondolkodás, a tettlegesség ki nem zárásával ajánlott.

Persze ezt szép alaposan, fel kell tálalni, nem derült égből, bár könyörgöm, egy férfinek tudni kellene, hogy melyik a családja, mit akar a biztos hátterének és kit a társának tudni. Nincs átmenet, csak igen és nem.

2009. dec. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Az a legroszabb,hogy tudja hogy nekem van igazam,mert mondja,csak az anyjáékat nem bántsa meg ezzel sem,hogy nekik szóljon valamit.Mert én mindent kibírok ő szerinte,gondolom én!
2009. dec. 2. 15:31
 20/33 anonim ***** válasza:

Pont, ha egyszer leülnétek komolyan és keményen beszélgetni, rá kellene döbbenteni, hogy az egyetlen esélyetek a közös életre a KÖLTÖZÉS. Ha ebbe nem megy bele, akkor nem akar veletek élni. Választás elé kellene állítani, mert felőrlődsz idegileg.

Mi az, hogy egyedül lenne egy másik városban?? Hát már nem kisfiú tényleg, hanem önálló (?) családos ember. Na ne, hihetetlen.

MInden jót kívánok neked.

2009. dec. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!