Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan mentsem meg a családom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mentsem meg a családom?

Figyelt kérdés

Vázolnám röviden a helyzetet.Apám iszákos, a szüleim most kezdtek el válni nyár végén.Anya öcsi meg én elköltöztünk otthonról egy lakásba,és Nagyi is velünk él,de néha haza megy.Anya sokat dolgozok a megélhetésünk miatt!és amikor este hazajön elkezd telefonon beszélni a barátnőivel.hosszú ideig (fél óra-óra).sok vitánk volt emiatt,h velünk alig beszél,viszont sokat telefonál,de mindenki azt mondja,h legyek türelmes,és tudom,h ez neki...segít leadni a feszültséget,mert nem jár sehová(se pénz se idő).öcsém meg elég "zárkózott".nem sokat beszél.Nagyi meg sokszor mindenbe beleszól amihez nem ért ahhoz is,és elég sértődékeny.

szóval egyedül érzem magam,és úgy érzem szét esik a családom...nem hallgat meg senki,alig vannak beszélgetések.minden megváltozott.és úgy érzem,h egy rossz álomba vagyok.van egy kis ösztöndíjam,kapok szociális támogatást,és elkezdtem diákmunkázni,de....úgy érzem ez kevés.

Nem tudom hogyan segíthetnék Anyán,hogyan kovácsolhatnám össze a családot.példát kellene mutatnom......


2009. nov. 4. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Először is: vezess naplót, semmiképp ne fojtsd magadba a gondod. A saját életed legyen neked a legfontosabb, ha marad energiád segíteni anyukádnak, akkor tedd meg. Ha öcséd nincs még 18 kérj neki segítséged a helyi családsegítő szolgálatnál, ők ingyen biztosítanak neki szakellátást pszichológus, stb. telefonon kell bejelentkezni. Keress magadnak valami olyan hobbit, amihez értesz és boldoggá tesz. Fedezd fel magad. Ne rágódj rajta feleslegesen, erővel tereld el a figyelmed. Kérdezd meg anyukádat tudsz-e segíteni valamiben? Valószínűleg mamád se tud mit kezdeni ezzel a helyzettel, ezért okoskodik, próbálna segíteni a maga módján. Most mindenki új szerepet kap, és bele kell rázódni. Menni fog. Gondolj arra hogy most már jobb lesz mint volt!
2009. nov. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A családod megmentése nem a te dolgod. A szüleid már nem lesznek együtt. Én is átmentem ezen, anyu állandóan a telefonon lógott és minden új történésről beszámolt a rokonoknak. Idővel ha egy picit jobban lesz anyukád akkor kezd csak el veletek foglalkozni. Sajnos ez sokszor így van. Beletemetkeznek a saját bajukba. Igaza van az előttem szólónak. Ha mást nem tudsz, vezess naplót. Rajtatok csak az idő segít. Lenyugszik mindenki idővel és meglátod jobb lesz!
2009. nov. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a hozzászólásaitokat....sose vezettem naplót,de most itt az ideje:)
2009. nov. 5. 14:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Az segíthet, ha nem mint gyerek, hanem mint felnőtt állsz elő anyádnál, tehát úgy, mint akivel meg lehet beszélni a gondjait, nem pedig akit meg kell kímélni tőlük.

Persze ez nem garancia semmire.

Voltam így én is: apámat baleset érte, anyám munka után az intenzívre rohangászott, a tesóm elköltözött. A félelmektől kezdve mindent egyedül kellett feldolgozni, helyretenni. A mi családunk nem állt össze, így a nyereség az, amit önállóság terén nyertem.

2009. nov. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!