Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjem 12. 000ft-ot fizet a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem 12. 000ft-ot fizet a volt nejének gyerektartást. A nő iszik, cigizik. Fiztenél többet neki vagy inkább vennél a gyereknek ruhát?

Figyelt kérdés
2009. nov. 15. 22:59
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Szia!Ne sajnáld azt a 12.000 ft-ot!Azt tényleg nem az anya füstöli el!Én egy hasonló,de fordított helyzetben vagyok.3 gyerekkel váltam,az apa csak 2 gyerek után fizet,mivel a legidősebb már nagykorú.Kértem rá is gyerek tartást,de a bíróság elutasította,mondva,hogy ő nagykorú és neki kell kérni az apátol a pénzt, persze bíróságon keresztűl.A fiam nem kért, nekem kellett iskoláztatnom.A másik kettőre 25.000 ft ítélt meg a bíróság, mert én 80.000 ft kerestem, ő meg 60.000ft hivatalosan. Persze ettől sokkal többet keresett, hisz autó szerelő, és tudom.Mindez 5 éve történt, de azóta sem fizet többet.Az viszont tény és való,hogy a 12.000 ft kevés 1 gyerekre,én már csak tudom.És hidd el, mindig kell valami,egyszer gyógyszer, egyszer füzet, csizma, mert a tavalyit már kinőtte, iskola igénye szerint fölszerelés,és akkor még jó márkás cuccok is kellenek,mert mindenki olyat visz, nehogy a gyereket cikizzék a kínai cuccban.Én meg szeretem az Avon termékeket,és meg is veszem magamnak ami kell, de nem érzem azt ,hogy a gyerekeimtől elvenném azt a kevéske pénzt, amit az apjuk rájuk szán.Nem szenvednek hiányt semmiből.Látod, még internetre is futja, pedig ez már luxus kategóriába tartozik.Nem gondolom, hogy az exnej rossz anya lenne, lehet hogy most még fiatal és felelőtlen, de hidd el az a 12.000 ft biztos hogy a gyerekre megy el.Üdv...
2009. nov. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

Utolsó: a kérdezö nem azt irta, hogy sokallja a 12000 ft-ot a gyerekre, hanem azt kérdezte, hogy mi jobb, ha többet ad az ANYÁNAK vagy pedig a GYEREKNEK vesz ruhát, vagy ami szükséges.

Abban iagazad van, hogy ez nem sok egy gyerekre, de egyrészt lehet, hogy csak ennyi a lehetséges, a másik, hogy az anyának is INKÁBB a gyerekekre kellene költenie amit csak lehet és nem italra meg cigire.

A legtöbb válaszoló viszont egyáltalán nem erre irt választ, hanem a saját acsarkodó véleményét adta közre.

2009. nov. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok,köszönöm. Mit gondoltok mennyi lenne a reális összeg?
2009. nov. 18. 23:03
 34/39 anonim ***** válasza:
tegnap22:05 nek!Igazad van!Tényleg nem az a kérdés!:))Csak mire itt ezt a sok írást elolvastam,úgy jött le,hogy a kérdező sokalya a 12.000ft-ot.!:))Bocsi kérdező!:)))Akkor ami a kérdést illeti.Nem fizetnék többet,csak amit a bíróság meghatároz,viszont vennék még pluszban a gyereknek dolgokat,amire szüksége van.Gondolom ez így volna helyes! Üdv....
2009. nov. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

A tegnap 22:05-ös vagyok: szerintem csak a megitélt összeget adjátok és ezenkivül vegyetek a gyereknek azt, amire szüksége van, vagy ha az iskolában kell valamit befizetni, akkor OTT fizessétek TI be.

A sok idétlen válaszolóval meg nem kell foglalkozni, egyesek minden gyerektartással kapcsolatos kérdéshez ugyanazt irják, függetlenül attól, hogy ráillik-e a kérdésre vagy sem.

2009. nov. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

Ez jól esik,köszi.

A bíróság 9000ft-ot határozott meg,anno 5éve.

De tudom,hogy ez nagyon kevés,ezért mondtam,h fizessünk többet. Én 15.000re gondoltam és mellette persze amire szüksége van.

Mert olyan gyorsan nem nől,h minden hónapban ruhák kellenének neki.De van főzés,fűtés,villany,fürdés...

Köszönöm KEDVES VÁLASZOKAT!

2009. nov. 19. 10:11
 37/39 anonim válasza:

Gyermektartás díj a fizetése 50% maximum vagy amenyiben meg egyeztek!

A 12 ezer az kötelezően jár! Ha akarja ha nem azt fizetni kell! ezen felül ha akar azt vesz a gyereknek amit akar

2009. nov. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
ma 20:34-es: olvasd már el, hogy mit ir a kérdezö! Arról szó sincs, hogy a 12000 ft-ot nem akarnák fizetni!
2009. nov. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Szerintem a gyereket vigyétek el bizonyos időközönként vásárolni és azt vegyétek meg neki, amire szüksége van -vagy ha van még plussz lehetőségetek rá, akkor azt, amit szeretne, de az anyukája nem tud neki megvenni. (Annó én mindenáron akartam egy fűzőt -13évesen a semmi mellemre- ami 3000.- forint volt. Az akkoriban rengeteg pénz volt, anyám nem tudta megvenni -nem is nagyon akarta, hiszen semmi szükségem nem volt rá. Elkottyantottam az apám feleségének és láss csodát: megkaptam karácsonykor :D:D:D )

Vagy nyithat apuka egy számlát a gyereknek, ahová -az anyának fizetett gyermektartásdíjon kívül- fizetz be havonta valamennyit. Az fontos, hogy ne a tartásdíjat utalja oda, mert azt az anyához kell eljuttatnia. A gyereknek ez lehet a zsebpénze, vagy lehet egy kis megtakarítás majd ha nagyobb lesz.

2011. jan. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!