Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lehet ebből sírig tartó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet ebből sírig tartó boldog házasság, vagy el fogunk válni?

Figyelt kérdés

Most 18 éves lány vagyok, a barátommal lassan 3 éve vagyunk együtt. Nagyon szeretjük egymást, és mivel nekem elég nehéz családi életem van(elvált szülők, alkoholista ünző szülő és minen ami ebből adódik) eltökélt szándéka a páromnak, hogy gondoskodjon rólam és nagyon törődő. Én is próbálok az lenni de én az érzelmi elhanyagoltság miatt sokkal önzőbb vagyok mégis. Ő nem nagyon érzi ezt egynelőre, de egyyszer a sok viszonzatlan gesztus összeáll, attól félek, pedig én próbálkozom.

A másik amitől félek, hogy ha most nem szakítunk egy időre (amire semmi okunk) akkor ha majd összeházasodunk, úgy megyünk bele a házasságba, hogy nem éltük ki magunkat, nem tapasztaltunk eleget párkapcsolatok terén.

De ha oknélkül szétmennénk, akkor azt úgyse bírnánk, ha meg mégis, akkor elhidegülnénk.

A harmadik amitőpl féle, hogy túlságosan függök tőle érzelmileg.

Már sokat gondolkodtunk a majdani közös életünkön. Ez nem igazán esküvőtevezgtés, inkább ami utána jön. Családiház, autók, nyaralások, gyerekek, házimunka elősztása stb. Nem gondolkodunk esküvőről gyerekfejjel, félreértés ne essék, és gyereket is csak 25 felett akarunk majd.

De lesz ebből vmi, ha nekem még sose, neki meg még csak 1 kapcsolata volt a miénk előtt és az is csak 3 hetes volt?


2009. nov. 8. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Arra a részre, hogy te magad önzönek érzed, nem tudok sokat irni - próbálj meg változtatni, és ne a saját érdekeidet helyezd elötérbe, hanem a párodét.

AZ, hogy nem volt még több elözö kapcsolatotok, erre viszont a saját tapasztalatunkat tudom csak leirni. Elöször is, már majdnem 25 éve élünk boldogan együtt (mármint ez alatt nem azt értem, hgy folyamatosan csak ragyogunk, de minden nap van több olyan pillanat, amikor ugy érezzük, hogy ez az, amit mindig is akartunk az élettöl). Nekem ez volt a második kapcsolatom, a páromnak az elsö - és soha nem hiányztt az, hogy "kiéljük magunkat" illetve ezt együtt éltük át egymással.

NEm kell mindenkinek a most elvárt sablonk szerint élni, neked meg a párodnak kell összeilleni minden téren. Beszélgessetek sokat, arról is, hogy ki hogyan képzeli el e jövöjét (nem azt, hogy összeházasodtok-e, meg ilyenek, hanem mit tartasz fontosnak egy házasságban - pl. hüség, öszinteség, magánszféra, sokat otthon/sokat társaságba járni, mindketten dolgoztok-e, mulyen háztartásvezetést gondoltok - otthon fözés/étterem/hozatni a kaját,stb.)

Az ilyenekben való egyezés fontosabb egy tartós kapcsolatban, mint a szex - annak ellenére, hogy most divat ezt tenni a középpontba, de erröl beszélni teljesen öszintén kell, nem ugy, hogy mi tetszene a másiknak.

2009. nov. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Ne gondolkozz ilyesmiken!

Egyszerűen csak legyél nagyon boldog!A többi meg majd jön magától.Ha megértitek egymást az ágyban és azon kívül nem lesz szükséged arra,hogy "kipróbálj" másokat is.

Sok boldogságot!

Am meg ha olyan típus mint az én párom nem fogja észrevenni,hogy nem vagy az a bújós.Mert nem igényli.Őt sem zavarja ha nem ugrálok körülötte vagy nem babusgatom agyba-főbe!Tudja,hogy szeretem és kész!

2009. nov. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés első részére, nem hiszem hogy önző vagy, csak te érzed. Szerintem inkább azt értetted ez alatt, hogy nem tudod a szeretetedet úgy kimutatni, ahogyan a barátod. De ez ne frusztráljon téged, lehet hogy neki pont így vagy jó, és pont ez vonzza, ahogy te viselkedsz. De ha biztos akarsz lenni, kérdezd meg tőle. Amikor úgy érzed, hogy önző voltál, kérdezz rá, hogy szerinte is önző voltál-e, vagy neki jobban esett volna-e ha mást és máshogy csinálsz. Szerintem azt fogja mondani, hogy ilyennek szeret téged, de azért kérded meg. Az pedig nagyon kedves tőle, hogy törődik veled és gondoskodni akar rólad, úgyhogy ezt hagyd, hadd tegye. Azért is szeret téged, mert úgy érzi, hogy neked szükséged van őrá. Amíg ez így marad, és érezteted is vele, hogy szükséged van rá, és mennyire jól esik neked, hogy törődik veled, addig a kapcsolatotok nem fog ellaposodni. Ő ilyen típus, hogy mindig olyan nőt fog választani, tőled függetlenül, akit fel tud karolni, és akiről gondoskodhat.


Valóban van abban igazság, hogy nem volt mással tapasztalatotok, és ezért később vonzó lehet más. Az első válaszolónak gratulálok, sajnos az esetek többségében ez nem alakul így. Vagy valamelyik fél nem vallja be, hogy félrelépett, és színlel. De vannak kivételek. Itt is láthatsz erre vonatkozó kérdéseket. nekem viszont úgy tűnik a te párod nem fog félrelépni, mert annyira benne van, hogy rólad kell gondoskodnia. Esetleg te inoghatsz meg később, de mondom, ez nem törvényszerű. mivel 3 éve már együtt vagytok, ezért 25 éves korotokig ez úgyis ki fog derülni, kár ezen most filozofálni. Viszont inkább arra gondolj, hogy ha szét is mentek, barátságban még maradhattok később is. Nekem ez bevált, és így nem haragudtam arra aki engem hagyott el, és rám sem haragudott, akit én hagytam el. De ehhez őszintének kell lenni, meg kell beszélni, hogy ha valaki úgy érzi, hogy ki akar szállni, akkor mondja meg, mielőtt megcsalná a másikat. így megmaradhat a barátság.


Valaki itt azt írta, hogy nem számít a szex annyira a házasságban. Hát, én is ezt gondoltam, amíg nem lett egy tényleg nagyon jó szexre is épülő kapcsolatom. Szóval szerintem ez nem igaz. Ha csak a szeretet marad, de semmi vonzalom nincs, és már nem is lehet feléleszteni, akkor azt hívják barátságnak. szerintem.


Úgyhogy nagyon jó úton vagy, nem kell félni :)

30/N

2009. nov. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3%
Nem. El fogtok válni. Mert nem a napi életet éled és nem a párodra figyelsz, hanem olyasmin lamentálsz, amiről gőzöd sincs. Te nem ismered a párodat, fingod sincs a férfi gondolkodásról és érzelmekről. Javaslatom: foglald el magad tanulással, munkával és FIGYELJ a párodra. Törődj a saját szép kis lelkeddel egy kicsit kevesebbet. És ha felnőtt leszel, akkor majd eljön a a pasi, akit majd tényleg szeretni fogsz.
2009. nov. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

12:55-ös:

Az elsö vagyok, én irtam a szexröl, de valamennyire félreértetted. Nem azt irtam, hogy nem fontos, hanem azt, hogy nem az A legfontosabb. Jó szex nélkül általában nem tart sokáig egy kapcsolat, de ha CSAK az a fontos, akkor se.

2009. nov. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A JÖVŐ-vel kár foglalkozni és érte eldobni a JELEN-t. Mert csak az utóbbi a tiéd. Kit ér előbb (és több) csalódás: aki sírig tartóban gondolkodik és ebbe öli energiáit, vagy aki a jelent igyekszik megragadni és önmagát adja, kertelés nélkül (tetsszen, vagy ne a másiknak) ?
2009. nov. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Butasag ilyeneken gondolkozni, nem is biztos hogy ossze fogtok hazasodni. Nem gonoszsagbol irom, de meg nagyon fiatal vagy, lehet hogy pont te fogod otthagyni a parod valami miatt. Ne azzal foglalkozz hogy mi lesz kesobb hanem azzal hogy mi van most. Ha egymasnak vagytok teremtve ugyis egyutt maradtok, ha meg nem akkor majd lesz mas.
2010. máj. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyanezt átéltük mi is, de hidd el nincs értelme! Mi egymásnak teljesen elsők voltunk mindenben, igaz nagyon fiatalon kezdünk el járni én 14 voltam Ő 16. Amikor én lettem 16, akkor kezdünk el ezen gondolkodni, hogy mi lesz velünk, ha nem éljük ki soha magunkat. (Tudom elég korai) Mi megbeszéltük, hogyha elérem a 18 éves kort akkor egy évre elválunk, hogy éljük ki magunkat aztán gondoltuk utána folytatjuk. Családi gond nálam is volt, pszichológushoz is kellett járnom, anyukám miatt, mert nem úgy bánt velem ahogy egy szülőnek kellene, mint kiderült. Elég sok gond alakult ki nálam emiatt csak nálam nem az érzelmek viszonozása a gond, hanem az önbizalomhiány és az ebből kialakult beteges féltékenység sajnos.. de ezt csak azért írtam le, hogy hasonló a helyzetünk, a problémák terén. De a lényeg az, hogy most 20 vagyok Ő 22 és imádjuk, szeretjük egymást és még mindig támogat és mellettem áll és nemsokára albérletbe költözünk magyarul TELJESEN felesleges volt azon gondolkoznunk, hogy mi lesz majd, ahogy neked is az!:) Csak szeressétek egymást és majd kiderül még, hogy mi lesz nektek a jó!:) Azt pedig senkinek se hidd el, hogy nem maradtok együtt, mert ha kell igenis együtt fogtok!:) 20 éves/lány5
2014. jún. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!