Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet egy langyos kapcsolatból...

Lehet egy langyos kapcsolatból élethosszig tartó házasság?

Figyelt kérdés
Vagy hagyjam, és várjak valami nagy lánggal égő szerelemre?
2009. jún. 25. 13:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Én nem várnék a nagy lánggal égő szerelemre, hisz ez úgyis elmúlik, átalakul. Viszont, ha a langyos kapcsolatban sose volt szerelem nem kellene beleugrani.
2009. jún. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Előbb-utóbb minden kapcsolat langyossá válik. Így nem biztos, hogy érdemes egy olyan kapcsolatra várni, ami hatalmas nagy lamour, aztán nagy csalódás, ha elmúlik. ha jól elvagytok szerintem maradj a biztosnál.
2009. jún. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%

hogy lehet-e egy langyos kapcsolatból élethosszig tartó házasság?


lehetni lehet. miért ne lehetne?

csak minek...



(mellesleg a langyos kapcsolat nem = azzal, mikor a szerelem szeretetté alakul... az nem langyos, hanem meghitt.)

2009. jún. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Simán.Nekem sem az IGAZI a férjem,az igazinak hitt már a múlté.Az tény h olyan szerelmes soha többé nem leszek,de őszintén nem is bánom.Hiszen látod annak vége.Viszont már lassan 6 éve imserjük egymást,4 éve házasok vunk,van egy tündéri kisfiúnk,és tudom hogy nála jobbat sose találnék hiába nem élünk rózsaszín ködben.. :) .Maximálisan megbízok benne,mert nem változott emberileg semmit.(hozzáteszem még csak nem is az ideálom,egyszerűen szerencsém van vele,és ezért hálás vagyok!)Manapság nagyon nehéz olyan párt találni akivel évtizedekig mer tervezni az ember,és én hiszem hogy nem a nagy SZERELEM tart össze,hanem a SZERETET!Amíg jól érzed magad vele,és ő is veled,addig örüljetek egymásnak,becsüljétek egymás jó tulajdonságait,a rosszakkal valahogy együtt kell(lehet) élni.Előző hozzászólóval egyetértek,mit ér a hatalmas mindnet elsöprő szerelem,ha kihűl és csalódsz....
2009. jún. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Éppen ez vezet jobb eredményre.
2009. jún. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
Neeem! Semmi jóra ne számíts, ha már az elején langyos akkor akkor ebből nem lesz semmi. Élethosszig tartó JÓ házasság csak abból lesz ami az elején , legalább az elején szuper szerelmes kapcsolat, ami majd lehet h szeretetté alakul, de ha már az eleje is unalmas álló víz , hagyd ki, lesz jobb!!!!! Csak elcseszed az életed.
2009. jún. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Házasság lélethossziglan langyos kapcsolatból?! Miért ne lehetne? Attól függ, mit vársz a házasságtól. Azt ne várd, hogy közben fog belobbanni, mint a parázsló tűz, de azért lehet normálisan élni. Mint ahogy egy nagy szerelemből kiábrándulva is lehet viszonylag hosszú ideig éldegélni. Azzal számolni kell, hogy minden szerelem véget ér egyszer. Ha megmarad a tisztelet, a megbecsülés és nem férkőzik közétek az utálat és elutasítás, egész normális életet lehet élni a házasságban.
2009. jún. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

Az én nagyon kedves barátnőm is ezen a kérdésen rágódik, és nem tudok mit mondani neki...

Voltam én is olyan szerelmes, hogy falat tudtam volna dönteni. De abban a nagy szerelemben több volt a harc, mint a szeretet. Miért lett vége? Mert belefáradtam az állandó lelki terrorba. A mai napig a torkomban dobog a szívem, ha találkozunk, de vele élni nem tudnék.

A házasságom? Hát igen. Nem volt soha langyos kapcsolat, de azt a naaaggy lángolást nem éreztem irányában sohasem. De együtt lehet vele élni. Van, hogy csörög az a tányér- és kanál, ahogy mondani szokták, de végülis mindig megvan a végén a közös nevező.

Én azt mondom, azért kell a másik irányába vonzalmat, szeretetet érezni ahhoz, hogy egy életet le lehessen élni vele, de nem muszáj őrült lángolással szerelmesnek lenni.

2009. jún. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%
Ha valami már az elején szar abból sokkal jobb nem lesz.
2009. jún. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Azért, mert langyos egy kapcsolat, nem biztos, hogy szar is. Nem biztos, hogy egy nagy lánggal égő szerelem örök házasságot fog eredményezni. Márcsak azért sem, mert nem biztos, hogy a szerelem miatt látod a másik hibáit. Persze amikor a váláson töri az ember a fejét évekkel később, már pontosan látja, hogy hol rontotta el. Lehet, hogy le leszek pontozva mint az állat, de pusztán szerelemből már nem kötnék házasságot, ha újra kezdhetném. És mi alapján választanék, ha most tehetném? Mennyire családcentrikus az illető, hogyan áll a munkájához, szeret-e dolgozni, milyenek a családi kapcsolatai, hogyan éltek a szülei, tehát milyen példa volt előtte, érdeklődési körünk egyező-e, de legalábbis van-e hasonlóság közötte, mennyire fontos neki a pénz, stb.

Ha 15 évvel ezelőtt is így gondolkodtam volna, akkor most nem gyarapítanám az elvált nők klubját.

2009. jún. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!