Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Hogy lehet egy megromlott kapcsolatból kilépni? A férj agressziv magatartással tartja fenn a házasság látszatát.
Olyan nincs, hogy nem akar elvalni. Ha az egyik fel valni akar, akkor lesz szetvalasztas, csak kicsit lassabb folyamat, mintha kozos megegyezessel valnanak.
Ezert a keresetet minel hamarabb nyutsatok be, hogy haladjatok!
Kedves Kérdező!
Az előttem szóló helyesen írta: az egyik fél kérelmére is el lehet válni, csak akkor nem közös megegyezéses, hanem "tényállásos" a válás. Ez esetben fel kell tárni a bíróság előtt a házasság megromlására vezető körülményeket és bizonyítást kell felvenni (általában tanúkkal).
És tény, hogy így valamivel hosszabb az eljárás - legalább egy tárgyalással több van -, de ha valaki el akar válni valóban, azt el is fogják választani.
Csak a jogi út járható. Be kell adni a válóper iránti kérelmet, és ha nincsenek gyerekek, ill. bonyolult anyagi ügyek a házasfelek között, akkor viszonylag hamar elválasztják őket. (A házasságot csak mindkét fél egyöntetű akaratával tartják fenn, ha az egyik ki akar lépni, felbontja a bíróság.)
Ha a férj veréssel próbálja rávenni a feleségét arra, hogy lemondjon válási szándékáról, akkor meg azonnal hívni kell a rendőröket.
De megoldás lehet az is, ha a feleség elköltözik, amíg lezajlik a válás. Ti tudjátok, hogy nálatok melyik megoldás jobb (kié a lakás, van-e rokon, akihez mehet stb.).
Nem értem a problémát. Költözzön hozzád és adja be a válópert. Ha vannak gyerekek akkor hozza azokat is.
Én egy percig sem maradnék egy férjjel együtt, akit nem szeretek és ráadásul agresszívan viselkedik.
A barátnődnem szerencséje van, hogy te vagy neki, van hová mennie, nem marad egyedül. A valóper pedig majd lezajlik.
Mivel a jogi részleteket előttem a Válaszolók jobban leírák, mit én tudtam volna, ezért ehhez nem tudok mit hozzátenni, szóval én csak a kérdés alábbi részletére próbálok válaszolni:
1. Hogy lehet egy megromlott kapcsolatból kilépni? A férj agressziv...
2. Létezik e megoldás ami mindenkinek jó, tud valaki az emberség határain belül megoldást?
1. Agresszív kapcsolatból nehéz kilépni, nem is annyira a jogi akadályok miatt, hanem mert kialakul egy furcsa lelki függőség. Ennek természetét nagyon nehezen értik meg azok, akik maguk nem voltak még benne. Mindenképp jó lenne olyan pszichoógust megkerensi, aki ehhez ért. Szóval olyan szakembert, akinek direkt a házasságon/családon belüli aggresszivitás/erőszak problémája a szakterülete. Ha anyagilag meg tudjátok engedni, keressetek céltudatosan egy ilyen specialistát, sokba kerül, de a boldogság érdekében megéri. Ha anyagilag nem tudjátok mengengedni, akkor is vannak ingyenes szakemberek, próbáljatok pl. az alábbi ingyenes számon elindulni
itt ajánlanak szakembert, szerintem van ingyenes (társadalombiztosításos) alapon is.
2.
A második kérdésre bonyolultabb a válasz. Úgy veszem ki, hogy a barátnőd szeretne ,,tisztességes'', ,,méltányos'' lenni a volt férjével szemben. Úgy vettem, ki, hogy nem is annyira a jogi dogokra kérdeztetek rá itt, hanem hogy hogyan lehetne az egészet úgy csinálni, hogy a férjnek is jó legyen.
Ha a férfi agresszivitása nemcsak neurotikus eredetű, hanem ő kifejezetten ALKATILAG is kegyetlen, akkor sehogy sem lehet megoldani úgy, hogy számára is jó legyen, és nem is érdemes erre törekedni. A pszichopátia nem gyógyítható, soha, az okát nem lehet tudni pontosan, állítólag vagy öröklődő, vagy pedig kora gyerekkorban alakul ki, mindenesetre gyógyíthatatlan. A pazichopata ember nagyon veszélyes, mindenképp ki kell lépni vele való kapcsolatból, mert később egyre nehezebb lesz a kiugrás, afféle hozzászokás, beteges függőség alakul ki.
Ha a férj nem poszichopata, mégcsak nem is kegyetlen, hanem ,,csak'' neurotikus, akkor az ESETLEG gyógyulhat, változhat. Mindenesetre ha nem boldog a barátnőd, az sokat jelent, hisz mégiscsak boldogságra törekszik az ember, tehát ettől még nyugodtan el lehet válni, ha Ő úgy látja jónak.
Összegzés: mindkét esetben érdemes egy pszichológussal átbeszélni a dolgot. Márcsak azért is, hogy meg lehessen sejteni, hogy milyen súlyú a dolog.
P.S.: Ha bármiféle verés, ütés elcsattant, vagy kegyetlenség is van a háttérben, akkor szerintem nem sok helye van a méltányosságnak, hanem akkor tényleg a legfontosabb a mielőbbi kilépés, mert sajnos, a verést állítólag könnyű ,,megszokni'' (valamilyen szörnyűséges torz értelemben), és akkor már akkor is nehéz lesz kiszállni, ha egyébként minden lehetőség megvan.
P.P.S.: Ha tényleg kegyetlenségről is szó van, akkor
érdemes megtervezni azt, ahogy a férj rájön majd arra, hogy a barátnőd ime, kiugrott immár. Általában ez a pont a legveszélyesebb, a legtöbb bűncselekmény ekkor történik. Talán a legjobb nem is szólni, sőt nem is jelezni, hanem úgy emgodani, hogy csak utólag jöhet rá. Szóval ,,szökni''.
A válást, levelezést, hivatalos ügyeket kivülről is lehet intézni. A lakásban maradt tárgyakért, kisállatért stb. pedig kisérő társaságában, tanú jelenléte mellett is vissza lehet jönni. Súlyos esetben akár biztonsági őrt is lehet bérelni.
Kényes dolgokat, amivel zsarolhat (kutya, gyerek) pedig érdemes elvinni már eleve a szökéskor, nem utólag. A gyerekelhelyezésről úgyis szakemberek fognak dönteni (bíró, esetleg gyerekpszichológus meghallgatásával).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!