Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan lehet a volt férjet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet a volt férjet lekapcsolni?

Figyelt kérdés

1,5 éve tart a válás, én fél éve együtt élek az új párommal.


Nagyon jól megvagyunk, a 3 éve kisfiammal nagyon nagy haverok, bátran rá is bízom, ha én dolgozom, ő meg szabadnapos, dolgozik, hazaadja a pénzt, szeret minket, és meg is becsül. Minden rendben van velünk.


Amikor anno elhagytam a volt férjemet, nem dolgozott régóta, alkesz is volt. Egy ideig vittem hozzá a gyereket, mert azt gondoltam, látnia kell az apját is. Ebből az lett, hogy vigyek neki pelenkát, kaját, adjak pénzt, stb. Kirakták az albérletből, utána nem is keresett minket. Most került elő, fenyegetőzik, követeli a gyereket (holott nincs hol laknia, motelokban húzza meg magát). Pénzt soha sem adott. Nem képes leszállni rólunk, nem fogja fel, hogy nem vagyunk rá kíváncsiak.


A következő bírósági tárgyalás szeptember vége, ahol remélhetőleg már el is választanak minket (ugyanis eddig húzódott a válás, hátráltatta, ahol tudta).


Mit tegyek, hogy ne zaklasson?


2013. aug. 19. 10:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz tenni a gyereket joga van látni, őt választottad a gyereked apjának így fogad el ha látni akarja, mert még meg is büntethetnek érte ha nem engeded.
2013. aug. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
joga van látni, de nem kötelessége fizetni?
2013. aug. 19. 10:09
 3/26 anonim ***** válasza:
86%

Kötelessége fizetni, de ha nem fizet is joga van látni.

A gyerektartás nem gyerekláthatási díj, nem függ össze a kettő.

Ha nem engeded a láthatást ő gyámügyön feljelent 40 majd 80 ezres bírságot kell fizetned.

2013. aug. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
addig húzta a dolgot, hogy 1,5 év alatt nincs se gyerektartás megállapítva, sem pedig láthatás
2013. aug. 19. 10:14
 5/26 anonim ***** válasza:
50%

Jó és ennek mi köze a láthatáshoz.

A gyerekednek szüksége van apára és hiába akarod az nem az új párod. Különben a láthatás akadályozása miatt bíróságon is csak te jöhetsz ki rosszul.

2013. aug. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
71%
Ha nincs lathatas, akkor meg gyermekelhelyezes se volt, akkor pedig barmikor lathatja, amikor csak akarja. Tartasdijat pedig a kerveny benyujtasaig visszamenoleg fogjak megitelni, tehat hiaba huzza a pert, azzal max elodazza a fizetest - mar ha nalad helyezik el a gyereket
2013. aug. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Nekem fogják ítélni a gyereket, mivel súlyos depressziós, és havi szinten vannak öngyilkossági kísérletei, illetve munkája azóta sincs.

Hivatalosan külföldön volt végig a 1,5 é alatt, tehát a láthatás sem tudom, hogyan működött volna.

2013. aug. 19. 10:41
 8/26 A kérdező kommentje:
A tartásdíjat meg csak 6 hónapra visszamenőleg ítélik meg, nem?
2013. aug. 19. 10:45
 9/26 anonim ***** válasza:
Nem ha be van adva a papír akkor attól számítják, nem az ítélettől.
2013. aug. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az is érdekes számomra, hogy a gyerek láthatást nem akarod engedni,akadályozod de azért a gyerektartást elvárod tőle.

Bár ez csak személyes véleményem.

2013. aug. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!