Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen követelései lehetnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen követelései lehetnek így a volt páromnak? Nem voltunk házasok. Én mennyi gyerektartásra számíthatok?

Figyelt kérdés

16 évig voltunk együtt és reméltem, hogy zökkenőmentesebben megy majd a szakítás, főleg, hogy ő talált magának mást, de nem jött össze. A szüleimnél laktunk, a rezsi ránk eső részét fizettük illetve beszálltunk a javítási munkák költségeibe, de ez az én fizetésemből ment, külön kasszán voltunk. Közös műszaki cikkünk nincs, bútorokat is csak a gyerekeknek vettünk, ezek közös pénzből lettek megvásárolva nagyjából fele-fele alapon. Egy "hitelünk" van, a szüleim vették fel és abból fizettük a kezdeti költségeket, amik a beköltözéshez kellettek (a fürdőszoba és a konyha felújítása, + szoba hozzáépítése), ezt felesben fizetem a szüleimmel.

A volt párom kitalálta, hogy nagyjából 2 millió Ft-ot kér, mert ennyit költött ránk és úgy számolt, hogy a hitelre általam befizetett összeg fele is jár neki.

A netto keresete havi 190000Ft körüli, 3 gyermekünk van. Ha jól tudom, ilyen esetben a fizetésének 50%át ítélhetik meg gyerektartásnak, de ő most vett a barátnőjével egy lakást és saját bevallása szerint havi 73000Ft a törlesztője havonta. Azt mondta, örülhetek, ha gyerekenként 5000Ft-ot kapok.


2013. aug. 17. 18:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
49%

10 3 gyerek esetén megfognak. Az ipsének nettó 190000-a nnak a fele:95000 osztva 3=majdnem 32000/gyerek.


1000% hogy megitéli a biró.

2013. aug. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Egyből csökkentést fog kérni és meg is kapja, az általad említett összeg az elméleti maximum. Egy 73 000 ft hitel mellett nem fognak még 96-ot lehúzni tőle, mert ezzel az életkörülményei kerülnek veszélybe, később nem hogy 96-ot, de semmit sem tud majd fizetni, pont azért, mert a gyerekek érdekeit veszik előre és az nem az, hogy az apa ne tudjon megélni.
2013. aug. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Most teljesen felesleges 10-20 ezren vitatkozni majd a bíróság eldönti.

Egyrészt ebbe tuti a csalási adókedvezmény is van, mert azt az anya egyedül csak akkor tudja igényelni ha bruttó 500 ezer körül keres.

Másrészről meg ha 90 ezer helyett 70 ezret kap is bőven jobban jár mint amikor totál külön kaszán voltak.

2013. aug. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Különben pedig a törlesztője sem 73000Ft mert nem egyedül vette fel, így miért egyedül fizetné.
2013. aug. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
54%

12 Már megbocsáss, de mi köze van a 3 gyereknek egy számukra vadidegen lakás törlesztőjáhez?


Ha anyuka megunja a banánt és odavágja nektek a 3 gyereket, akkor akkorát koppantok mint a ház, és megtudjátok mi ma Magyarországon 1 gyerekre 32eFt és szűkölve könyörögtök, hogy vigye vissza a gyerekeket.

2013. aug. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Utolsó azért te se ess át a ló túloldaná, miért van erre szükség?

Azért 3 gyerekre mondjuk kap 20 ezer adókedvezményt, 42 ezer családi pótlékot meg 3x 32 ezer gyerektartást. Ez 158 ezer Ft és anyuka nem költött rájuk még egy forintot sem. Nem azt mondom könnyű a gyereknevelés ( nagyszülők házában gondolom azért a nagymama néha besegít)de sajnálkozni sem kell állandóan.

2013. aug. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
50%
Úgy hogy kedves 12-es hátrább az agarakkal,senki nem ijed meg ettől a szövegedtől, mert ha a 3 gyerek nálatok lesz, olyat koppantok, hogy a fal adja a másikat nektek.
2013. aug. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nézesd meg magad egy orvossal, szerintem ideje...

Az 5000 ft indokolatlanul kevés lenne, csak ha neked nincs jövedelmed és pénzed egy jó ügyvédre, akkor nem sokkal lesz több a végén.

2013. aug. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Most jöhetnek a negatív kommentek, pont leasz@rom.Lassan ex férjem (ő lépett ki a kapcsolatból) kb 700 ezer forint. Válófélben vagyunk, ő felajánlott egy összeget, 600 eurot. 3 gyerek van. Elfogadtam, miért ne tettem volna. Simán elmegy a 3 gyerekre, mert nekik ugyanúgy van rezsijük, mint egy felnőtt embernek. plusz, sorolhatnám, nem egyszerű.....de 3 gyereket egyedül nevelni sem, ez viszont pénzben nem is kifejezhető.
2013. aug. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
......lassan ex férjem fizetése, bocsánat ez kimaradt.......
2013. aug. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!