Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi pénzt kérjek a volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt kérjek a volt férjemtől gyerektartásra?

Figyelt kérdés

Egy gyerekünk van,mindketten egy cégnél dolgozunk mint operátor.( 70-80 ezer ft között a fizetés) Én miután szét mentünk a szüleim költöztem haza a gyerekkel,volt párom a munka és a gyerek miatt maradt ebbe a városba,és keresett egy olcsóbb albérletet. 35.000 ft rezsi. Kb 50.000 ft-t kell majd fizetnie. Tisztába vagyok vele mennyit keres hisz én is annyit kapok,és nem akarom lehuzni sem,de jól jönne a pénz,ha a 20%ot kérem akkor neki nem sok marad h megéljen. Ő azt mondja ha nem kell a 20% akkor mndjak én egy összeget,a többit meg majd megoldja magának.

Én sajnálom mert nem sok pénze maradna h ételt,ruhát,stb-t vegyen magának. A testvérem,és több (elvált) barátnőm azt mondja ne foglalkozzak ezzel mert lesz neki uj nője és akkor meg majd ugy él mint egy kiskirály.

De mégis csak a gyerekem apja,nem nézhetem h addig is éhenhal,vagy ha nem is de éhezik.


2012. márc. 28. 14:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Végre egy értelmes nő!!


Én a helyedben megvárnám, hogy ki tudna-e gazdálkodni mondjuk 15 ezret. Ha igen, akkor kérj ennyit.

2012. márc. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Miért élne úgy, mint egy kiskirály?! A nője fogja eltartani, vagy mi?

Másrészt meg, neked is lehet később új párod.

Nagyon kedves tőled, hogy gondolkodsz ezen. A 15 ezer szerintem is reális, azt biztos meg tudja oldani. Ha esetleg nem, mondd meg neki, hogy próbáljátok meg így, de te kompromisszumkész vagy (ahogy ez látszik is), szóval meg tudjátok beszélni.

2012. márc. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

a 20%is kb 15 ezerre jönne ki. ha van túlórája,meg mondjuk két éjszakás akkor kitudja gazdálkodni a 15 ezret,mert akkor 80.000 ezren felül is kaphat.


De ha pl nem tud bemenni túlórázni sem és két délelőttös hét van a hónapba akkor általában csak 69-70 ezer ft-t szoktunk kapni. Tehát ha elkérnék 15 ezret akkor az albérletével együtt az már 65 ezer ft. És mi maradna neki ételre,tisztálkodásra?


Mégiscsak tényleg a gyerekem apja,de azt se szeretném h mert én ilyen jóhiszemű vagyok és nem kérek tőle annyit,akkr ha lesz neki változás a körülményeiben akkor arra hivatkozzon h én kértem ennyit. Sose lehet tudni h nem e lesz uj nője és az milyen befolyással lesz rá...

2012. márc. 28. 15:06
 4/13 anonim ***** válasza:
34%

Örülök, hogy van, aki így gondolkodik, és nem a lehúzás a lényeg. :)

Szerintem őszintén, a gyerek igényeihez alakítsd a mértéket, és úgy, hogy ugye neked ugyanannyit elvileg hozzá kell tenni. Ergo határozd meg, hogy pl. (tényleg csak mondok valamit) a gyerekre kell havi 40.000,- Ft, akkor elkérsz 20.000,-et.

Ez így szerintem teljesen korrekt, és nagyon örülök tényleg, hogy van még, aki így gondolkodik. :)

2012. márc. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon empatikusan gondolkodsz, DE: a jövőre nézve jobb lenne, ha bíróság állapítaná meg a gyt-t. Nem tudhatod, mit hoz a jövő: lehet új társa, aki esetleg gátolná a szóbeli összeg fizetését stb.
2012. márc. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Tényleg üdítő, amikor egy válás esetén jóindulat is felfedezhető, főleg amikor az anyagiakról, a megélhetésről van szó.

Ha 70ezret keres, annak 14ezer a 20%a, a bíróság annyit itélne meg, viszont ha 50 ezer a lakhatása, akkor maradna 6 ezer forint a megélhetésre?!

Az úgy esélytelen.

Még olcsóbb albérletet kellene keresnie, talán csak egy szobát bérelnie, de ilyen alacsony fizetés mellett őrültség saját albérletet fenntartania.

Szerintem 10ezer körül kérj tőle.

2012. márc. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Nézd, nálunk úgy van meghatározva hogy a fizetésének a 10%-a, de minimum 10 ezer Ft.

Minden hónapban 12 ezret kaptam, ami elég volt a gyerek angol különórájára és a fél sulikajára.

Ebből nem lehet világmegváltó dolgokat venni, mégis én lettem megvádolva azzal hogy magamra szóróm el (???....)


Jó ideje ( 4 éve) eljutottunk oda hogy egy fillér gyerektartás nem jö tőle, nincs bejelentett munkahelye. Az exapósom szokott alkalmanként küldeni hogy vegyek ezt-azt a gyereknek.

Eddig úgy voltam vele hogy tartsa csak meg, el tudom tartani a gyereket anélkül is. De most amikor a gyereknek szülinapjára még csak annyit sem mondott hogy böff, vagy hasonló, és soha nem köszön neki amikor a nagyszülőknél összefutnak, csak úgy kezeli mint egy vadidegen gyereket és látom mennyire fáj ez a lányomnak.... kinyílt a bicska a zsebemben. Elég volt hogy semmibe veszi a saját vérét!

Kezd már tele lenni a hócipőm és nagyon erősen fontolgatom hogy bírósághoz fordulok és visszamenőlegesen követelek tőle mindent.

2012. márc. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudom, melyik válaszoló írta, hogy "jobb lenne, ha a bíróság állapítaná meg" - a bíróság MINDENKÉPPEN ítéletbe foglalja a gyerektartást, arról CSAK szóban megállapodni nem lehet.

Csak az a kérdés, hogy meg tudnak-e a felek egyezni az összegben, és azt foglalja a bíró ítéletbe, vagy vitáznak, és akkor a bíróság határozza meg az összeget is - de így elhúzódik a válás is. A gyerek érdekei ugyanis mindig elsődlegesen, a rá vonatkozó rendelkezéseket (tartásdíj, kapcsolattartás, elhelyezés) az ítéletből kihagyni nem lehet!

Szóval szó sincs itt olyasmiről, hogy csak szóbeli megegyezés lenne.

2012. márc. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

Hivatalosan,bíróság vagy közjegyző előtt állapodjatok meg a netto jövedelem 10-15 %-ban. Akkor később sem lesz ebből probléma. Az esetleges új párja sem tud akadékoskodni.

Ha változik a jövedelme,akkor is a netto után kapod majd a pénzt.

Ha a gyerekkel állandó,jó kapcsolata lesz,akkor ha módja lesz rá,fog adni többet is.

2012. márc. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%

Nem lehet tudni, mit hoz a jövő.

Lehet hogy lesz barátnője, de lehet hogy nem. Tévedés ne essék! Férfiként is nehéz elváltként társat találni! Különösen, ha a férfi ragaszkodik a gyerekéhez. Az olyan nő, aki nem akarja kitúrni az "idegen" gyereket, ritka mint a fehér holló! Még ha csak ritkán van ott láthatáson, akkor is! Különben is, miért élne úgy, mint egy kiskirály? Attól, hogy lesz valakije? és ha ő is szegény lesz?...

Egyébként pedig igenis légy büszke magadra, hogy ebben a helyzetben is emberként tudsz gondolkodni! Tudod milyen ritka ez? Ha úgy gondolod, hogy tönkretennéd az életét, ha túl sokat kérsz, hát ne tedd! Állapodjatok meg egy összegben, ami nem is tól kevés, de még vállalható, és ennek megállapítását kérjétek a bíróságon (ill. jobb, ha nem fix összeget, hanem a fizetésének x %-át)

Te ismered őt. Ha úgy gondolkodik, mint pl. én, akkor magától is fog adni, ha van neki plusz pénze.

Én úgy vagyok, hogy ha időnként van plusz bevételem, akkor a gyerektartáson felül adok a gyerekemnek. Illetve veszek neki ezt-azt, ugyanis nem az anyját akarom ruházni, fodrászra pénzt adni, stb., hanem a gyereket akarom részesíteni abból, amit összeszedtem.

2012. márc. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!