Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi pénzt kérjek a volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt kérjek a volt férjemtől gyerektartásra?

Figyelt kérdés

Egy gyerekünk van,mindketten egy cégnél dolgozunk mint operátor.( 70-80 ezer ft között a fizetés) Én miután szét mentünk a szüleim költöztem haza a gyerekkel,volt párom a munka és a gyerek miatt maradt ebbe a városba,és keresett egy olcsóbb albérletet. 35.000 ft rezsi. Kb 50.000 ft-t kell majd fizetnie. Tisztába vagyok vele mennyit keres hisz én is annyit kapok,és nem akarom lehuzni sem,de jól jönne a pénz,ha a 20%ot kérem akkor neki nem sok marad h megéljen. Ő azt mondja ha nem kell a 20% akkor mndjak én egy összeget,a többit meg majd megoldja magának.

Én sajnálom mert nem sok pénze maradna h ételt,ruhát,stb-t vegyen magának. A testvérem,és több (elvált) barátnőm azt mondja ne foglalkozzak ezzel mert lesz neki uj nője és akkor meg majd ugy él mint egy kiskirály.

De mégis csak a gyerekem apja,nem nézhetem h addig is éhenhal,vagy ha nem is de éhezik.


2012. márc. 28. 14:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nálunk miután elváltak a szüleim volt egy fix. összeg havonta amit adott apu (ebből kifizettük a sulis kaját bérletet, meg ami maradt különórára ment), ezen felül rakott még félre apu és ha pl. ruhát kell venni és anyunak nincs pénze, akkor ő fizet, vagy a könyvek felét évkezdéskor, stb.

Szerintem jó megoldás lenne átmenetileg nálatok ha megegyeznétek egy összegben ami fedezi mondjuk a gyerekek menza pénzét, plusz bérletét (ha kell) és ezen felül hó végén úgyis látja az apjuk ha marad a fizujából, azt el lehet rakni a gyerekeknek. Így ha táborba szeretnének menni nyáron, vagy ruhát, cipőt kell venni akár felesben, akár egészben hozzá tud járulni ő is. (amit leírtál azok alapján gondolom, hogy megvalósítható lenne)

Ha pedig jön majd egy új nő, vagy akár mi és megváltozik a volt férjed hozzáállása, akkor úgyis "csetepaté" lesz, ezt sajnos nem tudod elkerülni.

2012. márc. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha a bíróság megállaíptana kb fix 10 ezret és a fizuja 20%-át és ti ketten megbeszélnéteka gyerek költségeit. Szerintem ha szólsz neki, hogy figyelj fizessük felesbe a gyerek kajáját, biztos odaadja a fele összeget. És hasonlóképpenfelezzetek meg minden felmerülő költséget. Így a gyereketek igénye ki lenne elégítve. Úgy mint mikor házasok voltatok, csak ennyi kivétellel, hogy odadaja neked a szükséges összegek felét. Így az is kiderül, hogy kb. mennyi a gyerek szükséglete/ hónap.
2012. márc. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem meg kérd a bíróságon a 20%-ot, és amíg úgy látod, szüksége van rá, adj vissza belőle. Így baj nem lehet, akkor sem,ha jön az új nő. Mindenképp haza kellene költöznie neki is,vagy másik munkát keresni, ez így nyomor mindenkinek.
2012. márc. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!