Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy házban élünk de külön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy házban élünk de külön háztartásban a gyermekem apjával. Elfogadják ezt a helyzetet ahhoz hogy kaphassak szociális segélyt, vagy valami járandóságot?

Figyelt kérdés
11évet éltünk együtt a párommal, három éves a kisfiunk. Nem működtek nálunk a dolgok, megegyeztünk hogy külön utakon járunk, (de a gyerek miatt és nem is lett volna igazán hova), nem költöztünk el. Havonta adja a megbeszélt gyerektartást, és külön gazdálkodunk. Nekem mindjárt lejár a GYes, és ha az ő pénzét is hozzánk számítják akkor nem vagyok jogosult semmire. Mit tegyek?
2013. jún. 12. 12:36
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Köszönöm, egyedül te érted miről beszélek!Soha nem volt büdös a munka és még eddig soha nem kaptam tíz fillér segélyt sem. De most ez a helyzet amiből nehéz a kiút. Gondoltam hátha valaki jártasabb ezekben a szociális kérdésekben.......nem támadást vártam tőlük....
2013. jún. 12. 13:19
 12/19 A kérdező kommentje:
Azaz nem utolsó hanem 7-es.
2013. jún. 12. 13:22
 13/19 anonim ***** válasza:
74%
Már most is segélyt kapsz.....
2013. jún. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
84%

7-es amit leírtál, azt nagyon sokan csinálják több gyerek mellett is, hogy vidékről városba járnak dolgozni, ha nem csinálnák, nagyon sok mélyszegénységben élő gyerek lenne, így is sok van, de akkor még több lenne.

Kérdező, szerintem nem megoldható, hogy kapj szociális segélyt, hacsak letagadod, hogy a pároddal egy házban élsz és tudod igazolni, hogy egyedülálló vagy.

De, látszik, hogy tényleg nem akarsz dolgozni. Mindig a kifogás, hogy mi lesz, ha a gyerek beteg lesz! Mi lenne? Betegszabadság a gyerekkel, a gyerek szervezetét erősíteni kell, gyorsabban küzdje le a betegségeket, erősebb legyen az immunrendszere. Nem minden munkáltató rúgja ki az alkalmazottat, mert beteg a gyereke. Ha én erre alapoznék, már éhenhaltunk volna. Nekem egy 3 éves fiam és 2 éves lányom van, hipermarketbe megyek vissza dolgozni teljes munkaidőben, párom napi 10 órát dolgozik, nagymama szintén dolgozik. Mi lesz? Hát, elmegyek táppénzre ha a gyerek beteg lesz. Nálunk ezért még senkit se rúgtak ki, megjegyzéseket se tettek. Ha megtennék, akkor talán még munkaügyi bíróságra is vihetném az ügyet, mert ugye azért nem rúghatnak ki, mert beteg gyerekkel otthon vagy, törvényileg meg van adva, mennyi napot lehetsz otthon beteg gyerekkel. Persze, sok munkáltató kirúgja ezért a nőt, megteszi, mert hagyjuk, hogy megtegyék, pedig nem tehetnék meg. Ha senki nem lép fel ellene, senki se jelenti fel ezért a munkáltató, akkor nagyon sokáig meg is fogják ezt csinálni!

2013. jún. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
51%

A gyes is segély: gyermeknevelési segély. Nem kötelező kérni, gyes mellett a gyerek 1 éves kora után heti 30 órában lehet dolgozni is, vagy gyes lemondásával teljes munkaidőben. Nem véletlen mennek vissza sokan gyed után vissza dolgozni.

Gyes előtt nem volt munkahelyed? Úgy értem gyeden voltál, vagy rögtön gyesen. Mert ha szülés előtt sem dolgoztál, egyértelmű miért nem akarsz dolgozni. A gyereked nagyon sokszor lesz beteg. Ha jól tudom a gyerek 12 éves koráig lehet táppénzre menni, ha a gyerek beteg. Te akkor legalább a gyerek 12 éves koráig otthon akarsz csücsülni?

2013. jún. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Gyes előtt Gyedet kaptam, a munakhelyemeről pedig elengedtek mikor kiderült hogy terhes vagyok!Ennyit a jogi dolgokról. Kár a gőzért , itt nagyvilági nagyvárosi anyukák írnak, nem pedig kis városban, nyomorban........azért köszi a sok rosszallást.
2013. jún. 12. 14:27
 17/19 anonim ***** válasza:

Aki hagyja magát így jár. Terhesen régen se lehetett kirúgni senkit, ha hagytad magad, azt magadnak köszönheted. Mindenki saját sorsának kovácsa.

Én elgondolkodnék a költözésen. Nagyvárosban könnyebb boldogulni egyedülálló anyának is, több óvoda van és több lehetőség munkát találni. Ha ott sincs segítséged ahol most laksz, akkor teljesen mindegy.

2013. jún. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

# 7/17


Jó akkor nekem azt magyarázd meg, hogy ha nincs a falúba nagyszülők, rokonok, óvoda, iskola szóval semmi, akkor mégis mi a fenének költöznek oda?

2013. jún. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Utolsó: látod, amiért a kérdező. Van kifogás, hogy miért nem "tud" dolgozni. Mert az egész faluban nincs egyetelen ember, aki tudna vigyázni néha egy gyerekre. Meg még utazni is kell akár 30-40 percet is. De durva! A nagyvárosi budapesti anyukák nagy része is utazik ennyit, csak városon belül.


De persze mindenki könnyen beszél, senki nem doglozozz meg semmiért csak az ölébe hullot minden. Szóval ne aggódj kérdező, előbb-utóbb rád is sor kerül és valami az öledbe hullik.

2013. jún. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!