Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy házban élünk de külön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy házban élünk de külön háztartásban a gyermekem apjával. Elfogadják ezt a helyzetet ahhoz hogy kaphassak szociális segélyt, vagy valami járandóságot?

Figyelt kérdés
11évet éltünk együtt a párommal, három éves a kisfiunk. Nem működtek nálunk a dolgok, megegyeztünk hogy külön utakon járunk, (de a gyerek miatt és nem is lett volna igazán hova), nem költöztünk el. Havonta adja a megbeszélt gyerektartást, és külön gazdálkodunk. Nekem mindjárt lejár a GYes, és ha az ő pénzét is hozzánk számítják akkor nem vagyok jogosult semmire. Mit tegyek?
2013. jún. 12. 12:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

Nem fogják elfogadni. Ha együtt éltek, nyilván nem fogja hagyni hogy kikössék a villanyt, a saját ételéből fog adni a gyereknek. A gyerek nem lesz "veszélyben".


Mit tegyél? Nyilván nem nagy titok, menj el dolgozni.

2013. jún. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Amíg a gyerek nem indul oviba, nem tudok elmenni. Szeptember pedig még messze van, sőt még azután sem tudom megoldani hogy ha beteg a gyerek legyen ki vigyázzon rá.
2013. jún. 12. 12:43
 3/19 anonim ***** válasza:
68%

Ne haragudj, de akkor mit tervezel? 18 éves koráig nem dolgozol?


Más is meg tudja oldani.

2013. jún. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Látom nem voltál még szar helyzetben. Az apja nem tud rá vigyázni, más pedig nincs. Akkor hogy oldjam meg?!Elindul a gyerek oviba, szerinted első két-három hónapban nem lesz folyton beteg?! Melyik munkahely engedi hogy táppénzen legyek vele?Nagyon kedves vagy.......csak azt kívánom tapasztald meg milyen kiszolgáltatottnak lenni!!!
2013. jún. 12. 12:48
 5/19 anonim ***** válasza:
81%
Hát igen, ha a munkahely nem enged táppénzre, akkor a táppénz és a rendes fizetés közti különbözet, amit a munkában maradással megkeresel kb. rámegy egy bébiszitterre. Talán kicsit több is, de hát a gyerek az ilyen, igazi kis pénznyelő mindahány. :)
2013. jún. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

A gyerekem 1,5 éves kora óta egyedül nevelem, mert a férjem meghalt. Azóta bölcsis. Fizetek egy egyetemistának, ha nagyon kell.


Pont az ilyen hozzáállás miatt nézik le az egyedülálló anyákat. A munka büdös, de vered az asztalt a segélyért.

2013. jún. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
46%

Itt azért sokaknak fogalma sincs bizonyos eshetőségekről.

Én egy vidéki faluban élek.

Itt nincs bölcsőde, itt nincsenek bébiszitterek. És ha valakinek nincs nagymama, testvér, barátnő vagy akárki, az bizony az óvoda kezdéséig itthon van a gyerekkel.

A másik meg, ha el is megy az óvodába a gyerek, itt nálunk helyben nem lehet elhelyezkedni dolgozni, mert nincs munkalehetőség. Ahhoz el kell menni 25 km-t. Az úgy néz ki, hogy anyuka beviszi fél 8-ra az oviba a gyereket, majd a busszal utazik több, mint fél órát, fél 9-kor mondjuk tudna kezdeni, kidolgozza a 8 órát, míg hazautazik és puff, ki megy a gyerekért az oviba? Ki van vele addig, míg a szülő 6-kor kb. hazaérne?

Mert nálunk ez a helyzet.

Nekem is most fog lejárni a gyesem, de én szerencsésebb helyzetben vagyok, mert vannak nagyszülők, testvér. Majd valahogy közös erővel megoldjuk.

De azért ez nem mindenkinél adott, úgyhogy ne írjunk már le senkit a háttér miatt.


És mi az, hogy az apuka majd fizeti ezt vagy azt, meg a gyerek nem szenved hiányt? És az anya haljon éhen? Mert őt nem köteles az apuka eltartani.

És ha az apuka nem tud segíteni, mert neki sincs rá módja vagy lehetősége, akkor bizony az anyukának nem igen van más megoldása addig, amíg nem változik a helyzet. Mert a gyereket el kell juttatni az oviba, érte kell menni és valakivel otthon kell, hogy legyen. Pl. nem lesz nagyobb a gyerek, nem tudja apuka is megoldani, vagy anyuka nem tud helyben mégis elhelyezkedni, addig anyuka nem igen tud mit csinálni.

Itt nyilván nem arról van szó, hogy az anyuka nem örülne, ha el tudna menni dolgozni és a gyerek felügyelet alatt léte meg lenne oldva, hanem más módon nem igen tudná megoldani a gyerek felügyeletét.


Úgyhogy kérdező menj be az önkormányzathoz és kérdezz rá. Mond el, hogy mi a helyzet és kérdezd meg, hogy milyen lehetőségeid vannak. Mit tudsz tenni.

2013. jún. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%
Egyetemről/főiskoláról lehet szerezni valakit. Hozzám egy óvónőképzős jár. Illetve a férjjel is megbeszélheted, hogy egyszer te mész el ha beteg a gyerek egyszer ő. Anyám özvegyen nevelt engem és az öcsém, nem keresett később magnak társat. Ránk s egy főiskolás vigyázott, anyám 12 órában dolgozott, egészségügyben dolgozik, ügyeletben. Éjjel is dolgozott nem csak nappal. A férjem szintén 12 órás műszakban dolgozik én meg tanár vagyok. Megjegyzem egyszer volt beteg a fiam az elmúlt évek alatt. Nem biztos, hogy beteg lesz a gyereked.
2013. jún. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
Ahogy betöltötte a gyermekem a 3.születésnapját, beirattam az óvodába, és mentem dolgozni. Nekem se segített senki, váltott műszakban dolgoztam, volt úgy, hogy 7-re kellett mennem, akkor 6-ra vittem a gyereket az oviba, de volt olyan, hogy 9-re mentem dolgozni, és akkor este 6-ig volt oviban a gyerek. Ritkán beteg volt, akkor kiírt a gyerekorvos táppénzre. Meg lehet oldani babysitter nélkül is!
2013. jún. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves hetes, a nyolcas vagyok. Én is falunk élek!
2013. jún. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!