Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Igaz, hogy ha a válás első...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz, hogy ha a válás első tárgyalásán bizonyítom, hogy több mint 3 éve nem vagyunk közös háztartásban akkor már az első tárgyaláson kimondhatják a válást?

Figyelt kérdés
Most olvastam erről én SOS be el akarok válni, de nincs pénzem ügyvédre. Amúgy mennyibe kerül az ügyvéd? Ügyvédi segítséggel el lehet válni az első tárgyaláson? Nagyon fontos lenne.
2012. okt. 3. 13:28
 1/7 A kérdező kommentje:
Amúgy van közös gyerek, de 6 éve nem élünk együtt.
2012. okt. 3. 13:31
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Attól függ, hogy elválasztanak-e az első tárgyaláson, hogy van-e közös megegyezés. Nálunk mindenben volt, gyerek nem volt, így rögtön elválasztottak. Viszont így, hogy gyerek van, nem tudom lehetséges-e azonnal. Anyagi dolgokban is megegyezés kell.
2012. okt. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mindenben meggyeztünk. A gyerek 7 éves, de azt olvastam már több helyen is, hogy ha 3 éve nem vagyunk egy háztartásban, akkor felbonthatják a válást az első tárgyaláson is, még akkor is ha van kiskorú gyerek. A férjem, pontosabban a volt férjem külföldre szeretne menni gyorsan de csak akkor tud, ha elváltunk. Kérhetjük a bírót, hogy mindenképpen bontja fel a válást? Esély sincs a kibékülésre, már mindkette4n továbbléptünk.
2012. okt. 3. 13:48
 4/7 Jégtánc ***** válasza:
78%
Bíró válogatja.Nálunk is kimondták első körben,két kiskorú gyermek van,bár az is igaz hogy fájásokkal mentem el a tárgyalásra,így ennek tekintetében döntött így.Másnap reggelre meg is szültem:))
2012. okt. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Jégtánc ***** válasza:
100%
Jah ha mindenben közös megyegyezésre jutottatok,akkor nem szükségszerű az ügyvéd
2012. okt. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenben meg egyeztetek,6éve nem is éltek közös háztartásba,nem fognak variálni.
2012. nov. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom hogy van minimum kettő tárgyalás akkor is ha mindenben megegyeztek.
2012. nov. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!