Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Válás során ha a férj megrágalmaz az első tárgyaláson, annak milyen következményei lehetnek?
Unokanővérem, közel 20 év után beadta a válókeresetet, a férje iszik, verbális agresszióval tartja rettegésben a feleségét közel 10 éve és mindenkit ész nélkül fenyeget, részegen és józanul is. Az első tárgyaláson az ügyvédje azt mondta, hogy a feleség megcsalja a férjet, hogy nem is iszik (csak napi 1-2 pohárral saját bevallása szerint) , hogy egyébként meg mellette alszik a mai napig és főz meg mos rá. . . Hát persze, mert nem akarta még jobban elmérgesíteni a helyzetet. . .
Mit érhet el azzal, ha a rágalmakat az ügyvéd és hamis tanú segítségével neki hisznek?
Ki bizonyíthat olyan dolgokat, amik családon belül történnek, ha nem a gyerek? Hogy apa részegen maga alá vizel otthon, hogy éjjel 1-től cirkuszol hajnali háromig a gyerek szobájában, átrángatja a gyerekhez az anyát és ott cirkuszol vele stb. . . Igen, nekem pl. a gyerekek és az unokatesóm is elmeséli, én tanuskodhatok akkor? Vagy én nem vagyok hiteles, mert ők vidékiek én meg Pesten lakom? És ilyen esetben a 18 éves közös gyerek tehet vallomást?
Az elsővel egyetértek. Jó 5letek ezek.
A másik 2-nek pedig, nem az volt a kérdés, hogy az első válaszoló helyesen ír vagy sem, ha pedig nem tudtok olvasni, sajnálom a magyar tanárotokat, biztos rossz évei lehettek, mikor ott tanultatok.
Szia, én voltam az első. Nem mindegy, kinek a hibájából mondják ki a válást, ha nem közös megegyezéssel történik. A vétlen és rászoruló fél, házastársi tartást is kérhet , még a bontóper után is, ha 5 éven belül olyan helyzetbe kerül.
DE ettől is kézenfekvőbb, hogy esetleg nincs hova mennie. Ha kiskorú gyerek van, és a férfi a hibás (pl. hogy iszik, és ez a válóok) az asszonynál helyezik el a gyermeket (a 16 évest), és mivel a volt közös lakás használatában meg kell állapodni (vagy a bíróság dönt) ahhoz, hogy felbontsák a házasságot, kiteszik, úgynevezett lakáskárpótlás nélkül. Tehát ha pl. mindkettejük közös tulajdonában áll egy 2,5 szobás lakás, amin még hitel is van, amellett bontanák fel a házasságot, hogy megszüntetik a lakáshasználati jogát, de a hitel felét ráhárítják (részletben, vagy egészben, azért így írom, mert az ingatlanban nem kötelező megszüntetni a tulajdonközösséget a válás során, csak a lakás közös használatát). Ha tehát az ügyvédje addig csűri-csavarja, hogy egyik kutya, másik eb (bocsánat a hasonlatért), azaz ő iszik, de asszony meg ilyen meg olyan, esetlegesen megosztják a lakáshasználatot, és ottmaradhat az egyik szobában.
A harmadik lehetséges ok: a gyerekek használatának ellenértéke van. Amennyiben tehát lakáskárpótlás illetné meg, akkor is kiskorú gyermekenként 10-10%-ot vonnának le a neki járó vagyoni jutóból. Ennyiben megéri elhúznia az eljárást, mert ha a gyermekek már nagykorúak, ez a veszély sem fenyegeti.
Nagyon nehéz ennyi infóból kikövetkeztetni, de szerintem el kellene mennie a rokonodnak egy családjogi ügyvédhez. A helyi Ügyvédi Kamarában kellene érdeklődni, kit ajánlanak. Én egy idősebbhez mennék, az már nem pénzéhes. Csak a bontópert egy gyakorlott öreg ügyvéd megcsinál 50 ezer Ft-ért, és ettől többet perköltségért kér csak-tehát amit a másik félen be tud hajtani. Ehhez meg is kell nyernie a pert. Ha akarsz, írj privit, én is segítek, ha tudok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!