Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy háztartásban de külön?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy háztartásban de külön?

Figyelt kérdés
A volt élettársammal elváltunk. de egy közös a lakás. 50-50% tulajdon jog. én kint vagyok németben és ritkán járok haza. eddig mindig én fizettem a számlákat. de most azt akarom hogy fizessük felesbe. de ö ebbe nem megy bele, mert ugyis elköltözik, mert van egy uj pasija. és minek fizessen, ha elmegy. de viszont én nem akarok olyan sok számlákatr fizetni rájuk. persze a pasi napiszinten ott van nálunk. szoval azt szeretném tudni hogyan tudnám jogilag kiharcolni hogy felesbe legyen fizetve a rezsi.

2013. ápr. 3. 14:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ha elkoltozik, akkor sehogy. minek fizetne, ha nem lakik ott es nem hasznal semmit? Adjatok el az ingatlant.
2013. ápr. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 skyton ***** válasza:
Rezsiről van szó? Nem is értem, hogy miért nem "ők" fizetik, ha már ott laknak. Jól kihasznál téged ez a nő. Bejelentett élettársi viszonyotok volt? A lakás a te neveden van? Szerintem kérdezz meg egy ügyvédet. Valahogy csak el lehet intézni.
2013. ápr. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdez meg egy ügyvédet. Én sem hagynám,hogy kihasználjon. Ha nem fizet menjen a fenébe onnan.
2013. ápr. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 skyton ***** válasza:
2. vagyok. Ha jól értelmeztem itt arról van szó, hogy a házban lakik (laknak) viszont vizet, áramot... nem akarnak fizetni maguk után?
2013. ápr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%
Az 1-es válaszoló olvassa el rendesen a kérdést,vagy ne írjon hülyeségeket.
2013. ápr. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

"egy közös a lakás. 50-50% tulajdon jog."


"de ö ebbe nem megy bele, mert ugyis elköltözik, mert van egy uj pasija. és minek fizessen, ha elmegy."

2013. ápr. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

Az egyes valaszolo elolvasta. Idezem a kerdezot: de ö ebbe nem megy bele, mert ugyis elköltözik, mert van egy uj pasija. és minek fizessen, ha elmegy.

Mit kellene fizetnie, ha elmegy? Amit nem hasznal?

Adjatok el a lakast, ennyi.

2013. ápr. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 skyton ***** válasza:
Te fizetnéd más után a rezsit mert "majd" elköltözik? 2-3-6 hónapig? -.-
2013. ápr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nezd, fele fele aranyban tulajdonosok. Ket lehetoseg van: ha a kerdezo neven vannak a szolgaltatasok, siman kikottetheti oket. Ha nem, akkor inkabb fizessen, mert ha raterhelik a hazra bunteto kamattal, meg vegrehajtasi dijjal es hasonlokkal, akkor joval tobbet kell fizetnie.
2013. ápr. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
na igen az van hogy majd elköltözik, de mikor??? nem akarok fizetni senki után. ha addig maradnak mig nem találnka albérletett addig fizessék a számlákat. ja meg még ott van lakástörlesztö is amit szintén én fizettek. ez igy durván 200000ft minden honapban. és otthon se vagyok csak 2havonta. akkor is csak 1hetet. ezt kéne megoldani hivatalosan. meg azt mondja hogy nem is fogja befizetni ha kikapcsolnak mindnet akkor elmegy.
2013. ápr. 3. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!