Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Három hónapos kisbabával...

Három hónapos kisbabával elvárja az anyuka, hogy főzzünk rájuk, pedig külön háztartásban vannak?

Figyelt kérdés
Azt mondja az Anyuka, hogy nincs ideje főzni,mióta megvan a babájuk.Kinek illene mondani,hogy állítsuk vissza a régi rendszert.
2011. nov. 7. 16:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit pontosíts. Kinek van 3 hónapos babája? Te kije vagy az anyukának? Miért várja el, hogy főzz? Mi volt az a régi rendszer?
2011. nov. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

Attól függ te milyen kapcsolatban állsz az anyukával.


Ha a lányom, testvérem lenne, én nem hagynám magára.

Ha csak egy barát vagy, vagy nagyon távoli rokon, akkor finoman jelezheted, hogy sajnos nem tudsz neki a továbbiakban segíteni. Bár őszintén... akkor indokold meg, és normális indokkal, ne csak azzal, hogy nincs kedvem... mert szerintem te sem örülnél neki, ha bármiben segítségre szorulnál, és akiben bíznál, az cserben hagy.


3 hónapos gyerek azért még elég kicsi, és ha lelkileg a padlón van az anya, vagy a gyerek nem hagyja pihenni, mert annyira beteges,v agy sír, akkor nem csodálom, hogy nincs ereje főzni.


Ha nekem mondanál ilyeneket, én azért elgondolkoznék, hogy mi legyen a továbbaikban a kapcsolatunkkal. Erre is készülj fel...

2011. nov. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
Ha van időd akkor miért ne segítenél neki?főleg ha rokonod az anyuka...
2011. nov. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlj neki ételfutárt.
2011. nov. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Szerintem mindegy ki neked, senkire nem vagy köteles főzni, tök mindegy mekkora gyereke van, ő vállalta nem más.

2011. nov. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Például a férjének. Este ő már el tud játszani a picivel az anyuka pedig megfőz, kivasal vagy amit éppen kell. Kivéve ha beteg.
2011. nov. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hat hétig igértem, hogy segítek,de már három hónaposak. Egyébként rokon.Hogy miért nem akar otthon főzni:kényelmi és anyagi okból.Nekem is van gyerekem, de nekem nem volt soha ki segítsen a páromon kívül.Különben jó a viszonyunk, de spórolás,így csak egy oldalú.Mint tudjuk,aki szoptat, nem ehet akár mit?!
2011. nov. 7. 17:02
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű: megmondod neki, hogy ennyi futotta tőled, most már oldja meg egyedül. Ha megsértődik, majd megbékül. Attól, hogy itt tipródsz, nem fogja helyetted senki a dolgot helyretenni.
2011. nov. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem mond meg neki hogy vigyázol a babára amig ő megfőz.ez elég célzás arra hogy nem akarsz már neki főzni,vennie kellene a lapot.


Rám is sokáig főzőtt anyu de 99%ban a saját konyhámban a hűtőmből,aztán mondtam neki hogy cseréljünk,ő vigyáz a picire még én megfőzők,nálunk igy ment az átmenet.

2011. nov. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Én szívesen segítenék neki! De lehet, néha jobban örülne, ha átmennél vigyázni a kicsire, amíg főz. Nekem sokszor az lett volna a legjobb kikapcsolódás, még mosogatni is szerettem, csak ne kelljen egyfolytában csak a gyerekkel foglalkozni. Lehetne azt is, hogy ilyenkor rátok is főz, amit ott megesztek, vagy hazaviszed. Az is lehet, csak nem mer szólni, hogy most már nem kell e segítség, fél, hogy megsértődsz! Beszélj vele, anélkül ne gondold, hogy olvasol a gondolataiban! Vagy így megmondta, hogy elvárom, hogy főzz rám?
2011. nov. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!