Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy háztartásban de külön?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy háztartásban de külön?

Figyelt kérdés
A volt élettársammal elváltunk. de egy közös a lakás. 50-50% tulajdon jog. én kint vagyok németben és ritkán járok haza. eddig mindig én fizettem a számlákat. de most azt akarom hogy fizessük felesbe. de ö ebbe nem megy bele, mert ugyis elköltözik, mert van egy uj pasija. és minek fizessen, ha elmegy. de viszont én nem akarok olyan sok számlákatr fizetni rájuk. persze a pasi napiszinten ott van nálunk. szoval azt szeretném tudni hogyan tudnám jogilag kiharcolni hogy felesbe legyen fizetve a rezsi.

2013. ápr. 3. 14:13
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
ami rám van irva: fütés melegviz, villany gáz. kábeltévé internet ami azz élettársamra:hideg viz.
2013. ápr. 3. 15:00
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha kikapcsolnak mindent, akkor az ingatlanra raterhelik a szamlatartozasokat, a kikotesi dijat, a vegrehajtasi jutalekot, a perkoltseget. Annak a fele -mert a birosagon ervenyesitheted a kozos tulajdon miatti feles fizetest- tobb lesz, mintha fizetned a szamlakat.
2013. ápr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Jo, akkor kottesd ki. Villany, gaz es melegviz nelkul nem fog ott maradni. Mellesleg a neveden levo szamlak rendezeseert te felelsz....
2013. ápr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 skyton ***** válasza:
36%
Köttess ki mindent. Ha csak a te neveden van a lakás, akkor ki is lehet lakoltatni. Sosem értettem az ilyen ingyenélő p*csákat, már elnézést....
2013. ápr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
50-50% tulajdonjog. a hitelt csak én fizettem az én számlámrol vonják.
2013. ápr. 3. 15:14
 16/20 skyton ***** válasza:
Ismét 2. vagyok. Nem tartom fernek, hogy te fizetsz mindent. Főleg, hogy nem is laksz szinte ott. Valahogy meg kell egyeznetek. A lakást rád iratni (nem tudom a csajnak mennyi pénze van benne) Ha normális akkor belemegy. De a leírtak alapján nem hinném :S
2013. ápr. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
nem megy bele mert öt nem érdekkli azt mondta ki is kapcsolhatják majd akkor elmegy. de azt nem veszi figyelembe hogy ö is tulajdonos.
2013. ápr. 3. 15:28
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem tudod megvenni az o reszet?
2013. ápr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
miböl. még 20évig hitel van rajta. ha most kivásárolom az ö részét akkor én ugyan ugy fizettem a lakást
2013. ápr. 3. 16:43
 20/20 anonim ***** válasza:
Akkor add el te neki a reszed. vagy ami meg jobb, jegyeztess be haszonelvezetet valakire, akiben nagyon megbizol. Akkor ugyanis a haszonelvezo siman kivaghatja a hazbol a tulajdonost
2013. ápr. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!