Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ha két kiskorú gyerek mellet elváltam és az eu-n belül szeretnék költözni, tehát nincsenek határok, akkor is kell az apa hozzá járulása?
Tehát nem megvonni akarom az apa láthatását,mert azt korlátlanul biztosítom ha arról van szó-persze fixen megbeszélve..úgy értve a korlátlant.. de el szeretnék költözni az aun-n belül pl 700kmre egymási országba,de mivel nincsenek határok számít ekkor is az apa hozzá járulása ehhez?
Félreértés ne essék van egy új kapcsolatom aki kint él,és közös gyerekünk is lenne és szeretnék oda költözni hozzá a két már meglévő gyerekemmel...
ekkor hivatalosan mi a teendő.. vagy kitől hol tudom ezt megkérdezni ?
Úgy értem, ha jól értem, hogy még az elején tartasz és el sem váltál.
A lakóhelyed szerint illetékes gyámhivatal tud tájékoztatást adni, hogyan viheted külföldre a gyerekeidet.
Eleve a kint tartózkodást be kell jelenteni, még neked is, így majd a gyerekek esetében is. Erre van egy formanyomtatvány:
A válásnál lesz meghatározva, hogy a láthatási jogot az apa mikor hol hogyan gyakorolja. Ha új helyzet áll elő, hogy elköltözöl, akkor a gyermekelhelyezés miatt új megállapodás kell, vagy megegyeztek vagy lesz egy újabb gyermekelhelyezési eljárás.
Ne foglalkozz a többi válaszadóval, 2-t különösen nem értem a reakcióját. Nincs lehetetlen, ha van munkád, és támaszod, csak tehetetlen emberek vannak.
Azért azt ne keverjük már össze, hogy az apa költözhet, az anya meg nem. Az anya is költözhet bárki engedélye nélkül, egyedül a gyerek nem! :) Az anya dönthet úgy, hogy a gyerekeit az apára hagyja, és akkor oda költözik, ahova szeretne. Tudom, hogy itt más a helyzet, de ne csavargassuk már ki a jogszabályokat, senki nem tiltja az anya költözését.
Kérdezőnek: gyámhivatal, ingyenes bírósági panasznap, vagy egy jó ügyvéd. Nem tudom, milyen a viszony az apával, de ha mondjuk havonta saját költségeden biztosítaná neki a láthatást, esetleg kapna valami engedményt a gyerektartás fizetéséből stb. akkor talán könnyebben meggyőznéd. Az emberek gyarlók, lehet, hogy némi pénzért és kényelemért megválna némely jogától...
A nagy különbség, hogy a gyerek, ha az országban marad, akkor tarthatja a családjával a kapcsolatot. Nemcsak az apával, hanem a nagyszülőkkel, unokatestvérekkel, keresztszülőkkel stb. is. Ha az apa elhagyja egyedül az országot, a gyereknek csak az apával való kapcsolattartásának joga sérül, de nincs elszakítva a családja többi részétől.
Amennyiben az anya hagyná el egyedül az országot, és a gyerekek az apával maradnának, a helyzet ugyanez lenne, egyik szülő és a rokonság megmaradna a közelükben.
A gyerek jogait nézi elsősorban a gyámhivatal az ilyen eseteknél, ezért érdemes tőlük érdeklődni. Minden eset egyedi, nem biztos, hogy úgy döntenek a kérdezőnél, mint amit más tapasztalt a válaszadók közül, mivel mindent mérlegelnek.
Semmi ha az apa nem egyezik bele, akkor nem mehetsz csak a gyerekei nélkül te egyedül.
Nem értem miben élvez elsőbbséget a most születő baba apja mint a már meglévő gyerekek apja?
De ha beleegyezik akkor is a láthatás a te költségeidre történik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!