Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a törvény ha a férjem volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a törvény ha a férjem volt felesége válásuk után nem vette vissza a leánykor nevét, ám most gyereket vár és az apa lelépett. Kinek a nevére kerül a gyerek?

Figyelt kérdés
Kötelezhető e a volt feleség a férjezett nevének levételére?

2013. ápr. 15. 12:29
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
A két utolsó kommentelőnek: igen én is csodálkozok ,ha elválnék a férfitól a nevét sem szeretném tovább viselni valahogy a kettő nem fér meg egymás mellett nekem,és jól fogalmaztál olyan rendezetlen (de jelen esetben az említett nő is rendezetlen életritmussal rendelkezik így nem csodálkozok) csak számomra azért is bosszantó mert én a tiszta dolgokat szeretem.Nem szeretem a kétséges dolgokat még ha jogilag semmi nem követelhető a férjemtől akkor is rossz érzés a nevén viselni egy idegen gyereket...
2013. ápr. 15. 17:35
 32/37 anonim ***** válasza:
44%

A kerdesedre kaptal mar valaszokat, ennel tobbet en sem tudok...


Viszont engem akkor nem zavarna, ha pl Bp en tortenne a dolog, mert annyi ugyanolyan neven futo ember van h csak na, de pl a szulofalumban vagy annak kornyeken igen, hiszen 2000 lelekszamu telepulesrol szarmazom...ott aztan menne a pletyka hiaba allitana akarki akarmit....de meg a mellette levo 10000 es varosakaban is....


Ertem a problemat, de arra hogy milyen nevet kap a gyerek nem tudom

2013. ápr. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim válasza:
55%

Leírok egy esetet. Amikor terhes voltam a fiammal,igazolnom kellett, hogy még együtt vagyunk a férjemmel. Igazolást a polgármesteri hivatal jegyzőjétől kellett bevinnem a szülészetre. Ez a dokumentum nem lehetett 1 hónapnál régebbi. Szóval Nekem igazolnom kellett. Aztán amire haza mehettünk, még nem volt készen az anyakönyvi kivonat. El kellett menni érte az esztergomi hivatalba ahol kitöltötték. Egy fiatal pár volt előttem, és azt kérték, hogy a gyerek ne a hölgy férje nevére kerüljön, mert nem az övé. Ott volt az apa is aki megerősítette a gyerek az övé. A hölgy aki az adatokat vette fel azt mondta, hogy először a férj nevére fog kerülni aztán ha intézkednek akkor kerül az anya nevére és csak utána kerülhet az apjáéra. Ez minimum fél év amire a gyerek a saját apja nevére fog kerülni.

Hát erre még nem jöttem rá, hogy akkor Nekem miért is kellett igazolást vinnem?

2013. ápr. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
24%

nagyon korlatolt dolognak tartom ha vaalki a ferjet dobja de a nevet haszanlja A pasi nem volt jo de a neve az jo??

En betiltanam hivatalbol es a valaskor automatikussan visszaraknak mindenkit a szuletesi nevere.

Hollandiaban ha elvalsz akkor a birosag beirja a computarbe es ettol kezdve automatikussan mindenhol valtozik a neved adohivatal varoshaza stb. Hollandiaban eleve hivatalos oklevelet bizonyitvanyt diplomat csak szuletesi nevre allitanak ki.

A nok tobsege sajnal par ezer ft a visszairasra szegeyen az hogy az elettarsi kapcsolatbol szuleettt gyerek a volt ferje nevet viselheti a csaladjogi torveny szegyene. remelem hamarossan megvaltozik es felzarkozunk az eu hez ebben is.

Az hogy a ferjezett nevet megszoktak ez csak egy olcso kifogas mert elotte pedig a szuletesi neven futott a holgy arra senki nem mondja nbe valsd le mert megszoktak.

2013. ápr. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
16%
A kisbaba az anya lánykori vezetéknevére fog kerülni, mivel az anya már több mint 300 napja elvált a férjétől. Hacsak az édesapa nem ismeri el a gyermeket magáénak az anyakönyvvezető előtt, akkor értelemszerűen az ő vezetéknevét kapja meg.
2013. ápr. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok-sok választ!!!Faramuci egy helyzet...
2013. ápr. 16. 10:52
 37/37 anonim ***** válasza:
Mi lett? Csak azért kérdezem, mert több kérdező is jogilag pontatlan választ adott.
2019. dec. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!