Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a törvény ha a férjem volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a törvény ha a férjem volt felesége válásuk után nem vette vissza a leánykor nevét, ám most gyereket vár és az apa lelépett. Kinek a nevére kerül a gyerek?

Figyelt kérdés
Kötelezhető e a volt feleség a férjezett nevének levételére?

2013. ápr. 15. 12:29
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
ma 13:10-es: amikor írtam, még nem volt ott az a válasz, hogy 7 éve elváltak.
2013. ápr. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
45%
Felmerült bennem, hogy azért azt a gyereket valaki megcsinálta. Az igazi apa nem akarja a nevére venni a gyereket?
2013. ápr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 300 napot már rég túl haladta ,remélem le is ellenőrzik majd.
2013. ápr. 15. 13:30
 24/37 anonim ***** válasza:
22%

Ezek a második feleségek mennyi mindenen tudnak problémázni!


Még ebbe is bele akar szólni.


Neked mi közöd egy idegen nő, idegen gyerekének a nevéhez?

2013. ápr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
54%
Engem teljesen hidegen hagy hogy hívják egy vadidegen nő gyerekét. Ha valóban nem a férjedé, mit érdekel ennyire???
2013. ápr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Erre az unintelligens kérdésre nem is válaszolnék!Én itt segítséget kértem nem bíráskodást!
2013. ápr. 15. 13:45
 27/37 anonim ***** válasza:
55%
Nem értem miért kell ezen fennakadni. Annak idején mikor a szüleim elváltak akkor anyum nem cserélte vissza a vezetéknevét, hogy ne legyen különböző vezetéknevünk. Így teltek múltak az évek (4éves voltam mikor elváltak most 23vagyok) és 6évvel ezelőtt született hugom anyu élettársától. Mivel nincsenek házastársi viszonyban ezért a hugom automatikusan anyám nevét kapta ami egyezik apám nevével annak ellenére, hogy más apánk van. Egyikünk sem csinált soha problémát ebből. :)
2013. ápr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
51%
Nem kötelezhető, csak a már sokak által említett esetekben.
2013. ápr. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
61%

Mivel nem a férjed házastársa már, így tök mindegy az is, ha az ő nevét fogja viselni, mert nem kell sem gyerektartást fizetni, sem pedig semmilyen szinten gyermekéül elismernie.


Valóban nagyon fura, hogy sok nő megtartja a férje nevét válás után. Én egy kórházban dolgoztam, ahol a nőbetegek egy jelentős hányada megékezvén a párjával, és xy-né-ként a legközelebbi hozzátartozójuk nem xy nevű férfi volt, hanem wz nevű élettárs. Szóval igen, az ember nem is gondolná, hogy ez milyen elterjedt. És nem is tudom, de ezeknek a férfiaknak a helyében tökre rosszul érezném magam, hogy egy férjezett nevű nő a párjuk és élettársuk. Olyan kusza. Olyan rendetlen.


Persze, jogilag nincs esetedben semmi jelentősége.

2013. ápr. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
64%
15:35 Ezt Én meg tudom erősíteni, amit leírtál. És nagyon sok olyan szülő nő is van, hogy megérkezik Kiss Jánosné néven és nem is az a férje, hanem az új párjától van a gyerek. Elképesztő, mennyi ilyen van. Nem tudom elképzelni, hogyan tudja leírni a volt férje nevét a sajátjaként évekig, sőt, élete végéig, úgy hogy ráadásul haragban váltak el, és utána meg tudnák ölni egymást.
2013. ápr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!