Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a törvény ha a férjem volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a törvény ha a férjem volt felesége válásuk után nem vette vissza a leánykor nevét, ám most gyereket vár és az apa lelépett. Kinek a nevére kerül a gyerek?

Figyelt kérdés
Kötelezhető e a volt feleség a férjezett nevének levételére?

2013. ápr. 15. 12:29
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
19%

5:, Igen, de a kérdés az, hogy a születendő gyerek kinek a nevét kapja....

Még akkor is a volt férjét, ha amúgy gyerektartásra nem kötelezhető, mert hivatalosan semmi köze a gyerekhez?


Kérdező, az anyakönyvi hivatalba eressz meg egy telefont, ott pontosabban megmondják.... és lécci írd meg a választ, mert engem érdekel, hogy mi van ilyen esetben. Nem vagyok érintett, szimplán kíváncsiság.

2013. ápr. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
A férjem szólt neki hogy zavarja de a nő nem veszi le mert nem szeret ügyeket intézni,nincs rá pénze....ilyesmikkel védekezik. Már 7 éve elváltak.
2013. ápr. 15. 12:51
 13/37 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem azért ez ellen lehet tenni, hogy a gyerek az anyja születési nevét kapja.

Most nem azért de akkor ugyan azt a keresztnevet is adhatná. Volt férje Kis András gyerek is lehet Kis András az életben nem mossa le, hogy nem az övé.

2013. ápr. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
28%

Kérdező (#12), a volt feleségnek nincs miért védekeznie, joga van a férjezett nevét tovább viselnie a leírt 3 esetet kivéve.


A gyereket viszont valszeg nem a férjes neve szerint fogják anyakönyvezni, az általános szabály ugyanis az, hogy:

"Ha a gyermek apja ismeretlen, akkor az anya legközelebbi ismert anyai ági férfi felmenőjének családi nevét kell megállapítani, de az anya kérheti saját családi vagy választott név megállapítását is."


Tehát, ha az anya külön nem kér valamit, akkor a születendő gyerek az anyai nagyapja családnevét fogja kapni.


Arról meg, hogy szerintem mi értehtő és mi nem, szóval ha a férjednek olyan ritka családneve van, amiből egyből az ő apaságára asszociálnának a névből, akkor teljesen jogos a felvetésetek. Ha viszont a "Kiss, Nagy, Kovács, Lakatos" c. több százezer van belőle családnévről van szó, akkor inkább vicces, hisz annak sem kicsi a valószinűsége, hogy a gyerek biológiai apja is pont ugyanúgy "Kiss vagy Kovács"

2013. ápr. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
33%
A gyerek az anya leánykori nevet kapja, ne aggódj.
2013. ápr. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
71%

#13 "Szerintem azért ez ellen lehet tenni, hogy a gyerek az anyja születési nevét kapja." - az ellen semmit, de szerintem a Kérdező pont ezt szeretné, és nem ez ellen tenne...

Egyébként nem, természetesen semmit nem tehetsz ellene.

2013. ápr. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Igen elég ritka a családneve.Viszont nem szeretnénk potyára ezzel bírósághoz fordulni azt hiszem egy telefont még megejtek ezzel kapcsolatban de köszönöm hogy a segítségemre siettetek :)
2013. ápr. 15. 13:01
 18/37 anonim ***** válasza:
40%
De mi indolja egy nőt, hogy a volt férje nevét kapja a gyerek nem az övét. Oké persze az ő neve is lett a házassággal de az már megszűnt.Csak szerintem nevetséges?
2013. ápr. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
68%

1. A volt feleséget nem lehet kötelezni arra, hogy visszavegye a lánykori nevét.


2. HA törvényesen elváltak, és a válás óta eltelt 300 nap, akkor a gyerek az anyja nevére lesz anyakönyvezve, de ebben az esetben az anya LÁNYKORI neve az, amitröl szó van.


3. A VOLT férj NEM lesz autónatikusan apának bejegyezve, ez csak a 300 napos határidön belül van igy.


4. Ha netán még ezen az idöponton belül lennének, akkor a gyerek megszületése után a volt férj kérheti az apasági vélelem megdöntését, és a gyerek nevének megváltoztatását ( mármint, hogy az anya családnevét kapja és ne a volt férjéét)


5. Az viszont a volt feleség magánügye, hogy ö személyesen milyen nevet használ, a volt férj nevét jogosan viselheti. A névváltoztatás meg sok esetben komplikációkkal járna - pl a munkaterületén ezen a néven ismerik, a régi név visszavétele ezért igen sok hártányt okozhatna neki, vagy más esetek. Kötelezni semmiképpen sem lehet arra, hogy újra a lánykori nevét használja.

2013. ápr. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
37%

Utolsó már 7. éve elváltak.

Én ezt a sok utána járással jár azért nem teszem meg is hülyeség, mert pont annyival jár mint esküvő előtt.

2013. ápr. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!