Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek annak érdekében,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek annak érdekében, hogy a szüleim szétmenjenek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Kb. 10 éve képtelenek elviselni egymást, persze csak azért maradtak együtt mert "a gyerek...".

Hogy fejezzem ki magam finoman? R*hadtul elegem van az egész helyzetből! Tipp kellene, hogyan tudnám rávenni őket a "válásra" (idézőjelesen, mert nem házasok). Vagy a balhé áll, vagy csak szikrázik a levegő. Bármit képtelenek megbeszélni, egyetlen beszédtéma a politika, vagy a szomszédok. A kapcsolatuk ma már pusztán szexuális jellegű. Apám 60+ éves, anyám 40 (bökkenő: mellrák), és én mindenáron anyával akarok maradni! (így mennyi esélyem lehet rá? Apámnak vannak kapcsolatai. + anno aláiratott (zsarolással) anyával egy papírt, hogy a lakásnak, /amit egyedül anya pénzéből vettünk/ a fele az övé, és én is hozzá kerülök.) Régen bíztam benne, hogy majd kibékülnek, de ma már biztosan tudom, hogy nincs békés megoldás. Ezen kívül mi lehet reális ajánlat apám felé? Nála vagyok hétvégén és a szünetek felében pl? Mit tudok csinálni, hogy ne én legyek a szemét, és emiatt egyikőjük se szóljon hozzám? Ha apával próbálok beszélni, akkor 2 hét balhé, hogy anyám milyen szemét, mert ellene nevel, ha anyával, akkor értsem meg, ő nem tehet semmit, úgyse kapna meg, nincs szíve öregségére itt hagyni (v kidobni) apámat stb. (Igen, tapasztalatból mondom). Szóval tippek ötletek minden mennyiségben jöhetnek! L/14



2013. ápr. 5. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem ilyenkor nem nagyon szokták nézni a gyereket, ha téged néznének, nem csatároznának. Persze eléjük állhatsz, hogy utálod ezt a helyzetet, inkább váljanak el, de nem hiszem, hogy bármit számítana. És lehet, vannak olyan dolgok, amiről te nem tudsz. Én is szerettem volna, ha a szüleim elválnak, de nem fognak, soha, több, mint 40 éve együtt vannak...egymás nélkül nem is teljesek, hiába marják egymást.
2013. ápr. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Látom, vannak itt rokon lelkek. Én is szerettem volna szétválasztani a szüleimet, mert nálunk is ugyanez ment, soha nem volt egy nyugodt perc, ráadásul apám még ivott is napi szinten. De nem sikerült, sőt, ma már ott tartunk, hogy jóba lettek és én vagyok a hibás minden problémáért közöttük. Szerintem hagyd a francba, hidd el, tapasztalatból mondom. Nagyon kiszúrhatsz magaddal. Jót akarsz, de nagy a valószínűsége, hogy az egész a visszájára fog elsülni és te leszel a legnagyobb vesztes. Bár tény, hogy anyukádnak és neked is a válás lenne a legjobb. De ezt anyukádnak kell akarni. Ha tudsz beszélni a fejével, akkor hajrá és vedd rá, hogy kérjen segítséget, anyagi támogatást, hogy hozzá kerülj. De ha nem megy, ne erőltesd.
2013. ápr. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"anno aláiratott (zsarolással) anyával egy papírt, hogy a lakásnak, /amit egyedül anya pénzéből vettünk/ a fele az övé, és én is hozzá kerülök."


Ilyen szerződés nincs, hogy te hozzá kerülsz. Ha mégis csináltak, akkor pedig érvénytelen. Szerintem csak erre fogja rá, hogy nem akar válni.

2013. ápr. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3. neked mondom: csupán csak nem akarja itt hagyni azt, ami az övé, apám pedig amíg él nem hajlandó elmenni innen. (teszem hozzá amikor kicsi voltam, nem sokon múlt, hogy megszökjünk anyával). Vagyis: válni akar, csak nem tud, nem mer.
2013. ápr. 7. 19:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy egy 14 éves személynek már van annyi döntési joga a saját élete felett, hogy a bíróság őt fogja megkérdezni, hogy kivel szeretne élni. Jó vicc lenne, te egy darab tárgy vagy, akiről a szüleid a fejed felett megállapodhatnak, és örökkön örökké érvényes.


Szinte felnőtt vagy már, négy év múlva 18 leszel. Na ná, hogy te döntesz, kivel akarsz élni!


Ezt mondd el esetleg szelíden anyukádnak, hogy ha ez tartja vissza, akkor az már nem érvényes.


A lakás felét meg megette a fene, ha ennyire rosszban vannak egymással, akkor hagynám a francba a lakás felét anyukád helyében, és költöznék el otthonról, főleg, ha te is vele tartasz.

2013. ápr. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!