Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha még válás előtt elköltözöm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

EÁgi kérdése:

Ha még válás előtt elköltözöm a férjemtől, a közös gyermekünkkel, akkor ő tud-e bármit tenni annak érdekében, hogy visszamenjünk hozzá, azzal a jelmondattal, hogy neki is joga van a gyerekhez?

Figyelt kérdés
2011. jan. 21. 00:42
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Nem igazán, nem kényszeríthet arra hogy visszamenjetek, és igazából azt is megtilthatod neki hogy lássa a gyereket,bár ezt nem tartom jó ötletnek, mert ezzel rossz pontokat szerzel a bíró előtt magadnak. Amúgy pedig a valóperek 99%ban az anyához kerül a gyermek, kivéve ha nem tudja eltartani magát és a gyermekét,drogos vagy alkoholista az anya.
2011. jan. 21. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
téged nem tehet kötelessé, hogy visszamenj hozzá, de a gyerekéhez joga van neki is (hacsak nem követett el ellene bűncselekményt)
2011. jan. 21. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első hozzászólóval értek egyet. Ha már elváltatok, akkor már kérvényezheti a felügyeleti jogot. Addig meg engedd meg neki, hogy találkozhassanak úgy, hogy te is ott vagy. Bár ha elviszi és "elfelejti" visszahozni, akkor búcsút mondhat annak, hogy a bíróság neki fog kedvezni.

Az is igaz, hogy nagyon ritkán ítélik a férjnek a gyereket, bár ritkán is szokták ők kérni. Általában annak már oka van. Nálam és az öcsémnél úgy volt, hogy őt apámnak, engem anyámnak ítélt a bíróság, de mivel még ma is jóban vannak, ezért nem volt ebből semmi gond. Sőt, én is apámékkal éltem elég sok éven át, mert így jobb volt nekem az iskola, meg a barátaim miatt, és az öcsémtől se kellett elszakadnom.

2011. jan. 21. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon sok apa kérik,hogy nála legyen a gbyerek,de a bíróság nem törődik ezzel. Az apáknak nincsenek egyéb jogai,csak annyi,hogy fizessenek. Pedig a gyereknek az apjára is szüksége van. Nem kéthetente,hanem akár naponta is.

Egy anyának nem a saját gyűlöletével kellene törődnie,hanem a gyereke érdekeivel. Csak sajnos,ezt sokan nem látják be.

A kérdésre: téged nem kötelezhet senki,hogy visszamenj a férjedhez. (Bár jobb lenne a válás helyett rendbehozni a házasságot). A gyerekéhez pedig joga van és a gyereknek is joga,hogy tartsa a kapcsolatot az apukájával. Az a normális,ha úgy működik,ahogy az előttem szóló írta.

2011. jan. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy buta anya tiltaná a gyerekét az apjától, ugyanis az egészséges fejlődéséhez az apa is kell, pláne ha fiúról van szó. Az apától eltiltott fiúk mind sérülnek valamilyen szinten, de legtöbbször a lányok is.

Tehát ha az apa szeretne láthatást, akkor add meg neki, és ne csak a bíróság által szabott időkeretben, hanem rugalmasan. Ne a gyereked büntesd a kudarcotokért.

Vissza viszont nem kényszeríthet.

2011. jan. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem váltatok el és a gyerek nincs jogerősen elhelyezve valamelyikőtöknél, addig közös a felügyeleti jog. Ha te elköltözöl a gyerekkel, a férjed feljelenthet kiskorú veszélyeztetése, lakhely megváltoztatása miatt.
2011. jan. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek. A fiamat nem akarom eltiltani az apjától, viszont már több mint egy éve gondolgodom a váláson, és az a baj, hogy nem a saját érdekeimet nézem, hanem első sorban a kisfiamét. A közös hitelünk havonta 200ezer forint, plusz a rezsi, a férjem viszont semmit sem tesz azért, hogy akár egy forinttal is beszálljon a havi kiadásokba, és kapom a gyedet és a családit,és van max 100ezer forintom amit megkeresek, amit ugyebár rögtön be kell fizetnünk, és még nekem mondja azt, hogy keressek többet.... Nagyon sokat gondolkodtam, és szerintem egy felelősségteljes apa nem egy doboz cigire költi el az utolsó pár száz forintunkat, hanem inkább ételre, plusz elmenne dolgozni is.
2011. jan. 22. 01:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!