Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás vagy párterápia?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás vagy párterápia?

Figyelt kérdés

Van értelme a párterápiának?

Nem megcsalás a gond és nem is féltékenység.Egyszerűen csak nem tudunk együtt élni...pontosabban csak egymás mellett élünk és ez nem jó...nem vagyok boldog..sőt tök boldogtalan vagyok.


2011. nov. 13. 22:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha már megházasodni annak idején volt értelme, akkor legyen már annak is értelme, hogy megmentsd. Ha soha egy lépést nem teszel azért, hogy jobb legyen, nem mozgatsz meg minden követ, akkor egy új kapcsolatban is csak kudarc vár.
2011. nov. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek, teljesen normális, ha egy kapcsolat kiüresedik. Azt kell eldönteni, hogy - tudom, hogy ezzel nem segítek sokat :) - szeretnétek-e (őszintén!) folytatni. Ha igen, akkor ha olyan súlyos a helyzet, akkor párterápia, ha nem, akkor csak beszélgessetek sokat - ez jó gyógyszer tud lenni! Ha akarsz, írhatsz privátot is, szívesen meghallgatlak magánemberként is, foglalkozásom szerint pedig segítő foglalkozásban dolgozom.


Sok sikert!

2011. nov. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Párterápia
2011. nov. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ahol már csak egymás mellett élnek az emberek egy kiüresedett kapcsolatban, ott a párterápia sem segít. Persze egy próbát megér, hátha...
2011. nov. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
A kapcsolat egy szép virág. Ha évekig nem locsolgatják, elhervad. Érdemes egy döglött virágot eláztatni?
2011. nov. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 ISSU válasza:
29%

Virágot túl locsolni, kiüresedett kapcsolat?

Igen, ha ezeket érzed akkor az azt jelenti hogy a régen választott párod már nem jelent neked semmit, ha mégis, akkor beszélj vele nyíltan és megoldjátok.

Ha mégsem, akkor vedd figyelembe a gyerekeid (ha van) érzéseit, érdekeit. Szerintem igen van mikor fel kell adnunk a saját elképzeléseinket mások (gyerekek) javára.

2011. nov. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy párterápiát mindenképp érdemes megpróbálni. Ezzel veszíteni nem lehet, csak nyerni. Legalább megpróbáljátok és adtok magatoknak még egy esélyt. Valamikor Ti egy család akartatok lenni.


Ha gondolod, írj rám privátban ha úgy döntesz (pontosabban döntötök, ti, ketten). Tudok kontaktot adni, akihez érdemes fordulni. Sok sikert!

2011. nov. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 ISSU válasza:
0%

Egy harmadik személy bevonása? (SZihoMókus)?

Igaz nincs családom, de sajna úgy hozta a "sors" hogy 2 évig jártam SZM-hez. Mi az amit megtudtam róluk? Hogy sok mindent be tudnak magyarázni az ember fejébe eredménytelenül. Mert? Mert megtanultak valamit és azt fújják. Tényekre alapoznak, semmi érzelem. Persze ettől függetlenül lehet eredményes egy terápia, de sokkal többet ér az ha a párok egymásközt beszélik meg a dolgokat, még ha nehéz is, de ők tudják hogy mi jó maguknak ill. a családjuknak.

2011. nov. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy párterapeuta abban tud nektek segíteni, hogy felszínre kerüljenek a problémák, de a megoldás a ti kezetekben van. Mindkét fél ennyit visz haza egy terápiából, amennyit beletesz. Ha úgy érzed te és a férjed is nyitott egy ilyen jellegű beszélgetésre, mindenképp javaslom.
2011. nov. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyerek van: párterápia

Nincs gyerek: válás. Rizikós lenne egy ilyen kapcsolatra családot építeni, én nem mernék.

2011. nov. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!