Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párterápia, házasságterápia -...

Párterápia, házasságterápia - mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Volt valami haszna?

Kihez jártatok? Meddig?


Ha két ember nagyon szereti egymást, közös gyerek is van, szóval jó lenne együtt megöregedni, de úgy tűnik, valami mégis elromlott. Évek óta próbálják tisztázni, megbeszélni egymás között, de mégsem sikerül közös nevezőre jutni, és valószínűleg a felszín alatt is vannak problémák stb..., akkor érdemes megpróbálkozni még egy párterápiával?


Segíthet egy pszichológus?

Tudnátok ajánlani valakit? (Budapest - Veszprém, illetve közötte bárhol)


Köszönöm, ha segítetek.


2010. máj. 3. 13:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem érdemes megpróbálni, ha komolyan akarjátok, ill. még nem ejtettetek egymásban mély sebeket, tényleg jó dolog egy harmadik független ember, mi egy barátunkkal beszélgettünk ...csak már későn.....de még jobb egy idegen, mivel talán nyíltabban beszélsz előtte és egy szakember talán segíteni is tud....sok sikert a házasságotok helyrehozásában!
2010. máj. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Próbálkozni lehet, de az én szüleimnek nem jött be. Emiatt nem nekik, hanem nekem kellett járni pszichológushoz. Segített abban, hogy magasról le*jam őket....
2010. máj. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen érdemes megpróbálni. Én nem voltam sosem, de úgy gondolom, amíg két ember szereti egymást és gyermek is van, csak a mindennapoktól a problémáktól nem érzik boldognak magukat, akkor mindent el kell követni annak érdekében, hogy újra boldogok legyetek egymás mellett. Sokkal nehezebb, mint beadni a válópert, de lehet, hogy helyrejön és akkor egymás oldalán újra boldogok lehettek. Én kívánom, hogy így legyen!
2010. máj. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Azt nem írtam, hogy fontos, hogy mindketten tényleg akarjátok megmenteni! Anélkül nem megy! Sok sikert!
2010. máj. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!


Igen, nagyon szeretem őt, csak épp vannak dolgok, amiket nagyon különbözően látunk, ami abból is fakadhat, hogy ő férfi, én meg nő vagyok. Makacs módon kitart az elvei mellett, amivel nekem folyamatosan komoly fájdalmat okoz, ezért egyre inkább úgy érzem, nem is vagyok igazán fontos neki, jobb lenne, ha szétválnának útjaink.

A vitáink eredménytelenek, mert egyikünk se képes engedni.


De férfi létére ő hozta fel a házasságterápia ötletét, amiből arra következtetek, valószínüleg nem vagyok neki közömbös.


Fene tudja, hogy érdemes lenne-e belevágni.


Betöltheti egy pszichológus a "tolmács" szerepét egy férfi és nő között?

2010. máj. 3. 14:32
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
1. nekünk a barátunk történetesen férfi volt és én is meglepődtem, h mennyivel többre jut az ember, ha nem a nappali két sarkából üvöltözik a másiknak....nálunk is felmerült a gondolat korábban, aztán elhessegettük, h nincs kedvünk, meg stb., ekkor még lehetett volna miről beszélni, de mikor az egyik már feladta, akkor már nincs értelme, nehéz elkapni az utolsó előtti pillanatot!
2010. máj. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Amíg szeretitek egymást, addig érdemes minden követ megmozgatni. Én még akkor is ennek a híve vagyok, ha végül nem sikerül megmenteni a kapcsolatot. Én abból, amit leírtál, arra következtetek, hogy mindketten szeretitek egymást. Ez a lényeg. Az, hogy különbözően látjátok a dolgokat, nem egyedi, hiszen két egyforma ember nics. Ha lényeges kérdésekben látjátok különbözőnek, az rosszabb, ott előbb-utóbb valamelyiknek fel kell adnia az álmait, elképzeléseit. Vagy mindkettőtöknek idomulni egymáshoz. Lényegtelen dolgokkal én nem foglalkoznék. Engednék.... A lényeg, hogy mindketten hajlandóak legyetek ezekben a kérdésekben a kompromisszumra, ellenkező esetben folyamatosan tüskéket szúrtok egymásba és előbb-utóbb valakinek elege lesz és lép. Sok sikert, előző voltam.
2010. máj. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
rontani nem igazán ronthat szerintem,próbát megér...
2010. máj. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tudom mennyire hasznos az info,de Veszprémben nekem Bálint Bánk neve ugrik be,mint pszichológus,csak abban nem vagyok biztos,hogy ő párterápiával is foglalkozik(de valami köze van hozzá,úgy rémlik), szerintem ha felhívjátok ha nem is ő,de ajánlani tuti tud majd valakit..

Ha pedig mindketten szeretnétek,akkor igenis megér egy próbát!

Sok sikert

2010. máj. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, segíthet egy pszichológus. Én félig-meddig vagyok az (most tanulom:P) de sok embernek segítettem eddig már és szerintem részben azért nekem is köszönhető.

Ami fontos, hogy nagyon akarjátok Ti is a változást, mert a pszichológus max. rámutat a problémára, abba a helyzetbe állít Benneteket, hogy ezt megtudjátok beszélni. Ki-ki elmondja a saját sérelmeit, a pszichológus segít abban, hogy "hogyan".

A pszichológus nem azt mondja meg mit csináljatok, ő nem adhat tanácsot, de segíthet, mint egy mankó, ott lehet Nektek! Szerintem mindenképp érdemes próbálkozni, talán elfogult vagyok, de szerintem segíthet:)

Sok sikert!

2010. máj. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!