Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párterápia, házasságterápia -...

Párterápia, házasságterápia - mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Volt valami haszna?

Kihez jártatok? Meddig?


Ha két ember nagyon szereti egymást, közös gyerek is van, szóval jó lenne együtt megöregedni, de úgy tűnik, valami mégis elromlott. Évek óta próbálják tisztázni, megbeszélni egymás között, de mégsem sikerül közös nevezőre jutni, és valószínűleg a felszín alatt is vannak problémák stb..., akkor érdemes megpróbálkozni még egy párterápiával?


Segíthet egy pszichológus?

Tudnátok ajánlani valakit? (Budapest - Veszprém, illetve közötte bárhol)


Köszönöm, ha segítetek.


2010. máj. 3. 13:30
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :-)

Hát, lehet, hogy belevágunk, csak furcsa lesz egy idegen előtt megnyílni, kitárgyalni a magánügyeinket...


Meg hát amikor én a "pszichológusra" gondolok, mindig az amerikai filmek-béli ásító, karóráját félpercenként nézegető pszichológusra asszociálok, aki gyakorlatilag sz@rik a mi kis pitiáner problémáinkra, amikor mittudom én neki sokkal nagyobb gondja va, pl. lerobbant reggel a kocsija.

És félek, gyakorlatilag ugyanazt a vitát fogjuk lefolytatni előtte, amit már otthon százszor, csak épp egy valag pénzért... De ez persze csak egy sztereotípia, amit az amerikai filmek remélem, hogy nem minden pszichológus ilyen...


De ha végre megértetné a férjemmel azt, amit nekem eddig nem sikerült, hát akkor nem sajnálnám rá a sok pénzt se.

2010. máj. 3. 19:05
 12/14 anonim ***** válasza:
Mindenképpen olyan pszichológust keressetek, aki szimpatikus és meg tudtok nyílni előtte. Akin azt látjátok, hogy csak a pénzre hajt, messziről kerüljétek (biztosan van ilyen is). Ha szimpatikus és szakértő, akkor nagyon hamar rá fog tapintani a lényegre, ezzel megnyit titeket, hidd el, így már könnyen tudtok majd beszélni a problémákról. Értenek ők hozzá, hogyan nyissák meg az embereket.
2010. máj. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Bálint Balázs 27 válasza:
Szia. Hasonló helyzetben vagyunk épp, annyi hogy gyerek nincs. 12 éves kapcsolatról van szó, és érdekelne, hogy ti jutottatok-e valamire, illetve milyen szakemberhez fordultatok! Volt-e pozitív hozadéka. Kérlek, írj, ha látod az üzenetem! Üdv!
2019. júl. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Szia, írtam privátot
2019. júl. 15. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!