Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Valaki légyszives! Hogy megy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki légyszives! Hogy megy ez a gyerektartásos dolog?

Figyelt kérdés

Tehát a bíróság 10 ezret állapított meg. Nekem volt még mellék keresetem, így havi 30-at fizettem, plusz mindent (iskola szerek, ruhák, osztálykirándulások, nyári táborok, stb.)

Mindent (lakást, összes berendezést) otthagytam.

Erről semmilyen írásos dokumentáció nem készült.

Pár hónapja munkanélküli lettem (szó szerint 1 vasam sincs),

egy ismerősömnél lakom.

Regisztrált munkanélküli vagyok, de nem kapok egy fillér segélyt sem.

Az ex "természetesen" feljelentett, hogy én nem akarok fizetni.

Azt mondta hogy az állam megelőlegezi majd a pénzt én meg mehetek a börtönbe.

Egy jogi fórumon meg azt olvastam, hogy nincs ilyen megelőlegezés.

Ha kapnék pl. 10 ezer Ft segélyt akkor azt egy az egyben levonnák tőlem?

Az ismerősöm nyakán sem lóghatok az idők végezetéig, de ha 1 fillérem sem lesz és utcára kerülök akkor meg főleg nem fogok tudni semmit fizetni, hiába akármilyen feljelentgetés.

59 éves vagyok, egyik munkahelyen sem kellek mit tegyek?


2013. márc. 14. 12:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
31%

Van olyan hogy az állam megelőlegezi a tartásdíjat, és annak összege a te tartozásod lesz. A állam egy idő után be fogja hajtani rajtad.

Ha nincs munkád, jövedelmed akkor érdemes neked is a bíróság felé fordulnod, hogy állapítsanak meg egy újabb gyerektartási összeget. Fizetni mindenképpen kell, ha mást nem a mindennapi minimálbér 20%-át. Hogy honnan kaparod össze a pénzt az a te gondod. De a gyermeket annak idején közösen vállaltátok, így neked is van felelősséged iránta.

2013. márc. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
69%

ma 12.57-es:"De a gyermeket annak idején közösen vállaltátok, így neked is van felelősséged iránta."


Ebben csak annyit tévedsz, hogy ez a kötelezettség csak akkor létezik, ha a szülök jogilag különélnek, mert csak ebben az esetben létezik tartásdij. Ha a kérdezö (meg sok más elvált ember) még együttélne a másik szülövel, akkor senki sem követelne töle X összeget a családi kasszába, ha nincs jövedelme. Pdeig a gyereket akkor ismközösen vállalták, de hiába vállalná az apa a felelöséget, ha nem kap munkát.


A kérdésre meg:

Elöször is kérd a tartásdij összegének megváltozatatását a munkanélküliségre hivatkozva.


Másodszor, ha nem tudsz fizetni, akkor az állam ugyan - legalább is elvileg - megelölegezi azt az összeget, amit neked kellene fizetni, de természetesen ez azzal jár, hogy ahogy lesz jövedelmed, abból vissza kell részletekben fizetned. A börtönbe mehetsz meg hülyeség, legfeljebb akkor lehetne ilyen, ha lenne jövedelmed, de akarattal nem fizetnél semmit - de akkor is csak hosszas felszólitgatások, stb után.


Harmadszor: MINDENT, ami a jövöben a gyerekre fizetsz, hivatalosan, átutalással vagy csekken fizesd, és feltétlen tüntesd fel rajta, hogy gyerektartásra fizeted. Igy mindig igazolni tudod, hogy tényleg fizettél.

2013. márc. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
Attól, hogy otthagytad a lakást meg az ingóságokat, még ugyanúgy a tulajdonosa maradtál a te részednek. Két lehetőséged van: vagy kéred a közös tulajdon megszüntetését, így megkapod a lakás árának valahány százalékát (ha házasok voltatok akkor a felét), vagy az állam megelőlegezi a gyerektartást helyetted, halálod után pedig adósságként a gyerek örökli. Tehát övé lesz a te lakásrészed és ki kell fizetnie az állam által folyósított gyerektartás összegét. Miért nem rendezitek az anyagiakat?
2013. márc. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
89%

Tehát nem azért nem fizetsz, mert nem akarsz, hanem, mert nem tudsz.


A segélyből nem vonnak le, a mindenkori minimálbér, maximum 30%-át vonhatják le, amennyiben az ex. feljelent, hogy nem fizetsz, és bebizonyítják, hogy rosszhiszeműen nem fizettél.


Az én drága jó apám, 8 évig nem fizetett szinte semmit, fél évente egyszer utalt, hogy ne lehessen feljelenteni. Bejelentett munkaviszonya nem volt, pedig tudtam, hogy dolgozik. Összesen két millióval tartozik, amit állambácsi nem előlegezett meg, és nem is fog. Árverés alatt van az a ház, amit anyám szülei építettek, de apám lakja. (közös névre íratták) Sőt apám még férjtartást is akart kérni tőlünk. Szép mi?


Bíróságon be kell adni a papírokat, hogy a megváltozott munkaviszonyod miatt nem tudsz fizetni. A jövőben, ha találsz munkát, mindig utalj, és a közleményben írasd be, hogy "gyerektartás", így ha később is hasonló helyzetbe kerülsz lesz a kezedbe valami bizonyíték.


Azért nem értem, miért kell ellehetetleníteni a másikat, és még rúgni egyet rajta ha bajban van. :/

2013. márc. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

"Van olyan hogy az állam megelőlegezi a tartásdíjat, és annak összege a te tartozásod lesz"

Én is ezt hittem, de egy jogi fórumon olvastam, hogy ilyen nincs. Az állam senkinek nem előlegez meg semmit.

Azért nem rendeztünk semmit a lakás és berendezés körül, mert nem akartam, hogy a gyereknek rossz legyen. Gondoltam amíg van lehetőségem addig mindent ami tőlem telik adok, és nem veszek/viszek el semmit. (de nem volt semmi megbeszélve, hogy akkor ezt most itt hagyom örökbe vagy akármi) Mit csinálnék én a bútorokkal amíg csak szívességből lakok valakinél? Mi szükségem lenne 3 számítógépre, mosogatógépre, mosógépre, 4 TV-re légkondira, víz szűrőre, és minden cuccra? Gondoltam én akkor. Meg sem fordult a fejembe hogy ott hagyok mindent cserébe nem fizetek X ideig gyerektartást, hisz akkor még bőven megtehettem, hogy fizetek.

Aztán a jóindulatommal meg visszaéltek.

2013. márc. 14. 13:32
 6/22 anonim válasza:
Kinek a nevén van a ház és az ingóság?
2013. márc. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
A ház a nagyobbik gyerek nevén (nem én vagyok az apukája), a berendezések meg senki nevén. Én vettem mindent sok éven át (sajnos nem tudom semmivel bizonyítani).
2013. márc. 14. 13:45
 8/22 anonim válasza:
100%
Ha a a ház a nagyobbik gyerek nevén van, és nem a tiéd, akkor a te gyereked nem fog semmit kapni belőle!
2013. márc. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Joghely: Az ellátást az 1997. évi XXXI. törvény 22-24. §-a, valamint a 149/1997. (IX.10) Korm. rendelet 69-76. §-a szabályozza.

Az ellátás típusa: Pénzbeli

Az ellátás jövedelmi helyzettől függő.

Leírás: A GYERMEKTARTÁSDÍJ ÁLLAM ÁLTALI MEGELŐLEZESÉST KÉRHETI A GYERMEKET GONDOZÓ SZÜLŐ, VAGY MÁS TÖRVÉNYES KÉPVISELŐ, feltéve, hogy nem képes a gyermek részére a szükséges tartást nyújtani, és a Jososultság feltételei részben felsorolt feltételek fennállnak. A feltételek fennállása esetén a gyermektartásdíj megelőlegezése A GYERMEK NAGYKORÚVÁ VÁLÁSA UTÁN IS MEGÁLLAPÍTHATÓ, illetve a már megállapított gyermektartásdíj továbbfolyósítható addig az időpontig, ameddig a középfokú nappali oktatás munkarendje szerinti tanulmányokat folytat, de legfeljebb huszadik évének betöltéséig. AZ ELLÁTÁS ÖSSZEGE: A gyámhatóság a bíróság által a tartásdíj megfizetésére kötelező határozatában megállapított összeget, százalékos marasztalás esetében az alapösszeget előlegezi meg azzal, hogy a megelőlegezett gyermektartásdíj összege nem haladhatja meg gyermekenként az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 50%-át (jelenleg 14.250 Ft). A gyámhatóság a fenti összegnél alacsonyabb összeget akkor állapíthat meg, ha a gyermek tartását a gondozó szülő részben biztosítani tudja. A megelőlegezett összeg ebben az esetben sem lehet kevesebb az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 10%-ánál. ( jelenleg 2.850 Ft) AMENNYIBEN A BÍRÓSÁG A MEGELŐLEGEZÉS IDŐTARTAMA ALATT A TARTÁSDÍJ ÖSSZEGÉT FELEMELI VAGY LESZÁLLÍTJA, a gyámhatóság a megelőlegezett gyermektartásdíj összegét, a bíróság jogerős határozatának megfelelően, az ítélet jogerőre emelkedésének napjától - a jogosultsági feltételek újbóli vizsgálata nélkül - köteles felemelni, illetve csökkenteni. A MEGELŐLEGEZETT GYERMEKTARTÁSDÍJAT A KÖTELEZETT AZ ÁLLAMNAK KÖTELES MEGTÉRÍTENI.

Az ellátásra jogosultak: Szociálisan rászorult személy

A jogosultság feltétele: A gyermektartásdíj állam általi megelőlegezése az alábbi EGYÜTTES FELTÉTELEK fennállása esetén lehetséges: a) a bíróság a tartásdíjat jogerős határozatában már megállapította , és b) a gyermektartásdíj összegének behajtása ÁTMENETILEG lehetetlen, továbbá c) a gyermeket gondozó családban az egy főre jutó havi átlagjövedelem nem éri el az öregségi nyugdíj legkisebb összegének kétszeresét ( ez az összeg 2013-ban 57.000 Ft). A gyámhatóság a gyermektartásdíj behajthatatlanságát a gyermektartásdíj fizetésére kötelezett személy rendszeres jövedelmére, illetve egyéb vagyonára vezetett eredménytelen végrehajtást követően állapítja meg. Az eredménytelen végrehajtást, illetve a végrehajtás szünetelését kimondó foglalási jegyzőkönyv hat hónapnál régebbi nem lehet. FONTOS: Nincs helye a gyermektartásdíj megelőlegezésének, ha a kötelezett a) lakóhelye olyan államban van, ahol a tartásdíj nemzetközi szerződés vagy viszonosság alapján nem érvényesíthető, vagy b) külföldi tartózkodási helye ismeretlen, vagy c) a jogosulttal közös háztartásban él. LEJÁRT TARTÁSDÍJ esetén a gyermektartásdíj megelőlegezése nincs lehetőség.

Folyósítás: HA A GYERMEKTARTÁSDÍJ MEGELŐLEGEZÉSÉT JOGERŐSEN ELRENDELTÉK, az a kérelem benyújtásától esedékes az alábbiak szerint: a) ha a a kérelmet a tárgyhónap 15-éig nyújtották be, a gyermektartásdíj megelőlegezését elrendelő jogerős határozatban megállapított teljes összeget, b) ha a kérelmet a tárgyhónap 15-ét követően nyújtották be, a gyermektartásdíj megelőlegezését elrendelő jogerős határozatban megállapított összeg 50%-át kell első alkalommal kifizetni. A FOLYÓSÍTÁS IDŐTARTAMA a kérelem benyújtásának napjától az alapul szolgáló ok előrelátható fennállásáig, LEGFELJEBB HÁROM ÉVIG TART. FONTOS : A felételek fennállása esetén – függetlenül az adók módjára történő behajtás eredményétől – ugyanazon gyermekre tekintettel, egy alkalommal, legfeljebb további három évre , a megelőlegezés továbbfolyósítható, illetve ismételten elrendelhető. HA A GYERMEKTARTÁSDÍJ MEGELŐLEGEZÉSÉRE VALÓ JOGOSULTSÁG MEGSZŰNIK, az a jogosultság megszűnésének hónapjáig esedékes azzal, hogy ha a megszűnés a) a tárgyhónap 15-éig következik be, a gyermektartásdíj megelőlegezését elrendelő jogerős határozatban megállapított összeg 50%-át, b) a tárgyhónap 15-ét követően következik be, a gyermektartásdíj megelőlegezését elrendelő jogerős határozatban megállapított teljes összeget kell kifizetni. A TÁRGYHÓNAPRA ESEDÉKES MEGELŐLEGEZETT GYERMEKTARTÁSDÍJAT A TÁRGYHÓNAPOT KÖVETŐ HÓNAP 5. NAPJÁIG KELL FOLYÓSÍTANI.

Az igény benyújtásának helye(i): Települési önkormányzat gyámhivatala

Az igény benyújtásának formája: A gyermektartásdíj megelőlegezése iránti eljárás a gyermektartásdíjra jogosult gyermek szülőjének vagy más törvényes képviselőjének, illetve a nagykorúvá vált gyermek kérelmére indul a LAKCÍM szerint illetékes járási (fővárosi kerületi) gyámhivatalnál. A kérelemhez CSATOLNI KELL: a) a család jövedelmére vonatkozó igazolásokat b) nagykorú, huszadik életévét nem betöltött gyermekre vonatkozóan az igazolást, hogy középfokú nappali oktatás munkarendje szerinti tanulmányokat folytat. c) a gyermektartásdíjat megállapító jogerős bírósági határozatot, d) a gyermektartásdíj eredménytelen végrehajtását igazoló, illetve a végrehajtás szünetelését kimondó 6 hónapnál nem régebbi foglalási jegyzőkönyvet, vagy a gyermektartásdíj behajtása iránti eljárás megindítását igazoló okiratot.

Megjegyzés: A GYÁMHATÓSÁG A GYERMEKTARTÁSDÍJ FOLYÓSÍTÁSÁT - HIVATALBÓL, VAGY ÉRTESÍTÉS ALAPJÁN - LEGELJEBB HAT HÓNAPRA FELFÜGGESZTI, HA a) a kérelmezőnek jogosultságot érintő örülményeiben változás állt be, b) a kötelezett rendszeres jövedelmére, illetve az egyéb vagyonára vezetett végrehajtás eredménnyel jár, feltéve, hogy annak mértéke a bíróság által megállapított gyermektartásdíj alapösszegének ötven százalékát meghaladja, c) a kötelezett a kérelmező részére legalább két egymást követő alkalommal közvetlenül fizet tartásdíjat, feltéve, hogy annak összege alkalmanként a bíróság által megállapított gyermektartásdíj alapösszegének ötven százalékát meghaladja, d) a gyermek ideiglenes hatályú elhelyezését rendelték el. A folyósítás felfüggesztését követően a gyámhivatal 30 napon belül megindítja a felülvizsgálatot annak érdekében, hogy a gyermektartásdíj megelőlegezésének feltételei fennállnak-e. A gyámhatóság a felfüggesztést követő vizsgálat eredményeképpen, ha a felfüggesztés időtartama alatt a jogosult nem részesült az 1997. évi XXXI törvény 22. § (6) bekezdés A) pontjában meghatározott mértékű gyermektartásdíjban – a felfüggesztés lejárta után a) elrendeli a gyermektartásdíj további folyósítását és a felfüggesztés időtartamára esedékes megelőlegezett gyermektartásdíj utólagos, egy összegben történő kifizetését vagy B) a megelőlegezést megszünteti ha a) a gyermek - a gyámhatóság, illetve a bíróság végrehajtható határozata alapján - a külön élő másik szülő vagy más személy gondozásába kerül, b) a gyermek nagykorúvá vált, és nappali oktatás munkarendje szerint tanulmányokat nem folytat, c) a gyermeket a gyámhivatal átmeneti vagy tartós nevelésbe vette, d) a kötelezett meghalt. FOGALOM MEGHATÁROZÁS: GYÁMHATÓSÁG: A gyámhatóság feladat- és hatáskörét a) a települési önkormányzat jegyzője, b) a járási (fővárosi kerületi) gyámhivatal (a továbbiakban: járási gyámhivatal), c) a szociális és gyámhivatal gyakorolhatja. Jelen ellátás szempontjából gyámhatóság alatt a járási gyámhivatalt kell érteni.

Jogorvoslat: A gyermektartásdíj megelőlegezése tárgyában hozott döntés ellen fellebbezésnek van helye a kézhezvételtől számított 15 napon belül. A gyámhatóság a gyermektartásdíj megelőlegezését elrendelő határozatát a fellebbezésre tekintet nélkül végrehajthatóvá nyilváníthatja.

Adatfrissítés dátuma: 2013.01.29.


Miért írod, hogy nincs? mi is elintéztük. De ebben az esetben apukából először gyanúsított, majd vádlott lesz, mert a gyámhivatal hivatalból feljelenti, mert nem tett eleget a bírói döntésnek, tartás elmulasztása a neve.

2013. márc. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Nem vonnak le, csak a jovedelmet 33%a terhelheto levonassal, az is csak ugy, hogy havi 28500 jovedelmed maradjon. Anyuka 6 havi elmaradas eseten igenyelheti eloszor az allami megelolegezest, aminek a masik feltetele egy nemleges vegrehajtasi jegyzokonyv. Az allam altal kifizetett tartasdijat a kotelezetten, tehat rajtad hajtak beadok modjara. Tehat amint jovedelmed lesz, levonjak.
2013. márc. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!