Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan van ez a gyerektartásos...

Hogyan van ez a gyerektartásos dolog?

Figyelt kérdés
Volt páromnak az előző kapcsolatából van 2 gyereke, az apukától kapja a gyerektartást, meg mindent. Nekünk született egy kislány, de 8 év után engem is dobott. Nem házasodtunk össze. Most van egy új csávója, vele megházasodott. A bíróság megitélt a kislány után havi 10 ezret, de mi egymás között megállapodtunk, hogy legyen 30 (mert volt máshonnan is bevételem ami feketén volt). Aztán mindig minden rám hárult (cipő, kesztyű, sok 10 ezer Ft-os tábor, stb.) Az ex egyre többet követel, és múltkor mondta, hogy a bírósághoz fog fordulni és azt mondja hogy soha nem fizettem neki semmit, mert ugye papírt havonta nem írattunk alá egymással. (én hülye) Én kb. 2 hét múlva az utcára kerülök, mert a lakást sem tudom fizetni. Mit tegyek?
2012. febr. 14. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az előző házasságából származó gyerekekhez neked nincs közöd!

Ezért kell papírozni a gyerektartást. Az egyik barátom 5 kilométerről is postán adta fel a pénzt a cetliket mindíg elrakta. Egyetlen egyszer nem ezt csinálta (elment a gyerek szülinapjára, láthatáson kívül) hanem kézbe adta, egy 10essel többet, plussz adott a gyereknek is.

Két hétre rá az anyuka feljelentette, és nyert!

Besz@rás milyen surmó emberek vannak!

2012. febr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Az első történetben azért nem stimmel valami mert ahogy írta csak 1 alkalommal fizetett kézben a férfi.Akkor az anya hiába jelenti fel! 6 hónap nem fizetés után mehet csak az anyuka perelni.(viszont a 6 hónapot utólag is tudja követelni) 1 havi nem fizetés esetén,annyit mondanak az anyának,hogy akkor tegyen panaszt ha legalább fél évig nem érkezik átutalás az apuka részéről..


kedves kérdező.

Te viszont nagyot hibáztál,hogy semmi papír,igazolás nélkül fizettél az exednek.

A te exed,már perelhet,mert így hogy nem tudod semmivel sem igazolni a pénz utalását,már bőven letelt 6 hónap várakozási idő..

Nagyon elképzelhető,hogyha nincs tanúd,nincs semmi kézzel fogható bizonyítékod,akkor a bíróság 6 hónapra visszamenőleg megítéli a gyerektartás kifizetését a részedről.Viszont innentől kezdve csakis átutalással intézd!

2012. febr. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tévedés. Maximum hat hónapra visszamenőleg ítélik meg!

Tehát, ha az apuka egy évig nem fizet, akkoris csak hat hónapot kell letörlesztenie!

2012. febr. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy ilyenre képes. (bár ha képes volt kidobni....) Tanuk vannak, mert nem egyszer jelen volt pl. édesanyám, egy szomszéd, a kislány, amikor épp adtam át a pénzt, csak nem tudom, hogy ilyesmit a bíróságon elfogadnak.
2012. febr. 14. 13:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Már 1 hónap gyermektartásdíj elmaradása esetén is mehet anyuka a bíróságra, viszont max. 6 hónapra visszamenőleg hajtják be. Jelen esetben tőled max. 60 ezer Ft-ot csikarhat ki, ha perre mentek. Sajnos alap dolog, gyerektartást utalni kell, vagy papírt írni róla. :(
2012. febr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem is azt írta a 2gyerekhez köze van,hanem hogy onnan is kap gy.tartás és mindent.El van a nő kényeztetve:)Hát bizzál benne csak nem ilyen mocsok.Ezentúl ne adj neki 30at csak amit a bíróság meg itélt.Azt a pénzt amit ezen felül a gyerekre szánsz tedd neki takarékba.Amit meg gondolsz vedd meg neki.És utaltasd ,vagy rozsaszin csekk annak nyoma van
2012. márc. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!