Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A kisfiam 2 hónapos. A feleség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A kisfiam 2 hónapos. A feleségem terhesen belebonyolódott egy másik kapcsolatba, ami azóta is tart, és most el akar válni. Milyen esélyeim vnnak, hogy én nevelhessem fel a fiamat?

Figyelt kérdés

Nem ez az első eset, hogy megcsal, de a gyerek az enyém. A feleségem van GYES-en.


Elég szar, hogy ilyesmit kell írnom: amúgy van egzisztenciám, család tud segíteni, részmunkaidőben képes leszek dolgozni.


Kösz előre is a válaszokat.


2009. aug. 9. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Ne haragudj, de gyereknek az anyja mellett a helye, főleg mikor kicsi, ha egyébként tudja nevelni az anya. Ha alkoholista, drogos, rosszra tanítja, az más. Itt vétettél nagy hibát:

"Nem ez az első eset, hogy megcsal, de a gyerek az enyém."


Nem első eset és feltételek nélkül megbocsátottál? Tedd fel magadnak a kérdést, hogy jó anya-e. Ha jó anya, nem vedd el tőle a gyereket, mert csak a gyereknek ártasz vele. A bíróság a megcsalásra hivatkozva nem fogja megítélni a gyereket. Ahhoz nyomósabb ok kell, a pénz sem elég kifogás. Max. akkor tudnád magadhoz venni, ha az anyja lemondana róla. Lemondana?

2009. aug. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
95%
Szerintem nem,még egy ku@rva se mond le róla!
2009. aug. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bele mehetsz egy gyermekelhelyezési perbe, de nagyon komoly indoknak kell lenni ahhoz, hogy elvegyék az anyától. Ha a pasizást leszámítva egyébként jó anya és megfelelő körülményeket biztosít a kicsinek, akkor sajnos nincs esélyed arra, hogy megkaphasd.
2009. aug. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyébként meg miért akarsz te rosszat a saját gyerekednek?

Ez a te kicsinyes bosszúdról szól,és nem arról,hogy szeretnéd a fiadat.Ha szeretnéd valóban eszedbe sem jutna elszakítani Őt az anyjától.Gondolkozzál már egy kicsit,és ne használd eszköznek a bosszúd tárgyának szegény gyereket.Miről tehet Ő?Semmiről,ellenben te ti igen,Ő csak áldozat.

Ha már máskor is megcsalt a feleséged miért nem váltál el tőle?Ha többször is megtette akkor biztosan nem volt rendben a házasságotok.Ha így van akkor minek vállaltatok közösen gyereket?Ez mindkettőtök hibája,de miért a gyerek szenvedjen miatta,hogy anya nélkül kelljen felnőnie?

Mert bárki bármit mond,azért egy kisgyereknek az anyjára van a legnagyobb szüksége.Lehetsz jó apa így is,de az anyját akkor sem tudnád pótolni.Ha szereted a fiadat akkor az Ő érdekeit tartsd szem előtt.

Folytassátok külön az életeteket,és mindketten szeressétek az a gyereket,és ne csatározzatok a feje fölött,mert neki ártatok vele a legtöbbet.

2009. aug. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak: És ha meghalt volna az anyja szülés közben?


Mindenképpen válni akar? Úgy tudom 3 éves korától adhatják az apának a gyereket, de kérdezz meg egy ügyvédet! Ha elváltok és nála marad a kicsi, sokat kell vele lenned, fizetni rendesen a gyerektartást (mindenről papír, tanusítvány) és ha el akarod venni a gyereket majd 3 éves koránál menj el részmunkaidőbe dolgozni, alakítsd úgy az életed, hogy mindenképpen beleférjen egy gyerek.

2009. aug. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak:te normális vagy???

Úristen,téged ki nevelt fel?Ha gyerekként bosszúból elszakítanak az anyádtól mit éreznél az iránt aki ezt teszi?Természetesen normális ember gyűlölné.Nekem van ilyen ismerősöm egy ikerpár akiket az apjuk nevelt fel,mert válás után addig nem nyugodott amíg elvette az anyjuktól őket.Gyűlölik a gyerekei.Már huszonévesek az egyik házas,még az esküvőjére sem hívta meg az apját.Amint kikerültek általános iskolából kollégiumba mentek,csakhogy távol legyenek az apjuktól.És természetesen később csak az anyjukkal tartottak kapcsolatot az apjukkal nem.De meg is kapta a pasi a magáét,mert újranősült amikor még ezek a gyerekek kicsik voltak,abból a kapcsolatból is született 2 gyerek,és megözvegyült amikor azok kicsik voltak.Magára maradt a kicsikkel akkor már kényszerből.A sors iróniája...

Az érthető,hogy a kérdező elkeseredett és dühös,magára legalább annyira lehet mint a feleségére,de bosszúra használni egy gyereket aljas és szánalmas dolog.

Nem a gyerek tehet arról,hogy a szülei kapcsolata így alakult.

2009. aug. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Honnan veszed, hogy csak bosszúból nevelné őket? Azt nem is tartod valószínűleg, hogy szereti őket, és nem akar vasárnapi apuka lenni? Csak mert anyuci félremegy, veszítse el a gyerekét? Nekem egyáltalán nem a bosszú jutott eszembe a kérdéséből illetve annak leírásából. Azt már meg sem említem, hogy a jogi tanácsokat írtam le, a kérdésre válaszolva, hogy mit tehet ebben az ügyben. Az meg, hogy te ennyire örülsz annak, hogy megözvegyült és magára maradt 4 gyerekkel (ahogy te fejezted ki magad "meg is kapta a magáét") csak téged minősít. Mindenki döntse el maga, hogy hogyan.
2009. aug. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Csakhogy értelmes normális emberek a gyerek érdekeit tartják szem előtt,és nem a saját önző érdekeiket bosszúvágyukat.Tényleg önzetlen szeretetre vall elszakítani egy csecsemőt az anyjától....

A gyerek nem tehet a szüleik kapcsolatának alakulásáról.

Pont ezért nem innen kellene nézni a dolgot,hanem a gyerek szemszögéből.

És én nem örülök az ismerőseim szerencsétlen sorsának,de az apjukat cseppet sem sajnálom.Sem azért,hogy még 2gyerket felnevelhetett egyedül(csak a gyerekeket azért is),se azért,hogy gyűlölik a nagyobb gyerekei azért amit tett velük,és már régóta le sem tojják.Igazuk van,mert a saját szánalmas önző bosszúja miatt szenvedtek a gyerekei az anyjuk hiányától.

2009. aug. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja,és valóban a kérdésre válaszolj ne a hozzászólóknak!!!

Azt hiszem nem én szólítottalak le téged.

Egyébként meg minősíted te magad,hogy kicsinyes és sekélyes vagy.

2009. aug. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Szó sincs kicsinyes bosszúról. Akármennyire is furcsa, nagyon szeretem mind a kicsit, mind a feleségemet. Teljes erőmből jó és hűséges voltam hozzá, csakhogy ez kevésnek bizonyult a számára. Előfordul az ilyesmi. Honnan veszitek, hogy ez bosszú?


Egyszerűen megfontoltam a dolgot, és arra gondolok, hogy nálam hosszú távon jobb dolga lenne a gyereknek, mint egy olyan instabíl személynél, mint az anyja. Nem gondolom, hogy rossz anya lenne: viszont nem értem, miért van a gyerekhez több joga, mint nekem, amikor most ő hagy el?


Kérlek a kérdésre válaszoljatok: van bármi esély, hogy az nálam legyen a csöppségem?

2009. aug. 10. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!