Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ha törvényesen elválunk a férjemmel, akkor kell azt külön kérnem, hogy az iskolai papírokat, okmányokat stb neki ne kelljen aláírnia? Ez automatikusan így lesz vagy erre való a kizárólagos felügyelet?
Amennyiben a gyermeket neked itélte a bíróság, s erről már van a kezedben határozat akkor minden gyermekkel kapcsolatos hivatalos papírt neked kell aláírnod, a v.férjed nem teheti meg.
A bírósági határozat másolatát érdemes bevinned az oviba, suliba, hogy az ott dolgozok is tudjanak róla, s ha bármi baj történik a gyerekkel, pl. lázas lesz, akkor tudják, hogy téged kell értesíteni nem az édesapát.
Nem tudom mennyire használhatóak még az infok, mert az én szüleim már régen váltak.
Szóval nálunk a válás után anyu kapta a felügyeleti jogomat papíron (mert a valóságban a szüleim nagyon jó viszonyban maradtak), így egyszerűbb volt az ügyintézés.
Suliba nálunk nem kellett semmilyen igazolást vinnem, amikor év elején felveszik az adatokat, akkor a "gondviselő" rovatba édesanyám neve, elérhetőségei kerültek, így ugye automatikusan őt keresték, értesítették ha lett volna valami. Iskolai ügyekben nem szokták mindkét szülő aláírását kérni, csak a gondviselőét.
Személyi csináltatásról nem tudok nyilatkozni, nekem útlevél kellett, amihez elméletileg mindkét szülő aláírása kell, de gyakorlatilag fölöslegesen jött el apu is, mert nem is kérték az aláírását, csak anyuét, mert ő volt a gondviselőm.
Bár mondom, ezek évekkel ez előtt történtek, nem tudom ma milyen jogszabályok érvényesek.
Buta és eltérő válaszokat kapsz, ne hagyatkozz rájuk.
Önmagában a gyermekelhelyezés NEM egyenlő a kizárólagos felügyeleti joggal! Általános a közös felügyelet.
Egyébként iskolai papírokat (nem tudom, mire gondolsz, de mondjuk: ellenőrzőt, igazolást) alapból elég egy szülőnek aláírnia, ezzel nem lesz gond.
De! Pl. útlevél csináltatásához továbbra is mindkét szülő beleegyezése - értsd: aláírása - kell majd!
Ha a Bíróságon úgy egyeztetek meg ,hogy neked ítélik a gyermeket -te vagy a Törvényes képviselője.Ha viszont az apa nevén kötött hivatali ügyek vannak ,azt neki kell intézni:lemondani a te nevedre.De ezt most kell elintézni még melegében.
(K.Gy)
Én most váltam, a gyerekek nálam vannak elhelyezve.
Én annyit kértem, hogy minden hivatalos ügyben én legyek az, aki eljárhat, nem azért mert apukát ki akarnám rekeszteni, de van, hogy elmegy 2-3 hónapra, és olyankor nem állhat meg az élet. Szóval az én infóim frissek és a bírótól meg az ügyintézőtől származik.
1. Ha nálad vannak elhelyezve a gyerekek, akkor TE vagy a gondviselője, te írsz alá mindent.
2. Személyihez nem kell a másik fél beleegyezése, Én 3 hete csináltattam a gyerekeknek, akár elvált, akár házas vagy, NEM KELL ott lenni a másik szülőnek.
3. Ha útlevelet csináltatsz, akkor vagy most még kell hozzá a két szülő, vagy ha megvan a határozat, hogy nálad vannak elhelyezve a gyerekek, akkor elég az. Az ügyintéző először azt hitte, hogy útlevelet akarok csináltatni, ezért kérte volna a határozatot, aztán amikor tisztáztuk, hogy a személyi miatt jöttünk, akkor mondta, hogy oké, ahhoz nem kell.
5:"De! Pl. útlevél csináltatásához továbbra is mindkét szülő beleegyezése - értsd: aláírása - kell majd!"
Ez nem igaz, te is félretájékoztatod.
Az első vagyok:
Amíg a gyermekelhelyezési per folyik, addig jellemzően közös a felügyelet.
Amennyiben nem, akkor a határozatban leírják.
Első lépés: olvassad el a határozatot, abban mit írnak a gyerekekről - ha semmit akkor közös felügyelet!
Közös felügyelet: minden olyan papír, amin kérik a szülők aláírását, mindkettő szülőnek alá kell írni.
Minden gyermeket érintő dologban közösen kell döntenetek. Iskolában mindketten képviselhetitek gyermeketeket, írhattok alá papírokat, hozhattok döntést.
Kizárólagos felügyelet: mindent te intézhetsz egyedül, azonban iskolában, hivatalban a bírósági határozat másolatát be kell mutatnod. A Hivatal kérni is fogja, addig "szóba" sem állnak veled. Hiszen honnan tudnák, hogy tényleg jogosult vagy-e intézkedni, vagy sem.
Iskolában is érdemes másolatot vinni a határozatról.
Kívánom, hogy ne igy legyen: de pl. ahol nagyon mocskos válás van, ott ez a határozat teszi lehetővé, hogy a másik fél ne tudja a gyermeket elvinni magával, jogtalanul.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!