Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért van olyan sok válás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van olyan sok válás?

Figyelt kérdés
Megismerkedik egy férfi és egy nő. Rettentő boldogok, megtennének egymásért mindent. Aztán komolyodnak, családot alapítanak, és igazodnak egymáshoz. Mindegyik változik, csiszolódnak a másikhoz. És most jönne a kérdésem: mégis miért van ilyen sok válás? Mi az oka? Anyagiak, szerelem elmúlása, hibák felbukkanása? De könyörgöm, nem látta az a nő, hogy a férjével nem passzolnak? Miért 3 éves gyermekkel az oldalán jön rá, hogy neki nem ez a férj kell? Én 20 éves lány vagyok, a szerelmemmel tűzbe tennénk egymásért a kezünket, ha nem lennénk egymásnak, mert valamelyikünk szakítana, a halál kevésbé fájdalmas lenne, mint a másik elvesztése. Tehát én hosszú éveket vártam rá, aki nekem megfelelő, és rengeteg "nem"-et mondtam már, mert reménykedtem, létezik a nekem való ember, és nem csak az álmomban lehet jelen. Ezért nem értem. Ha valakik összekötik az életüket egymással, miért nem gondolkoznak előre: mi lesz 5-10 év múlva. Vajon akkor is így fog viselkedni? Esetleg megnevelni. Mert igen, az én barátomnak is vannak hibái. Hibák... Inkább azt mondanám, hogy "hadd ne kelljen mindent nekem csinálni". Pl ha kettesben maradunk a házban akkor főzni, vasalni, teregetni, rendet rakni. Befogom szépen őt is, eleinte vonakodott, mert ugye a pasik nem ezt szokták meg otthon, de később már maga csinálta meg amit kellett. Tudom hogy ez az én feladatom lenne nőként, de már a legelején kell ezen változtatni, míg képlékeny a kapcsolat. Alapokat lefektetni, amire lehet építkezni. Mert ha 5 év múlva gyermekünk lesz, akkor igenis jól esne majd ha valaki levinné a szemetet, vagy összegyűjtené a mosogatnivalót hogy nekem csak mosogatni kelljen.
2012. szept. 1. 21:07
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Olvas el a linkelt cikket és szólj, ha utána marad még kérdés benned.
2012. szept. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
30%

Miért van olyan sok válás?

1. Megcsalják egymást. Van ,hogy apuci elmegy k*rvázni, stb.. Szerintem ez egy elég komoly váló ok.

2. Alkoholista lessz az egyik fél. Tudod milyen érzés egy alkoholistával együtt élni?!

3. Erőszakos lessz a férj. Elkezdi ütni a feleségét. Ez is csak később szokott előjönni.. Az 1. randin sem egy pörgőrúgással mutatkozik be..

És még sorolhatnám.. Nem mindenkinek olyan tökéletesen alakul az élete, mint a filmekben.

2012. szept. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
59%

Értem, szóval ez a recept! Olyan férjet kellett volna választanom, akinek nem váltak el a szülei! Hogy ezt miért nem mondta nekem senki? :-)


(13 éve vagyok házas egyébként)

2012. szept. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 intrepid ***** válasza:
6%
Én férfi vagyok, és nem takarítok, nem mosogatok. Ellenben ki tudok cserélni egy kapcsolót, meg tudom szerelni a mosógépet. Ha nehezet kell hazacipelni, akkor is nekem szólnak. Akkor már nehogy a portörlővel is én piszmogjak? Az női munka! Csinálja a qrva anyja!
2012. szept. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
ejha, ki mondta hogy nektek rossz életetek van és nekem jó??? higgyétek el, nektek van ezerszer jobb anyagi körülméynetek, mint nekem. szüleim vállalkozók, és senki se akar fizetni. SENKI. ezért is tudom milyen az problémákkal élni. És igen, igaz, ne beszéljek a pálya széléről. lehet 20 év múlva kéne feltennem a kérdést :)
2012. szept. 1. 21:27
 16/28 anonim ***** válasza:
87%

A férjemmel 6 éve vagyok együtt, a szüleim 35 éves házasok.


A saját életemben is látom, hogy vannak banánhéjak, amin fenékre is ülhetnénk. A szüleim pedig már felnőttkoromban mesélték el a komolyabb megroppanásokat - amiket én gyerekként nem érzékeltem. Attól, hogy nincs tányérdobálás és ordítás, még lehet válságban egy kapcsolat.

Őszintén meglepődtem, amikor a szüleim elmesélték, hogy kétszer is a válás szélén álltak. Ebből az égvilágon semmit nem érzékeltem. Rendbetették, de azért kívülről könnyű azt hinni, hogy mennyire egyszerű egy házasság. Én még úgy sem vettem észre a gondokat, hogy velük éltem.


A szüleidnek lehet jó a házassága attól, hogy esetleg nekik is voltak nehéz időszakaik.


Saját magaddal pedig egyelőre kár példálózni.


Mondom ezt úgy, hogy összességében boldog házasságban élek - ami nem zárja ki a rázós helyzeteket időnként.

2012. szept. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem CSAK a férjek a hibásak. Sok nőnek is van szeretője. Vagy éppen csak a gyerekkel törődik, a férjével nem.

Legalább annyira hibásak a nők a válásért,mint a férfiak. Sőt,sokszor jobban.

2012. szept. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hgoy mindkét fél lehet hibás. De a hibák sem olyan egyszerűen tetten érhetőek, ahogy valaki listaszerűen leírta.

Sokszor a "nem tudom miért, de már nem kellesz" a válóok. Vagy több, apróbb, halmozódó dolog vezet oda. Néha az utolsó csepp valami bagatell dolog, amin mindenki elcsodálkozik - miközben az a jéghegy csúcsa.

2012. szept. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
A 7. válaszoló vagyok, NEM elvált, hanem 25 éve élek a férjemmel, de nem ilyen irreális elkepzelések alapján, amit te gondolsz. A belinkelt cikk nagyon jó, érdemes lenne neked is elolvasni.
2012. szept. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező!


Nem a válaszolók támadnak Téged, Te indítottad már a kérdésed bírálattal. Tudod, vannak, akik annyi idő házasság után mondják ki, hogy nem megy tovább együtt, amennyit Te még meg sem éltél. Ha így nézed, érthető, hogy sokakat megbántottál ezzel a hozzáállással. Olyan, mintha valaki az 5000 méteres hegy lábánál kiabálna fel a hegymászóknak, mit hogy kéne csinálniuk.


Hidd el, a neheze nem az, hogy kell megnevelni (!!!) egy férfit. (Eleve nevelni egy veled egyenrangú felet meg sem szabadna próbálni, nagyon nagy hiba!) Akkor kezdődik, amikor nem megy le 5 kiló az első gyerek után, a férjed a munkahelyén egész nap csinos kolléganők között, s te otthon lerágod a 10 körmöd, nem vágyik-e másra. Akkor, amikor jön egy csapás, és hónapokig krumplit eszel babbal, mert nem futja másra. Vagy épp amikor a gyerek 12. napja ordítja át hasfájósan az éjszakát és tehetetlennek érzed magad. Sorolhatnám még, de minek, hiszen most úgyis csak azt látod, milyen jól megvagytok, de ennyi idősen ez is az élet rendje.

2012. szept. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!