Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért van olyan sok válás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van olyan sok válás?

Figyelt kérdés
Megismerkedik egy férfi és egy nő. Rettentő boldogok, megtennének egymásért mindent. Aztán komolyodnak, családot alapítanak, és igazodnak egymáshoz. Mindegyik változik, csiszolódnak a másikhoz. És most jönne a kérdésem: mégis miért van ilyen sok válás? Mi az oka? Anyagiak, szerelem elmúlása, hibák felbukkanása? De könyörgöm, nem látta az a nő, hogy a férjével nem passzolnak? Miért 3 éves gyermekkel az oldalán jön rá, hogy neki nem ez a férj kell? Én 20 éves lány vagyok, a szerelmemmel tűzbe tennénk egymásért a kezünket, ha nem lennénk egymásnak, mert valamelyikünk szakítana, a halál kevésbé fájdalmas lenne, mint a másik elvesztése. Tehát én hosszú éveket vártam rá, aki nekem megfelelő, és rengeteg "nem"-et mondtam már, mert reménykedtem, létezik a nekem való ember, és nem csak az álmomban lehet jelen. Ezért nem értem. Ha valakik összekötik az életüket egymással, miért nem gondolkoznak előre: mi lesz 5-10 év múlva. Vajon akkor is így fog viselkedni? Esetleg megnevelni. Mert igen, az én barátomnak is vannak hibái. Hibák... Inkább azt mondanám, hogy "hadd ne kelljen mindent nekem csinálni". Pl ha kettesben maradunk a házban akkor főzni, vasalni, teregetni, rendet rakni. Befogom szépen őt is, eleinte vonakodott, mert ugye a pasik nem ezt szokták meg otthon, de később már maga csinálta meg amit kellett. Tudom hogy ez az én feladatom lenne nőként, de már a legelején kell ezen változtatni, míg képlékeny a kapcsolat. Alapokat lefektetni, amire lehet építkezni. Mert ha 5 év múlva gyermekünk lesz, akkor igenis jól esne majd ha valaki levinné a szemetet, vagy összegyűjtené a mosogatnivalót hogy nekem csak mosogatni kelljen.
2012. szept. 1. 21:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok nektek!


Ezek szerint már együtt éltek, túl vagytok hosszú munkanélküli hónapokon-éveken amikor hetekig csak kenyeret ettetek? Voltatok heteket kórházban? Támogattátok egymást amikor haldoklott a szülőtök, ne adja Isten a gyereketek? És mindezek után ugyanolyanok vagytok, mint 20 évesen, nem változatok?

2012. szept. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem ennyire egyszerű ahogy most te ezt elgondolod.
2012. szept. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Itt egész jól leírják, sajnos bemásolni nem engedi, így linkelem:


[link]

2012. szept. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
én kérek elnézést, amiért 20 évesen nem haltak meg a szüleim, és nem kerültem olyan helyzetbe amiket leírtatok.
2012. szept. 1. 21:18
 5/28 anonim ***** válasza:
95%

"Miért 3 éves gyermekkel az oldalán jön rá, hogy neki nem ez a férj kell? "

Sok kapcsolat a gyerek születése után romlik meg.Aki jó férj,az nem feltétlenül jó apa is.

Azért az élet nem ilyen egyszerű,hogy szeretjük egymást és minden frankó.Vannak problémák,az ember változik,másképp reagál már dolgokra,stbstb.Éveken át együtt élni valakivel egész más,mint járni és együtt aludni esténként.

2012. szept. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak példa volt.


De azért kicsit magas lóról beszélsz 20 évesen, amikor még együtt sem élsz a pároddal.

2012. szept. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Pár dolog nem stimmel: egyrészt senkit (felnöttet) nem lehet MEGNEVELNI, egy ideig türi esetleg az ilyen irányú eröfeszítéseidet, aztán egyszer csak - látszólag ok nélkül - kiborul és otthagy.

Másrészt ha hosszabb ideke együtt vannak, az még nem jelenti azt, hogy EGYMÁSHOZ csiszolódnak, nagyon sok esetben éppen egymástól elfelé fejlödnek. Ezt elöre látni nem lehet, mert a különféle körülmények, alaptermészet, megpróbáltatások alakitanak mindenkit, viszont ugyanarra a helyzetre minden ember másként reagál.

AZ meg, hogy nem tudnál/akarnál a másik nélkül élni - ezt egy 20 éves majdnem gyereklány igy látja, egy felnött, érett ember viszont nem.

2012. szept. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Viszont húsz évesen, házassági szempontból tojáshéjjal a fenéken, kár pálcát törni 30-50-70 éves emberek feje felett.


Régi indián mondás: "Ne adj tanácsot, amíg nem jártál a mokaszinomban".


Jelen esetben kicsit kibic vagy a pálya széléről. Ilyen kinyilatkoztatást könnyebb elfogadni egy olyan embertől, aki túl van 10-20 év házasságon és sikerrel vett komolyabb akadályokat is.

A "két éve lángolva szeretjük egymást" még a dolog könnyebbik vége.

De kívánom, hogy tartson ki és váljon valóra, amit a 20 évesek töretlen optimizmusa diktál!

2012. szept. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok.Abba azért belegondoltál,hogy mindenki így kezd egy kapcsolatba,hogy "igen ő az,és holtomiglan-holtodiglan"? Mert nyilván ha nem ezt érezné,nem menne hozzá. Szóval az,hogy ti most így vagytok,semmi garanciát nem jelent a jövőtökre nézve.Ez nem bántás,csak mondom,hogy ne nézz le másokat azért,mert szerinted nincs jó életük.Ők is így kezdték mint ti,jusson eszedbe.
2012. szept. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
igen igen, most jön a veszekedésem az elvált emberekkel. Mi az, hogy az utolsó válaszoló nem tudna élni a párja nélkül. Te jó ég, akkor minek kötöttek házasságot. Mindegy, mindkettőnk szülei túl vannak a 20 éves házasságukon, nekem más példám van. magam előtt látom hogy a szüleim hogy kezelik a problémájukat egymással, mással.
2012. szept. 1. 21:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!