Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Így elfogadható a megcsalás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Így elfogadható a megcsalás?

Figyelt kérdés

Helyzet a következő: házaspár 1 éve házas, gondok adódnak, elhidegülés, veszekedések, A feleség akar inkább válni, férfi bánatában egy fiatalabb nővel, akivel közös baráti társaságba tartoznak, lefekszik. Egyszer, aztán megint, nem túl sűrűn, de rendszeresen.


Férfi még szereti a feleséget állítása szerint, de nagyon úgy tűnik, a házasságnak vége. Végül külön is költöznek.


Az adott körülmények legitimáljak a megcsalás tényét, mondván a férfi bánatában bújt más nő ágyába vagy ez sem mentesít?


2012. aug. 29. 22:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
62%
Miért lenne az, ha a nő kimondta, válunk. Azért mert van még egy papír, ami ezekszerint semmit nem ér már. Utolsó, a nyitott házasság, nem azért nyitott, hogy ne keljen megcsalni a másikat?
2012. aug. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Egyébként mit számít már? Válnak(/Váltok). Tökmindegy.
2012. aug. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
76%
A férfi bánatában mentette volna meg inkább a házasságát, egyértelműen az ő hibája a válás. Soha nem fajultak volna odáig a dolgok, ha megbecsüli a feleségét annyira, hogy nem dug félre...
2012. aug. 30. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
81%
10-es, nyitott házasságban nem értelmezhető a megcsalás szó... megcsalás az, amikor átversz valakit.
2012. aug. 30. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 harleynagyi ***** válasza:
88%
szereti a feleseget , de gyorsan intim kapcsolatba kerul egy FIATALABB NOVEL ...:))))) ez egy mosok meg csalas es a hazassag is tobb mint valoszinu ezert ment tonkre olyan gyorsan .
2012. aug. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
64%
Nem elfogadható. Főként, hogy rendszeresen történik. Előbb el kell válni, aztán más nő (vagy férfi) ágyába bújni.
2012. aug. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nem megcsalás.

Ami érdekes, hogy a férj nem azzal szeretkezik, akit szeret, hanem egy másik nővel. Ez már önmagában is kérdéseket vet fel.

Ha pedig válnak, miért fontos, hogy a férj él-e mással nemi életet? Az értékes energiákat ne erre pazarolják, hanem próbáljanak méltósággal és szeretettel elválni egymástól.

2012. aug. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
81%

Ha egy házasságban minden egyes mélyponton elfogadható lenne a megcsalás, akkor nem lennének válások...


Egyébként már tökmindegy, ez csak megerősíti a válásotok.

2012. aug. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
47%

Na,most írtam 1 olyat,h ki sem rakták! Most finomabban:


Nem csodálkozom azon,h a nő válni akar. Ha a pasi nem igazán akar válni,mégis félre... bánatában! Ez azért vicces hozzáállás 1 házassághoz!

Most nagyon finoman fogalmaztam!

2012. aug. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
62%

Miről is van itt szó, mi a kérdésed célja? Te vagy a "nő" el akarsz válni, és arra vagy kíváncsi, hogy felhasználhatod-e ezt a bíróságon? Hogy szemére vetheted-e?

Jogi, erkölcsi, érzelmi, vagy bibliai értelemben teszed fel a kérdést?


Eléggé hiányos a leírás: Adódnak gondok (gondok mindenhol adódnak)

Elhidegülés - mióta, milyen mértékben, mit értesz alatta?

Ha a nő háromnegyed éve nem hajlandó szexelni, mert mosolyszünet van egy kis kiömlött só miatt, és hajthatatlan a békülésre,akkor más a helyzet.

A házasságban (is) mindkét félnek kell a problémák helyrehozására törekedni, ha az egyik nem hajlandó az békülésre, akkor a másik akár meg is feszülhet.


Jogi értelemben lehet csűrni-csavarni a dolgot, de visszafele is elsülhet a puska.


Ami az érzelmit illeti ez teljesen egyedi.


Ami a vallási értelmezést illeti, szerintem erős meglepetést fogok okozni, de szerintem nem számít "megcsalásnak" - vagyis felróható bűnnek nem, sőt!

Ez a legérdekesebb, és le is vezetem.

Az Újszövetség egyetlen esetben fogadja el a házassági kötelék felbontását: ha megcsalás történik.

DE:

Az is benne van, hogy az, aki felbontja a házasságot, maga hajtja bűnbe a párját. (sajna nem tudom a pontos forrást és az idézetet, de ez a lényeg). Ebben az esetben viszont arról van szó, hogy a nő már nyilván kifejezte és ráutaló magatartással gyakorlatilag el is vált - még ha a papír nincs is meg.

Kár itt egymásra mutogatni, értelmetlen. Meg akarjátok menteni a házasságot, vagy nem?

Mindkettőtöknek érdemes lenne megbocsátani egymásnak és önmagatoknak, akár együtt maradtok végül, akár továbbléptek, mert a harag a legaljasabb méreg: megszokja az ember és észrevétlenül mérgezi a testet, lelket, és csak a megbocsátás az ellenszere.

2012. szept. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!