Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek elköltözzek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Doryka95 kérdése:

Szerintetek elköltözzek otthonról, vagy mit csinálják ez már így nem mehet tovább?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok . Szüleim elváltak , édesanyámmal élek akinek lett egy új férje és tőle egy gyereke. Mostanában nem igazán jól jövünk ki egymással főleg nevelő apum miatt testvérem nagyon szeretem. Apukámnál vagyok elég sokat vele nagyon jól kijövök . Gondoltam már arra,hogy hozzá költözök de nem tudom hogy anyukám mit szólna hozzá.. nélkülem mennek nyaralni meg szónélkül nepakolnak a szobámba ha valamit csinálnak és nem tudok otthon aludni.. szerintem elég okot adtak rá hogy elköltözzek apához.. nevelő apum állandóan csak piszkál.. anyát meg nem igazán érdekli..

2012. júl. 3. 15:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Költözz apukádhoz! Abból, ahogyan viselkednek veled, nekem úgy tűnik, hogy ők is ezt akarják, csak nem mondják a szemedbe.
2012. júl. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én is ezt látom a legjobbnak,hogy elköltözzek.

Csak akkor úgye intézni kell a felügyeleti jogot meg mindent.Akkor anyának kellene gyerektartást vizetnie apának,attól hogy nevelik a másfél éves öcsémet?

2012. júl. 3. 16:01
 3/12 anonim ***** válasza:
Ezt a szüleid tudják elintézni, nem te. Apukádnak kell indítványoznia, hogy nála helyezzenek el. Mivel korodnál fogva a te véleményed már döntő, innentől megy majd minden, mint a karikacsapás. De akár azt is megcsinálhatjátok, hogy hagyjátok a fenébe a hivatalos eljárást, és az apukádhoz mész lakni úgy, hogy papírforma szerint az anyukádnál vagy. A kutya nem foglalkozik vele, pláne nem egy 16 évesnél. Az öcsém 14 éves korától az unokatestvéreméknél lakott, mert abban a városban járt középiskolába, ahol ők élnek.
2012. júl. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

És akkor megfordulnak a dolgok anyának kell gyerektartást fizetnie apának? Meg akkor a családit is apa kapja meg?

köszönöm a segítséget :)

már csak elő kell ezt adnom anyának csak még nemtudom hogy hogy mondjam el.:S

2012. júl. 3. 16:10
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, ha hivatalosan intézitek, akkor megfordulnak a dolgok. De mindezt lerendezhetik a szüleid egymás között is mindenféle hatóság nélkül.
2012. júl. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
apa a közös házban él, anya nevén van a ház és apa a haszon élvező van rajta hitel is amit közösen fizetnek.. anya megteheti azt hogy kirak onnan minket? anya ment el apától miatta váltak mert megcsalta apát.. tud anya valami rosszat csinálni velünk.? mert ezért félek elköltözni hogy anya mit csinálna..:S
2012. júl. 3. 16:17
 7/12 anonim ***** válasza:
A magyar jogban a haszonélvezet sokkal erősebb a tulajdonjognál, anyukád apukádat semmiképpen nem tudja kitenni a házból.
2012. júl. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

de apa még nem fizetti anyát, hanem áruljuk a házat és annak a feléből akarja kifizetni.. anya kérheti hogy máris fizessen apa ? és akkor mivan ha nem tud.? :S:S

köszönöm a választ :)

2012. júl. 3. 16:23
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem teheti ki, mert a haszonélvezet üt mindent a magyar jogban, olyan, mint az aud ász!


Kérheti, hogy fizesse ki azonnal, de akkor mi van? Megrántja a vállát, hogy nem tudja mert nincs pénze és annyi. A lakást úgyis előbb adják el, mint mire vége lenne egy emiatt indított pernek.


És igen, ha te apukádhoz költözöl, akkor a családi pótlék is nektek megy majd illetve a gyerektartást is anyukád fizeti apukádnak tovább. Illetve az eddig anyukádat megillető családi adó kedvezmények átszállnak részben apukádra (mivel ő fog egyedül álló szülőként nevelni téged).

2012. júl. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. júl. 4. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!