Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az normális, hogy a volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az normális, hogy a volt feleségem oda jár a szüleimhez? Viszi a gyereket is, meg az új párját is.

Figyelt kérdés
Nekünk már bejárásunk sincsen,mert ezt szóvá mertem tenni,hogy ez nem tetszik.Erről mi a véleményetek?Szerintem jogosan vagyok felháborodva.Anyám azt mondta,hogy neki akkor is az unokája...igen,de hát azóta van új kapcsolatom,abból egy kislányom.Ez teljesen olyan,mintha az új családomat és engem sem tisztelne.
2009. júl. 9. 11:52
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
31%

A nagymama számára a nagyobbik gyereked a törvényes unoka, mivel a feleséged szülte és nem csak egy barátnő. Gondolom, jóban is voltak,ellenkező esetben nem látogatná!

Lehet mondogatni,hogy a másik volt a hibás a válásban,de a feleségem nagyapja,azt szokta mondogatni,hogy "egy hibás nincs"!

Régen a házasság szent dolog volt! Anyukád szemében mindig is a volt feleséged lesz az igazi párod, barátnőd viszont akarhány lehet.

2009. júl. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
91%

Amit eredetileg kiírtál, az alapján normális.

Amit a későbbiekben írtál, azok alapján már nem.

Én a helyedben anyukámmal nem állnék szóba, nem zavarna, hogy nem érdekli az unokája, ti legyetek bldogok az új pároddal.

Pláne nem mesélnék anyukámnak a magánéletemről (műtét, satöbbi)!

Ha neki ez így jó, hogy jobban szereti az exet, mint engem, hát legyen neki jó...

Majd rájön.

Egyébként egyetértek az előttem szólókkal, exed már előadta neki a válásról amaga verzióját és te vagy a hibás, ne aggódj...

2009. júl. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem meg abban van valami furcsa, hogy az elozo hazassagbol szuletett gyereket csak, mint "a gyerek" emlegeted mindig, mig az uj kapcsolatbol szuletettet "kislanyomnak" nevezed. Jol erzem, hogy nem nagyon foglalkozol "a gyerekkel"? Nem lehet, hogy az anyukad ezt eliteli (megjegyzem jogosan), es probal kompenzalni?
2009. júl. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
A gyerek...nos a nevét nem írom ki,hiszen anonim az oldal,viszont a gyerek jelző általában nem nehéz kitalálni,fiút takar.Az új barátnő pedig a mostani feleségem.Nem csak barátnő.De még ha az is lenne"csak",ők az új család,miért nem fogadja ezt el az anyám?Már egy éve lesz,hogy nem is keres minket,teljesen elutasít.Arra nem gondolhat,hogy a mostani párom miatt mentünk szét az exemmel,hiszen az jóval válásom után történt,hogy megismertem a mostani feleségemet.Elképzelni nem tudom mit adhatott be anyámnak az dög.Boldog vagyok az új életemben.Valahol örülök,hogy a sorsom így alakult,hiszen ,akkor ők most nem lennének(a mostani feleségem és a kislányom).Csak a fene sem gondolná,hogy van ilyen,hogy egy anya nem örül a fia boldogságának.
2009. júl. 9. 14:02
 25/40 anonim ***** válasza:
73%
Igen a feltett kérdésedből én is azt írnám,hogy teljesen normális az ha anyukád és a volt feleséged jó viszonyban vannak,már csak a közös gyereketek érdekében is.De amilyen kommenteket írtál azok alapján már nem egészen így látom.Ha Ők a jó kapcsolatukat arra használják,hogy téged és a Te párodat undorító módon kibeszéljenek kigúnyoljanak ez már nagyon aljas dolog.De ezért ne a kislányodra haragudj,mert tényleg nem írsz valami szépen róla.Ő is ugyan úgy a gyereked mint a másik,és Ő egyáltalán nem tehet arról,ha anyukád különbséget tesz köztük és Őt jobban szereti.Én úgy gondolom,hogy meg kellene próbálnotok valahogy kulturált ember módjára viselkedni mindnyájatoknak.Tudom,hogy milyen az mikor valaki nem érezheti magáénak a saját anyját,sajnos az enyémmel én is így vagyok.De mi sosem voltunk egy hullám hosszon,egy önző egoista embernek tartom aki saját magán kívül nem érdekel senki.Amióta az eszemet tudom ilyen,és semmi reményem arra,hogy valaha is megváltozik.De,akkor is Ő az anyám sajnos.Azt tudom neked is csak javasolni,hogy tarts vele kapcsolatot minden képen.Ne túl szorosat,ne mondj el neki semmit amit nem szeretnél ha más is tudná,de azért ne szakíts meg vele minden kapcsolatot.Meglátod rosszul fog neki esni,ha nem tekinted családtagnak bizalmasodnak(sajnos az enyémet ez sem érdekli,de ez nem általános szerencsére).Nehogy igaza legyen annak,aki azt a tanácsot adta neked,hogy nem a temetésén kellene legközelebb látnod.Bármilyen,akkor is az anyád ez ellen nem tehetsz.
2009. júl. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
62%
A fiadat látogatod rendesen? Foglalkozol vele, mint apa?
2009. júl. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:
Ti letudnátok ülni egy asztalhoz beszélgetni a sokadik pasival,akit bemutattak a szüleiteknek,letudnátok ülni az exetekkel,aki gúnyolódik és tudnátok bízni egy ilyen anyában?Mellékesen megjegyezném,hogy a gyerek a keresztnevemen szólít,míg a pasit apának hívja.Teljesen ellenünk van nevelve,káosz a 2 hetentei találkozás,ami régen minden 7 vége volt,mert az ex bulizni jár.Én pedig nem vagyok milliomos,hogy mindig tankoljak az autóba.Hiába van szó a gyerekemről,akkor sem.
2009. júl. 9. 14:12
 28/40 anonim ***** válasza:
57%

Most akkor leirom az oszinte velemenyemet. Szerintem itt nem arrol van szo, hogy nem telik benzinre, es ezert nem tudod latogatni a fiadat. Egyszeruen fontosabb neked az uj csaladod, igenis kulonbseget teszel a ket gyerek kozott. Akarmelyik valaszolo kerdezte meg, foglalkozol-e a fiaddal is, kitero valaszt adtal, vagy pedig terelted a temat. Ennyi. Ezek utan szerintem nem kene azt firtatni, hogy az anyukad kulonbseget tesz az unokak kozott, mikor te a sajat gyerekeiddel teszed ugyanezt. Raadasul nagyon egyoldaluan arnyalod a sztorit, kivancsi lennek a masik fel verziojara.


Mindenesetre szerintem anyukad hozzaallasahoz koze van annak, ahogyan te bansz a fiaddal, en nagyon igy erzem.

2009. júl. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Kedves 14:11-es.A feleségem szokta nekem mondani,hogy :"akármilyen is,az anyád.Már nem mai csirke,műtötték is,nem biztos,hogy ez a megoldás...amikor kórházban fekszik,mert esetleg annyira beteg lesz,ne adj Isten meg hal,mindig az lesz benned,hogy haraggal"váltatok"el.Nem hiszem,hogy csak a temetésére kellene menni".Szóval ez nem tanács volt,legalábbra is nem rosszindulatú.Köszönöm a válaszokat!Kaptam hideget is meleget is.Most megfogalmazódik egyesekben a kérdés:Mit vártál?Ne tudjátok meg milyen érzés így egy anyára gondolni...nagyon sz-r
2009. júl. 9. 14:23
 30/40 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Próbálom másik oldalról bemutatni a helyzetedet.


Amikor a szüleim elváltak az apukám anyukája a következőt mondta anyunak: Na, akkor most már tegeződhetünk! Onnantól kezdve, amint kimondták a válást (lényegtelen, hogy kinek a hibájából ment szét a házasság!), ők voltak a legnagyobb barátnők. Miért? Mert már nem vette el apámat az anyjától. A mama anyámmal beszélte ki apám épp aktuális barátnőjét, sőt anyu új pasijával is jól kijött (volt is miért, mert az új apu igencsak kiérdemelte a tiszteletet).

Teltek, múltak az évek, apu mellett is legyökerezett egy nő, akit nagyon-nagyon sok év alatt sikerült elfogadnia.


Mindezt azért meséltem el, mert arra akartam rávilágítani, hogy nem arról van szó, hogy a (mostani) feleségedet, gyerekedet nem kedveli, hanem arról, hogy az új családod (megint) elvették tőle azt, ami az övé. Vagyis téged.

Szerintem ha ezt a helyzetet rendbe rakod, akkor minden rendbe jön. Addig is a személyes információkat (pl. a feleséged műtéte) ne oszd meg vele.

2009. júl. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!