Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan tudnék elválni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék elválni a férjemtől? Kérem olvassák el!

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék elválni a férjemtől! Segítsetek! Azért szeretnék elválni, mert a férjemnek játékszenvedélye van! Ő nem dolgozik, az én fizetésemet kártyázza el! Folyamatosan kifosztja a családját, ugyanis nekünk van két gyerekünk, és tőlük is elvesz mindent ezáltal! Így nem tudunk felkapaszkodni, és már a lakbért sem tudjuk lassan fizetni! A legnagyobb probléma az, hogy se időm (ugyanis én reggeltől estig dolgozom), sem pedig pénzem nincs, hogy el tudjak tőle válni! Valaki tud valami módot arra, hogy hogyan tudnék elválni anélkül, hogy anyagilag teljesen tönkre mennék? (Bár megjegyzem, hogy már tönkre vagyunk menve és szerintem ennél mélyebbre nem nagyon tudunk süllyedni!)
2012. máj. 31. 11:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a bíróságra neked kell beadnod papirt hogy válni szeretnel.szülök nincsenek??akikhez költözhetnétek?
2012. máj. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egyik nap szabadságot kell kivenned,és be kell menned a helyi bíróságra.ott segítenek a megfelelő papírokat kitölteni amit mint felperes adsz be a bíróságra válóper címén.Ott meg is lehet egyből kérdeni,hogy 2 gyerek mellett,nincs- e lehetőséged a válóperi okmánybélyeg csökkentett fizetéséhez vagy az ingyenes válóperhez.(biztos van lehetőség a te esetedben)

Utána már csak az időpontra kell bemenned.


VAGY


elmész egy ügyvédhez,és ő elindít mindent. Bár azért nem ezt írtam elsőnek,mert mint írtad pénzhiányban küszködsz így az ügyvéd nem a legjobb megoldás.Az ügyvéd elég sok pénzbe kerül.


HA nélküle is meg lehet oldani akkor felesleges az ügyvéd..(nekem sem volt)

2012. máj. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vagy kérhetsz - rászorulóként kirendelt ügyvédt sztem. Mindenképp menj be a bíróságra és informáltasd magad.
2012. máj. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Be mész a bíróságra, és kéred az illeték mentességet. Akkor nem kell fizetned. Annak idején én is így váltam el.
2012. máj. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A biróságon van ingyenes panasznap, ott be tudod adni a válókeresetet, és kérhetsz illetékmentességet is.

Ez se nem sok idö, se nem kerül sokba.

CSak arra kell figyelned, hogy NEKED el kell menned a tárgyalásokra, mert különben megszüntetik az eljárást. Ha a férjed nem megy el, attól függetlenül kimonják a válást.

2012. máj. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Léteznek . szociális ügyvédek . Ők pont az ilyen esetekben tudnak segiteni.. Önkormányzatnál és a neten érdeklödj . 2éve ilyen ügyvéd segitet a kolléga nőmnek.
2012. máj. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%

Hát ha adtok neki pénzt akkor ne csodálkozzatok!

Mi az, hogy "elveszi tőlük"? És mi az hogy a te fizetésedet kártyázza el. A mi családunkba is volt játékszenvedélyes, és elzártuk előle a pénz útját..(Új számla nyitás, pin-kód elrejtés, kizárólagos hozzáférés a számlához. Gyereknek nem adni pénzt...a gyerek megmondja mit szeretne és te megveszed neki azt a dolgot amire vágyik (kaja,játék, ruha stb.) Minden értéket elrejteni otthon...

2012. máj. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szociális alapon kérhetsz a jogi segítségnyújtó szolgálattól egy kérvényben ingyenes ügyvédet, aki majd az államtól megkapja a jussát. /Egyik ismerősöm tavaly decemberben vált el így a férjétől./


[link]


Önkormányzatnál lehet érdeklődni hogy hol található a közeledben ilyen szolgálat.

2012. máj. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Pedig ha te nem veszed kezedbe az ügy intézését, akkor senki sem fogja helyetted elintézni. Ahogy a többiek is írták, számos olyan fórum van, ahol segítséget kaphatsz, élj vele. Semmi sincs ingyen, ezek a lehetőségek pedig "csak" időbe kerülnek.

Egyébként az engem is érdekelne, hogy hogyan veszi el a te fizetésedet? Hogyan tud egyáltalán hozzáférni? Először ezt a helyzetet kellene megszüntetni, és akkor mehet a többi.

2012. máj. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ezek akkor sem kerülnek sokba, hogyha évekig el fog tartani a válás folyamata? Mert ő semmiképpen nem válik el tőlem, mert tudja, hogy akkor hajléktalan lesz!
2012. jún. 1. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!