Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mi a helyzet ilyenkor?
a saját otthonomban éltünk házasságban 10 évet. öt évvel a házasság kötés előtt vettem ezt az otthont. a feleségem beadta a válót, és követeli a ház forgalmi értékének 15%-át. én úgy tudom ez egy kicsit másképp van. azt követelheti amit rá költöttünk, annak is felét.
tapasztalatok esetleg ha vannak, jó lenne.
2.
Miért mi járna azon kÍvül amit beletett, azért érdekes lenne, hogy valaki házasodik és onnantól felkészülhet, hogy válásnál csak úgy elviszik, amiért ő gürcölt egyedül.
A hozzászólóknak megjegyezném,hogy mivel nem tudjuk,hogy a kérdező miért válik,így a válaszadásnál hagyatkozunk a tényekre.
Tény:A férjnek volt saját ingatlanja,amit ő vitt a házasságba.Ez az ingatlan nem közösen szerzett vagyon,így a törvény értelmében válás után is teljes egészében a férj tulajdona marad.
Tény,hogy 10 év házasság alatt az ingatlan felújították.
Ebben az esetben a felújítás értékének a fele jár az asszonynak válás esetén.
Nem az ingatlanból jár,hanem az ingatlanba befektetett beruházásból jár a fele.
Például:
Az ingatlan értéke házasság kötés előtt mondjuk 5 millió forintba került. 10 év házasság után az értéke 10 millió.A 10 év alatt felújítások összege a házba 2 millió forint volt.Akkor hiába ér a ház jelenleg 10 milliót,akkor is a befektetett összeg felét ítélik meg.Vagyis 1 milliót.
Természetesen igazolni kell számlákkal,hogy pontosan mennyi a befektetett összeg,ha azt akarjátok,hogy minél simábban,és gyorsabban meglegyen a vagyoni per.Ha nem tudtok megegyezni,akkor akár 5-10 évig is eltarthat a vagyoni per.
(a testvérem lassan 6 éve pereskedik vagyonper ügyében,hasonló okokból)
ma 20:46
Nézd azt,hogy ki adta be a válóperes papírt,teljesen mindegy.
A felújítás összegének a fele jár a feleségednek akkor is ha ő adta be vagy ha te adod be a papírokat.
Azért te is vedd figyelembe,hogy X évig az ő fizetése is közös volt.Egy reklámszatyorral ő sem távozhat csak úgy el.
Ezért igenis jogos az,hogy a felújításokba,tatarozásokba,pótlásokba amit a házba fektetettek a fele jár neki.
Egy dologban te is nagyon tévedsz.Igaz a te ingatlanod.A te tulajdonod.De azért mert az asszony el akar válni tőled,neked nincs jogod kérni bérleti díjat visszamenőleg.Közösen életetek X évig.A fizetését ugyanúgy felélted te is. (igen a te fizetésedet is közösen éltétek fel)
Te csak akkor kérhetsz bérleti díjat a felségedtől,ha elváltatok,és ő továbbra is ott él.Akkor akár tekintheted albérlőnek.Addig nem míg házasok vagytok.
egyértelmű, hogy amit rá költöttünk anank a fele az övé, de a házból nem kérhet forgalmi értéket.
van egy olyan, hogy lelépési díj, pont akkor jár amikor kizeszik valakinek a szűrét, de ha ő megy el és teszi hivatalossá, akkor jár abérleti díj, visszamneőleg,
de amugy ez anno volt a tv ügyvédjében is. a férj kapta meg agyermekekt, de a nő házában élt, és a férj lépett ki.. így neki kellett visszamenőleg fizetnie, polgári peres úton.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!