Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megkértem, hogy költözzön....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anonim83 kérdése:

Megkértem, hogy költözzön. Most ki akarnak rakni gyerekestül?

Figyelt kérdés
Van egy 5 és egy 3 éves gyermekem. Nem bírok a férjemmel együtt tovább együtt lenni. Lelki terrorban tartott hosszú évek óta, elhitette velem, hogy rossz vagyok. Pár napja már fizikai bántalmazás is történt, nekem jött a gyerekek előtt.4 éve vagyunk házasok. A szülei lakásában élünk, oda vagyok bejelentve állandóra, akár csak a gyerekek. Megkértem a férjemet, hogy költözzön el egy időre, de a szülei azt mondták nekem kell elmennem a gyerekekkel. Megtehetik ezt? Teljesen tanácstalan vagyok, el vagyok keseredve az idegösszeomlás határán vagyok, a gyerekek tartják bennem a lelket. Anyagi támogatást nem kapok senkitől és nem keresek annyit, hogy eltartsam magunkat. Segítsen valaki! Egy elkeseredett anya.
2012. máj. 3. 15:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
44%
Az anyósodék nem tehetnek ki az utcára két gyermekkel /ahol állandó lakos vagy/ csak akkor, ha tudnak nektek megfelelő helyet biztosítani. Nyomást gyakorolhatnak Rád, hogy önként távozzatok, de utcára nem tehetnek!
2012. máj. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudsz a te szüleidhez menni? Legalább fedél lenne a fejetek fölött! Együtt könnyebb lenne... talán...

Ha messze vannak, és mégsem tudnál valami miatt hozzájuk menni... van még egy mód. Nem ötcsillagos szálloda, de 1,5 évet eltölthettek itt: családok átmeneti otthonának hívják a helyet. Legalább egy szülő és egy gyerek számít családnak. Veszélybe került szülők és gyerekek átmeneti otthona, olyan, mint egy kis kollégium, és rengeteg szociális munkás segíthet nektek, hogy anyagilag és lelkileg is talpra álljatok, a gyerekeknek tanulni, óvodába járni, stb. Egy próbát megér, ha minden kötél szakad. Minden megyeszékhelyen szokott lenni, én dolgoztam egy ilyenben. Keress rá interneten, tuti, hogy fogsz találni ilyent, esetleg a helyi családvédelmiseknél érdeklődj. Sok sikert!

2012. máj. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát eléggé meggondolatlan voltál amikor a saját szülei házából el akartad zavarni számíthattál volna rá,hogy ez lesz a következménye. Én az tudom tanácsolni neked,hogy ha annyira rossz az anyagi helyzeted és nincs kihez menned végső esetben próbálj meg anyaotthonba jelentkezni.
2012. máj. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%
9-el egyetértek.Egy ilyen agresszív barom soha nem fog megváltozni,legfeljebb csak bekamuzza.De ahhoz értenek.És persze minden csoda 3 napig tart,utána minden kezdődik elölről.Ez egy ördögi kör és nehéz belőle kiszállni.Szerintem nem várj arra,hogy meg fog változni,mert az a nap sosem jön el.Anyám már 22 éve várja,hogy az alkoholista apám megváltozzon.És amúgy is,aki megüt egy nőt,az egy féreg,mert a nála gyengébbet és kiszolgáltatottabb helyzetben lévőt bántja.És ez a legkönnyebb.Valószínű,túl hülye a férjed ahhoz,hogy a saját gondjait megoldja és ezt azon vezeti le,akin lehet.Ez meg szánalom a köbön.Szóval én a helyedben keresném a kiutat,mert csak idő kérdése,hogy a gyerekeidnek is neki menjen.
2012. máj. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
81%
Fel kellett volna jelentened mikor neked ment!Az ilyennek tönkre kellene tenni az életét ha ilyen agresszív vadállat!A szülei is nagy bunkók,hogy képesek lennének kitenni benneteket.Ezen nincs mit javítani,el kell hagyni!Amúgy én lehet azt csinálnám ha nincs sehova menni,hogy feladnék egy hirdetést pár helyre:vannak olyan idős nénik,bácsik,akik már a rezsijüket is alig bírják kifizetni,valaki a rezsi kifizetéséért cserébe lakhatást biztosít,láttam már ilyen hirdetést.Vagy egy szobát bérelni valakinél.
2012. máj. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
67%
Csatlakozom a többiekhez, nem értem, ezt hogyan gondoltad. Egy szülő soha nem fogja kidobni a lakásból a gyerekét. Te sem tennéd, anyósodék sem fogják megtenni. Mivel te akartad kidobni a gyereküket, logikus, hogy ellened fordultak. Örülj neki, hogy nem a gyerekek nélkül zavartak el, mert egy esetleges válásnál, mivel sem eltartani nem tudod a gyerekeket, sem fedelet biztosítani a fejük fölé, elvesztenéd őket. Vagy szedd össze magad anyagilag és költözz külön velük akár anyaotthonba vagy kénytelen leszel továbbra is elviselni a férjed aggresszív viselkedését.
2012. máj. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Most engem miért kellett lepontozni? Őszintén kérdezem, mert nem tudom! Felajánlottam egy alternatívát a legrosszabb esetre a kérdezőnek, de úgy látom, ebbe is simán beleköt akárki.

Na ezért nincs kedvem segíteni másoknak... (12. vagyok.)

2012. máj. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
65%
Kedves GYIK-ező lányok, akik előtt az az életcél, hogy "lediplomázom, aztán elmegyek rögtön gyesre, az egzisztencia megteremtése meg úgyis a férfi dolga"! Mentsétek le ezt a kérdést, hogy legyen mit becopyzni ide öt év múlva...
2012. máj. 4. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a hozzászólását az üggyel kapcsolatban, hasznosak voltak. Egyébként két éve dolgozom, rendesen, soha nem volt fontos számomra a karrier, ahogyan a pénz sem. 10 éve vagyunk együtt és szerelemből szültem neki két gyereket. Nagyon nehéz felfogni és megérteni, hogy nincs tovább. Félek a magánytól az egyedülléttől és még mindig szeretem.

Amikor a párom vállalkozása tönkrement én tartottam el és kapartam össze. Nem vagyok rossz feleség.

2012. máj. 4. 09:36
 20/22 anonim ***** válasza:

Ha annakidején el tudtad tartani kettőtöket,akkor most miért nem tudod eltartani magad és a gyerekeket?A lakás az övék,ezt tudtad eddig is.A szüleid,ha nem is eltartanak,de legalább tudnak vigyázni a gyerekekre,amíg te vállalsz még munkát.A válás után lesz gyerektartás,gondolom majd kipréseled tőlük,amit lehet,hiszen jól állnak anyagilag,általában ez szokott lenni a cél.Nem csak szerelemből kell szülni,hanem ésszel is,mert a felelősség téged is terhel,hogy két gyereket bevállaltál.

Aki agresszív és ver,azzal miért akarsz házasságban maradni?Ennyi pofon még nem volt elég?

2012. máj. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!