Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megkértem, hogy költözzön....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anonim83 kérdése:

Megkértem, hogy költözzön. Most ki akarnak rakni gyerekestül?

Figyelt kérdés
Van egy 5 és egy 3 éves gyermekem. Nem bírok a férjemmel együtt tovább együtt lenni. Lelki terrorban tartott hosszú évek óta, elhitette velem, hogy rossz vagyok. Pár napja már fizikai bántalmazás is történt, nekem jött a gyerekek előtt.4 éve vagyunk házasok. A szülei lakásában élünk, oda vagyok bejelentve állandóra, akár csak a gyerekek. Megkértem a férjemet, hogy költözzön el egy időre, de a szülei azt mondták nekem kell elmennem a gyerekekkel. Megtehetik ezt? Teljesen tanácstalan vagyok, el vagyok keseredve az idegösszeomlás határán vagyok, a gyerekek tartják bennem a lelket. Anyagi támogatást nem kapok senkitől és nem keresek annyit, hogy eltartsam magunkat. Segítsen valaki! Egy elkeseredett anya.
2012. máj. 3. 15:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Azt még is hogy gondoltad, hogy ő fog elköltözni? Egy szülő mindig a gyereke mellé áll, így van ez a te esetedben is, amikor a szülei azt mondták, hogy te költözz el, ha nem bírod a fiukat.
2012. máj. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
23%

A jogok a szulok mellett allnak, mivel sajat tulajdonrol van szo, ti pedig berlok, lakok vagytok, akiknek felmondanak, kaptok hataridot, amit teljesiteni is kell. Viszont tanacsolnam, hogy hivatalos helyen kerdezd meg, hogy mi a helyzet a ti esetetekben, mivel allandora vagytok bejelentve, mint csaladtagok, ilyen esetben talan a jog maskeppen rendelkezik errol.

TAlan a hazassagodat kellene rendbe tenni, onkontroll, hogy miert romlott meg ez a kapcsolat ennyire, hiszen van ket kiskoru, igy elkepzelheto, hogy nem figyeltetek elegge egymasra, a parod elhanyagolva erezte magat stb, s sajnos a ffiak elegge erzekenyek, amikor pici gyerekek vannak, a feleseg elfoglaltabb, igy a ffi ekkor mar elhanyagolva erzi magat pl.

2012. máj. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%
Nem igazán értem, hogy képzelted, hogy a saját lakásukból kiköltözteted őt...
2012. máj. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom mit tehetnél, de remélem lesz itt valaki aki jó tanácsot ad !

A szülei nem tudnak a viselkedésére hatni? És egyébként tényleg, nem várhatod el, hogy ő költözzön el, mikor az a szülei lakása.. A te szüleidhez esetleg nem tudsz visszamenni? Addig ki kell húznod egy ideig, amíg nem találsz valamilyen kis munkát. Sajnálom !

2012. máj. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%
Hogyne tehetnék meg, az ő lakásuk, ha szülei lakásában éltek, akkor nem küldheted el te őt, neked kell menni valahová a gyerekekkel. próbálj meg segítséget kérni az Önkormányzattól, hátha tudnak adni valamilyen olcsó lakást.
2012. máj. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos, mivel övék a ház, kirakhatnak benneteket. Más kérdés, hogy milyen ember az olyan, aki a saját unokáját az utcára rakná.

2. Hát tudod, semmi nem indok arra, hogy egy férfi megverjen egy nőt. És vallom, hogy egy házasság megromlásához két ember kell, de már kicsit szánalmas, hogy ha egy házasság megromlik, azért itt mindig a nő a felelős, mert elhanyagolta a férjét. Mert ugye csakis kizárólag ez lehet a logikus magyarázat ugye? Az hogy a férje egy sz@r alak, aki megalázza, veri a feleségét, mindezt a gyerekei előtt, az teljesen rendben van szerinted? Vagy azért is a nő a hibás???

2012. máj. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy az unokájuk számít. Nekik van pénzük, az én családom nem tud támogatni. Nem azt akarom, hogy elváljunk, csak hogy éljünk külön egy ideig és lássa be, hogy az alkohol és agresszió nem megoldás a problémákra. Én megtettem mindent a házasságunkért, ő választotta inkább a rossz társaságot és az alkoholt
2012. máj. 3. 15:38
 8/22 DannyZuko ***** válasza:
70%
Ha nem enged be a lakásba, ahova be vagy jelentve, akkor ezzel ő követ el magánlaksértést. Az egy más dolog, hogy bemehet az önkormányzatra és mint tulajdonos megszüntetheti a lakcimed... Viszont amég ezt nem teszi, addig be KELL engednie. Ha bántalmaz hívj rendőrt és vetess látleletet.
2012. máj. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
68%

Emberek! A férje a gyerekek előtt bántalmazza, iszik és megalázza a feleségét. Ezt SEMMI nem indokolhatja. Elhiszem, hogy sok férfit megvisel, amikor anyuka már másra is odafigyel, mert képbe kerülnek a gyerkőcök, de egy épeszű ember nem gondolhatja jogosnak, hogy ha az asszony kevesebbet foglalkozik a férjével, akkor annak joga s kutyakötelessége "helyrepofozni" a házasságot/házastársat...

Kedves Kérdező! Tudom, milyen nehéz, mert velünk is egyedül maradt Anyu, de megoldotta. Egy agresszív férfi soha nem változik meg. Ez nem sztereotípia, és nincs kivétel, ami erősíti a szabályt. Ne várd meg, amíg annyira megver, hogy már látleletet tudsz vetetni!

Ahogy írod, a Te családod nem áll jól anyagilag, de elsősorban nem is az kell, hogy pénzzel tömjenek, hanem inkább az, hogy ideiglenesen szállást biztosítsanak Neked és a gyerekeknek, és ha például dolgozni mégy, legyen otthon valaki (teszem azt, egy nyugdíjas korú), aki vigyázhat rájuk.

2012. máj. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%
Van rá példa (de csak válás esetén, és nem tudom, milyen feltételekkel), hogy nem a tulajdonos marad a lakásban. Ő marad a tulajdonos, de a lakhatás a másiké lesz. Én nagyon remélem, hogy ha a fiam lesz vmiben a hibás, NEM mellette fogok állni. A bűnöst nem fogom pártolni, akkor sem, ha az a fiam. Ha megtudom, hogy iszik és veri a családját, kitagadom, akkor is ha a fiam!
2012. máj. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!