Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldi munkavállalással...

Külföldi munkavállalással kapcsolatban milyen tapasztalatokról tudtok? Gyerekestül, családostul?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak azért írok, mert engem is érdekel, pont most böngésztem én is át egy csomó oldalt.
2011. júl. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel, mert egyenlőre nem merek belevágni.
2011. júl. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem először keresned kell egy országot, ahova menni szeretnétek. Ezután találnod kellene ott egy állást Interneten. Megtudnád mennyi a fizetésed, azután tudnál kalkulálni, hogy hány embert tudnál ideiglenesen eltartani belőle. A párod helyben tudna keresgélni, esetleg ő is még otthon neten.


Utána (v. már előtte és közben is) elintéznéd a kötelező, MO.-i hivatalos dolgokat.


Valószínű elég időigényes és kissé bonyolult, de nem lehetetlen. Több ismerősöm van külföldön, bár mindenkinek van néhány.. Sajnos nem család, csak 1-1, független ember. Ha azt tervezed, h elhagynád az országot, szerintem tájékozódj, olvass sokat, keress abban az országban magyar ismerőst, ahova mennél, kérdezősködj tőle és utána ne félj belevágni.

2011. júl. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gyerek nincs, de tapasztalat van.

A felkészülésre szánj néhány hónapot. Mondjuk 3 hónapot legalább.

Nézd ki az országot. Ha angolt tanultál nyilván Anglia, ha németet Ausztria, Németo., stb.

Kezd el tanulni újra intenzíven a nyelvet. (legalább heti 2-3 nyelvóra, intenzív otthoni nyelvtanulás, munka és család mellett) Informálódj a neten: milyen a kinti élet, társadalombiztosítás, egészségügy, adózás, milyen iratokra lesz szükséged, mit kell beszerezni. Olvasgass minél több fórumot, kérdezz minél többet. Felkeresheted a helyi munkaközvetítőt, aki az Eu-s országokkal tartja a kapcsolatot. Sokat ugyan nem tud segíteni, de legalább informálódsz. Zárd le az itthoni ügyeidet: ha kell bankszámla, tartsd meg, gondold át, hogy ha vannak hiteleid, hogyan tudod őket fizetni külföldről, ha van autód, mi lesz a biztosítással, stb. mindent gondolj végig.

Ha gyereketek van, javaslom, először csak egyikőtök menjen ki (pl 2-3 hónappal) és készítse lő a terepet. Lakásbérlés, állásszerzés, stb. Gondold át és nézz utána, hogy a gyerek hova tud járni iskolába, óvodába, milyen az oktatásügy..Ha egyikőtök megveti a lábát kint, a másik tud itthon intézkedni: kijelenteni a gyereket az oviból, stb...

Lakásbérlés ált. nem egyszerű, munka kell hozzá. Munkát neten keresztül nehezen szerzel, hacsak nem hiányszakmád van és nagyon jól beszéled a nyelvet. Ezért NAGYON hasznos, ha van ismerősöd, aki legalább fedelet ad egy ideig a fejed fölé. Persze azért nézelődj a neten az álláshirdetések között.

Még valami: nem muszáj bejelentened itthon, hogy külföldre távoztál, amíg nem tuti a helyzet kint. (se adó se tb felé) Ráérsz utána is, hidd el, jobban jársz.

Hirtelen ennyi. És ami nagyon fontos: ezt nagyon meg kell fontolni és nagyon előkészíteni. Enélkül el se indulj.

2011. júl. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. júl. 21. 08:13
 6/7 A kérdező kommentje:
Első: Te egyedül mennél? Második: Én is félek. Ez tart még vissza....
2011. júl. 21. 08:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nagyon gondolkozom, három éves a fiam, Angliát néztük, de ott csak négy éves kortól van óvoda.

Most azon agyalok, h a férjemnek legalább van itthon munkája, ő maradna a gyerekkel, én pedig mennék, de ez több okból is problémás, túl kicsi még a gyerek, és én nem, hanem pont a férjem beszél jól angolul.


De ha most Ő feladja az állását, kimegy az ismeretlenbe, és mégsem jön össze, akkor már tényleg végünk.


Nagyon nehéz...

2011. júl. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!