Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekelhelyezési perben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekelhelyezési perben mennyi esélyem lenne szerinted?

Figyelt kérdés

A kislányom egy nem tervezett, véletlenül becsúszott baba. Akit azonban én is és az apja is imádunk. Viszont köztünk a párkapcsolat nem működik.

Az apja elakarja tőlem venni mert azt mondja, hogy nem vagyok jó anya:( De ez nem igaz:(


Az lenne a kérdésem, hogy egy gyermekelhelyezési perben az anyák mennyivel jobb eséllyel indulnak? Illetve pontosan milyen szempontokat néznek?


Az anyagiak mennyire döntőek?

Sajnos én nem vagyok a legjobb anyagi helyzetben. Nincs saját házam, a szüleimnél lakok. Nem keresek sokat.

A kislányom apja viszont elég jómódú. Több háza van, vállalkozása. Megtudja fizetni a jó ügyvédeket és nagyon jó kapcsolatai is vannak. Nekem ezek közül semmi sincs:(

Az mennyire reális, hogy pusztán pénzel megnyer egy ilyen pert? Esetleg van olyan szervezett vagy valami ami tudd nekem jogi vagy hasonló segítséget nyújtani?


2012. márc. 21. 20:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, az emberek még akkor sem szívesen mennek bírósági tanúnak, ha igazat kellene mondaniuk, nemhogy hamis tanúnak. Nehogy azt hidd, hogy ez ilyen könnyen megy. Szerintem a férjed is csak próbál megfélemlíteni. Ha ő mégis talál ilyen embereket, akik hajlandóak hazudni a bíróságon, azok ellen azonnal indíts ellenkeresetet hamis tanúzás miatt. Ez nem gyerekjáték. Ne hagyd magad. Én azt javaslom, add be a válókeresetet a bíróságon. A területileg illetékes bíróság honlapján nézd meg, mikor van nyilvános panasznap (heti 1szer van ilyen). Akkor bemész, elmondod az előadónak mit szeretnél, és ők megfogalmazzák a keresetet hivatalosan és ingyenesen. Ebben a keresetben mindenképpen kérd, hogy a gyermeket a per alatt ideiglenesen nálad helyezze el a bíró, kérd az ideiglenes gyermektartásdíj megállapítását, illetve az ideiglenes láthatást az apa részére. Ha megkapod ezt az ideiglenes végzést, az kötelező érvényű, tehát elköltözhetsz a gyerekkel. A per évekig is elhúzódhat, és ha az apa nem tud rád húzni mindenféle hazugságot, akkor nem fogják elvenni tőled a gyereket, főleg ha a per alatt is nálad volt. Sok sikert és kitartást kívánok!
2012. márc. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Annyira átérzem a félelmeidet! Most már jó 2 éve nyúzzuk egymást a gyerekem apjával, hol jobb, hol rosszabb. És rengetegszer gondolok ugyanezekre. A gyerekem apjának pénze van, a családjának kapcsolatai, van több házuk, lakásuk. Nekem semmim, albérletben élünk. Nincs ellenem felhozható vád valójában, de rengetegszer fenyegetett, hogyha szétmegyünk, akkor hazugsággal veszi el a tőlem a gyereket.

Tudom, hogy mitől félsz és tudom, hogy miért. Igen, ma már a pénz és a kapcsolatok rengeteget számítanak. Nehéz, idegőrlő dolgok ezek, erősnek kell lenni. Én még nem voltam erős, én még nem léptem. De ahogy romlik a kapcsolat, ahogy egyre rosszabb lesz, egyre elszántabban akarom, hogy kiléphessek ebből minden félelmem ellenére.

Nagyon sok erőt és kitartást kívánok Neked!

2012. márc. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Hamis tanuzás: ismerek olyan esetet ahol egyértelműen hazudott a tanu, ezt sikerült is bizonyítani...azonban a bíróság nem foglalkozott vele, mégcsak ki sem zárta a tanut az eljárásból..sőt elfogadta a vallomását!!! szóval?

Mindenekfelett: Pénz-kapcsolatok. Sajnos DE: az igazság mindig kiderül, csak sok-sok kitartás kell.Légy erős, nagyon erős, és nyilvánosan ne keresedjél el, a bíróságnak nem egy összetört anyát kell látnia, hanem egy erős embert, aki képes önmagát és gyerekét is fenntartani.

2012. márc. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 ekeke ***** válasza:
Miért "sajnos" vesznek el gyereket az anyjától? Az apa nem pont ugyanolyan ember, szülő???? Sem az apa sem az anya nem alkalmasabb ALAPBÓL a nevelésre. Ha az anyagi és a családon belüli helyzeted megfelelő lesz a kicsinek, akkor egy-egy! És SAJNOS a bíróságok durván az apák ellen szoktak dönteni. Én csakis és kizárólag a teljes családra vonatkozó pszichológiai elemzés után mernék kijelenteni olyat, hogy az apa vagy az anya lenne-e jobb szülő. És ahhoz, hogy tényleg boldogabb-egészségesebb legyen a gyerek, a másik fél is vastagon kell.
2012. ápr. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
regi kiiras, de hasonlo az en gondom is, igy vegigolvastam a hozzaszolasokat.
2020. dec. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!