Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekelhelyezési perben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekelhelyezési perben mennyi esélyem lenne szerinted?

Figyelt kérdés

A kislányom egy nem tervezett, véletlenül becsúszott baba. Akit azonban én is és az apja is imádunk. Viszont köztünk a párkapcsolat nem működik.

Az apja elakarja tőlem venni mert azt mondja, hogy nem vagyok jó anya:( De ez nem igaz:(


Az lenne a kérdésem, hogy egy gyermekelhelyezési perben az anyák mennyivel jobb eséllyel indulnak? Illetve pontosan milyen szempontokat néznek?


Az anyagiak mennyire döntőek?

Sajnos én nem vagyok a legjobb anyagi helyzetben. Nincs saját házam, a szüleimnél lakok. Nem keresek sokat.

A kislányom apja viszont elég jómódú. Több háza van, vállalkozása. Megtudja fizetni a jó ügyvédeket és nagyon jó kapcsolatai is vannak. Nekem ezek közül semmi sincs:(

Az mennyire reális, hogy pusztán pénzel megnyer egy ilyen pert? Esetleg van olyan szervezett vagy valami ami tudd nekem jogi vagy hasonló segítséget nyújtani?


2012. márc. 21. 20:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Családvédelmiseknél itt van ingyenes jogi tanácsadás, + van nép ügyvédje. Annyi, hogy többet keres, nem lesz elég(hát majd fizet több gyerektartást,és máris van elég bevételed), nyugi.Főleg, ha most is veled él a gyerek.Vigyázz, hogy ne mondj, csinálj most semmit, amit felhasználhatna ellened, akkor nem lesz esélye.
2012. márc. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentöl függ, hogy hol lesz a gyerek elhelyezve.


Alapesetben az anyánál marad, föként ha pici gyerekröl van szó.

Ahhoz, hogy az apának itéljék, komoly kifogások kellenek az anya ellen: alkoholista, drogos, prostituált, nem tud a gyereknek lakóhelyet biztositani (a lakóhely lehet akár albérlet, a saját szüleinél, vagy bárhol máshol, lényeg, hogy legyen hol laknia), kimondottan erkölcstelen életet él (minden nap legalább egy-két férfi), árt a gyerek egészségének (pl veri, nem ad neki enni), illetve rendszeresen felügyelet nélkül hagyja.


Ha ezeket nem tudja ellened bizonyitani, akkor gyakorlatilag biztos, hogy te kapod meg a gyereket.

Az, hogy

2012. márc. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Nanamia ***** válasza:

A 2. hozzászólóval teljes mértékben egyetértek. Pont ezeket mondta el nekem is az ügyvédem.

Annyit hozzátett még, mivel akkoriban én is anyuéknál laktam, hogy akkor a szüleim is bólintsanak majd rá, hogy segítenek a gyerek eltartásában.

2012. márc. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Az lesz a nagy probléma, hogy biztosan lejárató kampányt fog ellenem indítani és olyan embereket előfog szedni a semmiből akik az állításait tanúsítani fogják. Emellé még jönnek a nagyon jó ügyvédek és a jó kapcsolatok és a pénz. Én pedig ellene nem igazán tudok felhozni semmit.


Nagyon félek:((

2012. márc. 21. 22:23
 5/15 anonim ***** válasza:
Hány éves a kislány?
2012. márc. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Már nem ítélnek automatikusan egy gyermeket az anyának! Vesznek el gyermeket úgy anyától, hogy az nem iszákos, ku-, elmebeteg. Sajnos nagy esélye van az apukának, a pénzzel-ismerettséggel sok minden elérhető-megvehető. Nagyon kemény harc elött állsz, de végig kell csinálnod! Sok erőt, kitartást kívánok.
2012. márc. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Már nem ítélnek automatikusan egy gyermeket az anyának! Vesznek el gyermeket úgy anyától, hogy az nem iszákos, ku, elmebeteg. Sajnos nagy esélye van az apukának, a pénzzel-ismerettséggel sok minden elérhető-megvehető. Nagyon kemény harc elött állsz, de végig kell csinálnod! Sok erőt, kitartást kívánok.
2012. márc. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nagyon ritkán kapja az apa a gyereket, mit hozhat fel ellened? Te tényleg semmit nem tudsz? A gyerek kihez ragaszkodik? Így is szerintem, ha mindent bevet, 90% nálad marad, főleg, ha még pici.
2012. márc. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


Sok mindent felhozhat ellenem.

Kitalációkat.

Mondjuk kitalálja, hogy én prosti vagyok. Aztán szerezz mondjuk 5 embert akik tanúsítják a bíróságon, hogy lefeküdtek velem egy bizonyos összegért. Vagy bármi:(

Tuti lefog járatni teljesen ha ezzel közelebb kerül ahhoz, hogy neki ítéljék a gyereket.


A kislány amúgy 1 hónap múlva lesz 2 éves:)

2012. márc. 23. 11:52
 10/15 anonim ***** válasza:

Félelmetes.

Hazugsággal bármi bebizonyítható, ellenem is ugyanezt akarta a gyerekeim apja, hogy visz több tanút és bebizonyítja, hogy szar ember vagyok.

Én beijedtem és maradtam. De nagyon nagyon megbántam, most pedig már nincs menekülés részemről.

2012. márc. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!