Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Menjek vagy maradjak? Tegnap...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menjek vagy maradjak? Tegnap összevesztünk a férjemmel ez az emúlt hónapokban gyakran megtörtént. Tegnap megmondtam neki h a fiúnkkal holnap elmegyek, szerencsére van hova. Viszont félek hogy ha kérlelni fog nem tudok neki ellenállni.

Figyelt kérdés
A munkából először nem hozzánk jön hanem a kocsmába. Rengetegszer megígérte h változik de semmi. Tegnap is 3 óra késéssel ért haza majd indult is az új lakásunkhoz dolgozni /építkezünk/ egy órával később meglátogattam a barátnőmet és láttom a motor megint a kocsma előtt. Bementem megkérdeztem itt lakik-e erre még ő van felháborodva. Az ígéreteire nem lehet adni. Te mit tennél?
2009. jún. 13. 10:09
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Ha van hova menni akkor én elmennék. A kisfiadért felelős vagy, és nem feltétlenül egy igéretekkel teli apára van szüksége, aki kocsmába jár, neked pedig nem egy ilyen férjre.
2009. jún. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Valószínüleg le leszek pontozva, de azért elmondom, hogy én, hogy látom.


Én egy hasonló családban nőttem fel. Anyámék építkeztek, miközben apám az ideje nagy részét a kocsmában töltötte és ivott. A ház persze nem készült el és sokáig azt hittem, hogy apám alkoholizmusa az oka ennek, de ahogy nőttem, nőttem, kezdett a véleményem megváltozni. Egyrész egyre tobbet láttam a világból, másrészt mivel elemző típus vagyok egyre többet gondolkoztam a miérteken is. Rájöttem, hogy anyu és apu egyaránt hibásak voltak azért, ahogy a dolgok alakultak és annak, hogy apu ivott oka volt. Nem azt mondom, hogy anyám volt 100%ig ennek a forrása, de tenni tehetett volna azért, hogy ne úgy alakuljon minden, ahogy alakult.


Ne érts félre kérlek! Nem téged hibáztatlak. Csak azt szeretném mondani, hogy az éremnek két oldala van. Próbálj meg vele beszélni. Nem üvölteni, hanem beszélni egy nyugodt pillanatban, hogy mégis ki hova tart és ezen belül mit is szeretne és pláne hogyan. Ez után még mindig el lehet dönteni, hogy ugyanaz e a célotok és ugyanúgy képzelitek el a jövőt.

Az én szüleim között ez a beszélgetés szerintem soha nem történt meg. Ők nem váltak el, csak szépen lassan tönkre mentek egymás mellett.


Ha a beszélgetés megtörtént részetekről, és továbbra sincs javulás (ami hozzáteszem, nem fél perc alatt történik), akkor elnézést, hogy pofáztam és tényleg váljatok inkább el és mindketten keressetek olyan partnert, akivel gyümölcsözőbb a kapcsolat minthogy benne maradjatok valamiben,a minek nincs értelme. A gyerek miatt pláne ne maradjatok együtt, mert a gyereknek szerintem rosszabb egy olyan családban felnőni, ahogy a szülők marják egymást, mint egy csendben elvált családban. (Én ez előbbi voltam, tudom miről beszélek.)

Sok sikert és remélem jól alakulnak a dolgaitok, akár így, akár úgy. 32/L

2009. jún. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Ha jól látom alkesz a párod... Gondolom szereted, mert ha nem így lenne akkor nem írtad volna ki a kérdést, de hmmm... nem egyszerű eset. Én kényszeríteném hogy elvonóra menjen, ha máshogy nem, akkor elköltözéssel. Nem szabad így leélned az életedet. Ha fontosak vagytok neki, akkor segítséget kér, mert az alkoholizmusból nem egyszerű kijönni. Gondolj a kicsire! Felelős vagy érte.
2009. jún. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Az elvonó lehet jó, de szerintem tüneti kezelés. Párterápia? Pszichológus neki? Szóba jöhet?
2009. jún. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

én kísérleti jelleggel elmennéák,akárhogy könyörög.meg ismondanám neki h.ez most egy szükséges lépés,pl.kb.1 hónap.ezalatt mérlegeljen mi a fontosabb neki.a pia vagy a család.


talán így te is könnyebben mondasz nemet,ha könyörög,ha tudod h."próbaidőről" lesz szó.aztán majd meglátod mi legyen.

2009. jún. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
##jav.:elmennék
2009. jún. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, az alkohol szornyu dolog! Es a legrosszabb, hogy csak atmenetileg szunetelteti egy alkesz a tiszta eletet. Rovid vagy hosszabb ido utan a legtobb visszater, ujbol inni kezd.

Az egyik ismerosomeknel a ffi comjaba egy olyan kis szerkentyut, hogy ezzel tilos volt innia, 1 evig volt bent a lababan. Nem ivott az 1 ev alatt, de ahogy kivettek a klutyut, azonnal folytatta az ivaszatot.

A rokonomnal pedig az anya elkoltozott az alkoholista ferjetol a 6 eves gyerekukkel. Az apa persze konyorgott, hogy menjenek vissza hozza, megigeri hogy nem fog inni.

Anyuka azt mondta az iszakos ferjenk, hogy ok. visszamegyunk hozzad, de ha meg egyszer, de csak egyszer is ittasan jossz haza, elvalunk. A ffi 1 evig nem ivott. 1 ev utan ujbol elkezdte az italt, elvaltak azonnal.

Szerintem adjal neki egy eselyt, koltozz el tole, es mondd meg neki, hogy egyetlen eselye van meg. Ha ujbol inni fog, elvaltok.

Legyel nagyon eros, nem lesz konnyu, de arra gondoljal, hogy se te se a kisfiad nem nohet fel egy alkoholista szulovel!!!! Csak magatokra gondoljal, es ne az alkoholista apara.

2009. jún. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez a helyzet volt nálunk.Én 17 éves vok,és anyukámnak meg nekem nem volt hova menni.Így aztán sokat tűrt anyukám is,meg én is,volt kocsmázás bőven,sőt,még részegen is jött haza a mostohaapám.Aztán végül is magába szállt,és elmentek orvoshoz,és már 1 éve nem iszik!A lényeg sztem hogy beszéljétek meg és mondd meg neki,hogy ha nem tesz semmit sem akkor elveszít!!
2009. jún. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem, nem, és nem!!! Nem szabad maradnod, mert az egész hátralévő letedet elvesztegeted azzal, hogy bedőlsz az ígéreteinek /"majd leszokom", "majd abbahagyom"/. Kutyából /még mindig/ nem lesz szalonna! Két házasságom ment emiatt tönkre. A második férjemet a halál torkából hoztam vissza a mostani férjemmel a válásunk után. 18 hónapig egy kortyot sem ivott /annyire megijedt, mert teljesen szétment a mája/, utána elkezdte újra "kicsiben", de már szépen újra iszogat. Meg is nősült azóta. Megmondtam a mostani feleségének, aki egy tündéri nő, ha nem fogja meg, három éven belül özvegy lesz... Pedig okos /író, költő/, de ilyenkor semmi nem számít. A lényeg a lényeg: NEM FOG MEGVÁLTOZNI! Addig változtass a sorsodon, amíg érzed az értékeidet és azt, hogy te és a gyermeked egy jobbat érdemel.
2009. jún. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ennyi alapján én nem állítanám, hogy feltétlenül alkoholista, nem biztos, hogy ezt már betegség szinten űzi. Szerintem nem kell kérdést feltenni, én vagy az alkohol? beszélgess el vele, feszegesd a miérteket. nem azt, hogy miért megy inni, hanem, hogy miért nem akar hazajönni? nem elehet, hogy valami túl sok neki otthon? hogy valami nyomasztja? vannak barátok? hobbi? lehet, hogy egyszerűen nem tudja önmagában megfogalmazni mi hiányzik, s ezért iszik. közben lehet, hogy csak sportolnia kellene, vagy bármit amitől kikapcsol, hogy ne csak a munka meg a család alkossa az életét. Pszichológus jöhet, nem neki, neked, hogy bírd. mert itt fontos, hogy Te nyugodt és kiegyensúlyozott tudj maradni, különben csak rontasz a helyzeten. Elfogadóan tessék hozzá közeledni, különben védekezik és elutasító lesz!

Az elköltözök ameddig iszol hisztit semmilyen körülmények között nem ajánlom! kizárt, hogy hosszú távon használjon, és csak nő köztetek a szakadék!!!

Még egy kérdés, amin érdemes lenne elgondolkodni, mikor jutott idáig a kapcsolatotok? hol csúsztatok el? nem lehet, hogy a gyerek környékén? hogy valahogy az új jövevény lett a fontos a kapcsolatotokat meg esetleg elhanyagoltátok és sodródott az egész? először is azt nem ártana helyrehozni, mert gyanús, hogy Te támadsz, ő meg leráz. ez nem az egészséges, és a forrása általában nem a pia.

Persze ha egészen egyszerűen genetikailag alkesz, vagy semmilyen kezdeményezésre nem reagál, akkor tessék elhagyni. de azért ezt tessék megfontolni, illetve eleinte ha nem hat semmi türelmesnek lenni, hátha hosszabbtávon.

2009. jún. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!