Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Anyóssal és családjával...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyóssal és családjával (anyukája, testvére) való háború egyenlő a válással?

Figyelt kérdés

Sose voltunk jóban, de amióta megszületett a lányunk, a helyzet szörnyű. Mindenbe beleszól: napirend, öltözködés, szoptatás, mit adok neki enni, hogyan kéne a háztartást vezetnem.

Ma nála voltunk ebédelni, ott volt az egész család és mindenki előtt elkezdte mondani, hogy nem érti, a fia miért tart el engem, meddig akarok még otthon ülni a babára hivatkozva. Férjem kiállt mellettem, de csak nem adta fel, aztán a bátya is csatlakozott: neki ezért nincs gyereke, mert nem akarja hogy egy liba rajta élősködjön. Nagyon ideges voltam, és kicsúszott a számon, hogy én sem szülnék olyannak, aki 55 éves létére az anyjával él. Persze ekkor már anyuka is elkezdte, hogy "bezzeg az ő idejében". Eljöttünk, egész úton sírtam.

A lányunk 7 hónapos, max GYED-et kapok és az én hitelmentes lakásomban élünk (örökség). Ezt azért nem mondtam ott, mert tudom a férjemnek érzékeny a téma, nem akartam megbántani.


Ilyenkor mi van? Mindig mindent le kell nyelni? Ha nem, akkor mi a megoldás? Válni semmiképp nem akarok, de azt sem, hogy a párom elveszítse a családját.

Vélemények, tanácsok?


2012. márc. 10. 21:06
1 2
 11/12 Pevi válasza:
Az ilyen anyósok miatt születnek az anyósviccek is, amik mint tudjuk nem túl hízelgőek. Én úgymond olyan anyóskorban vagyok, de ilyet sosem tennék a gyerekemmel. Pedig az egyik gyerekem párját igazán nem szerettem, de úgy voltam vele, ha a gyerekemnek ő kell, nem szólok bele. Elviseltem. Szerencsére nem házasodtak össze, gyerekük sincs, és a lányom rájött, hogy még sem ő az igazi. Így megoldódott a probléma. Ha ilyen anyósom lenne, nem mennék hozzá egy darabig. De a legfontosabb, hogy a férjed kiálljon melletted és ha kell védjen meg. De azért valljuk be, egy anyós eléggé keresztbe tud tenni, ha igazán akarja.
2012. márc. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
A mi kapcsolatunk lényegében ráment erre a dologra (anyósügy) és sajnos ma már ott tartunk, hogy sem a mi kapcsolatunk nem lesz már soha a régi és anyósommal sem találkozunk (ami egyáltalán nem oldja meg a problémákat). Ráadásul nálunk az én párom soha nem állt ki értem, mert fél az anyjától. Nem mer neki mondani semmit, nem szól vissza soha. Én egyszerűen nem tudom, hogy egy durva és oktalanul gonoszan viselkedő anyóst hogyan lehet lekezelni úgy, hogy mindenkinek jó legyen, pedig mai napig erre keresem a receptet. Lassan rámegy az életem az anyósdolgokra és mindenre, ami ezzel kapcsolatos. Bújom a pszichológiai könyveket, olvastam már megannyi cikket a témában és talán már mindent tudok a lelki hátteréről az ilyen helyzeteknek, de mai napig nem tudom, hogy mit kellett volna és kéne csinálnom. Nekem elegem van az anyósügyből.
2012. márc. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!