Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Anyóssal és családjával...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyóssal és családjával (anyukája, testvére) való háború egyenlő a válással?

Figyelt kérdés

Sose voltunk jóban, de amióta megszületett a lányunk, a helyzet szörnyű. Mindenbe beleszól: napirend, öltözködés, szoptatás, mit adok neki enni, hogyan kéne a háztartást vezetnem.

Ma nála voltunk ebédelni, ott volt az egész család és mindenki előtt elkezdte mondani, hogy nem érti, a fia miért tart el engem, meddig akarok még otthon ülni a babára hivatkozva. Férjem kiállt mellettem, de csak nem adta fel, aztán a bátya is csatlakozott: neki ezért nincs gyereke, mert nem akarja hogy egy liba rajta élősködjön. Nagyon ideges voltam, és kicsúszott a számon, hogy én sem szülnék olyannak, aki 55 éves létére az anyjával él. Persze ekkor már anyuka is elkezdte, hogy "bezzeg az ő idejében". Eljöttünk, egész úton sírtam.

A lányunk 7 hónapos, max GYED-et kapok és az én hitelmentes lakásomban élünk (örökség). Ezt azért nem mondtam ott, mert tudom a férjemnek érzékeny a téma, nem akartam megbántani.


Ilyenkor mi van? Mindig mindent le kell nyelni? Ha nem, akkor mi a megoldás? Válni semmiképp nem akarok, de azt sem, hogy a párom elveszítse a családját.

Vélemények, tanácsok?


2012. márc. 10. 21:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
mondjátok meg ketten együtt, hoyg veletek íyg nem beszélhetnek, mert akkor nem jöttök. Szóval a megoldás: jól megsértődni. De komolyan. É sduzzogni, míg valami békülésfélét nem indítanak ők. Ettől még nem veszti el acsaládját, csak nem kisfiúként fogják kezelni, ha párszor megcsinálja.
2012. márc. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Elsö lépcsöben beszéld meg a férjedddel, hogy ö hogy gondolja.

Ha neki fontos, hogy fennmaradjon a kapcsolat,akkor vagy beszélje meg velük, hogy az ilyen megjegyzéseket felejtsék el, ha ott vagytok, vagy pedig az ilyen családi eseményekre menjen egyedül.


Emiatt elválni nem kell, egyszerüen csak kell valaimi kompromisszumot találni. Azt viszont nem várhatja elö töled/töletek senki, hogy eltürjétek, ha benneteket ócsárolnak. Az, hogy ti hogy éltek, kettötök dolga, ha a férjednek megfelel(ne), hogy eltart, akkor sincs másnak köze hozzá.

A fontos, hogy ti ketten a férjeddel ne veszekedjetek ezen, illetve ha ö egyedül megy oda, akkor utána ne tegyél szemrehányást neki ezért.

2012. márc. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne foglalkozz velük!Ülj le a pároddal és kérd meg értsen meg téged de most egy darabig nem mennél az anyjához.Én két évig nem beszéltem az anyósommal(3 unoka van).Most kezdtünk újra közeledni és mondhatom jót tett a két év szünet.7 hónapos pici mellett képtelenség dolgozni.Az anyósod csupa rosszindulat....Válni ez miatt,dehogy is!!Ne is forduljon meg a fejedben!!Neked nincs szükséged az anyósodra,de a párodat ne tiltsd el tőle!!Amikor akar menni menjen d te maradj otthon.A picinek sem tesz jót ha te ideges vagy.Csak ő rá gondolj,minden más smafu!!
2012. márc. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
És mégis hova raknád a picit??Bölcsi lehet fel sem veszi....anyósod ostoba tetű
2012. márc. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék a helyedben, ha nem látja az unokáját, majd rájön, hogy lehet, normálisnak kéne lenni.
2012. márc. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló szitu, csak nálunk két gyerek van.

Nálunk kb úgy alakult, hogy anyóssal még beszélünk, ő ugye az unoka miatt azért próbálja visszafogni magát. Én úgy gondoltam, hogy nyilván attól, mert engem utálnak, még a párommal nem kell összerúgniuk a port, de mivel velem így viselkedtek, a férjem sem akar találkozni velük.


Nekem is lelkiismeretfurdalásom volt, hogy elszakítom őt a családjától, de a férjem megkért, hogy ne így fogjam fel. Neki sem esik jól, ha velem úgy beszélnek, mint egy kutyával.

(egyébként tényleg idióták, pl a tesója felhívta h gratuláljon a második baba születésekor, a férjem kb akkor ment ki a szülőszobáról, és elkezdte neki boncolgatni, hogy mostanában soha nem megy át hozzájuk, pedig jó lenne, ha gondolkodna, MERT MIKOR MI ELVÁLUNK, nem lesz hova mennie. Ugye milyen kedves gratuláció? a férjem elküldte a francba.)

2012. márc. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja és válni eszemben sincs.

Tudod, ezzel a hülye viselkedéssel saját maguk alatt vágják a fát. Én mindig azon röhögök, hogy ha lenne bennük annyi spiritusz, nem a férjem előtt csinálnák, és akkor sosem hinné el nekem, hogy az anyja meg a testvére micsoda boszorkány, de így nem is kell bizonygatnom.

2012. márc. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 lizzi77 ***** válasza:
100%
Szerintem anyósod azért oltogat ezzel, mert ő akarja nevelni a picit,ennyi az egész, irigy rád, hogy egész nap babázhatsz.Békejobbként fel lehet ajánlani, hogy néha vigyázzanak a picire,Ha nem veszi a lapot, akkor simán hülye, ilyenkor a távolságtartás a legjobb.
2012. márc. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Álltalában igen. Mindig az a kérdés, hogy ki milyen szineten látja be a dolgokat.
2012. márc. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat :-))


A szülés utáni "gratuláció" nagyon durva....


Megvárom a következő találkozást, ha megint ilyen bunkók lesznek, akkor egy ideig (legalább egy hónap) nem megyünk. Párom egyet ért velem szerencsére :-)

2012. márc. 12. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!