Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Lakáshasználati jog ellenértéke mennyi lehet egy különvagyoni lakásban?
Ilyen esetben csak két dologgal lehet ezt kivédeni, első, hogy szülői haszonélvezettel kerül a lakás megvételre és igy a tulajdonon kivüli házastársnak nem lehet követelése. Második házassági szerződésben kikötni, hogy válás esetén követelés nélkül költözik.
Mindenkinek köszönöm és szép napot és várom még válaszaitokat.
Igen, mivel beköltözött (igazán ez a fontos, ezért is nehéz kirakni azt aki más házába beköltözik) és közös vagyonból történt a ház fenntartása ezért kell fizetni lelépési díjat. Ha gyerekkel együtt megy el, akkor a lakáshasználati jog ellenértékének 1/2-ét kell fizetni.
Amúgy a polgári perekben, mint ez, azért kér a másik fél nagyobb összeget, mivel a bíróság nem teljesítheti túl a keresetben lévő összeget. Ha később kiderülne, hogy pl. többet ér a ház és 4 milliót kellene lelépési díjként fizetni akkor is csak a keresetben lévő 3 milliót állapíthatják meg. Vagy lehet nem tudja hogyan kell kiszámítani ezt az összeget, és csak vette a ház értékének harmadát.
Nem költözött ki, mert nincs pénze elköltözni és jelenleg még rezsit sem fizet idestova jó pár éve.
Mit jelent jogilag az ingatlan nyilvántartáson kivüli tulajdonos pontosan és mik a feltételei, hogy valaki ténylegesen azzá váljon?
Vagyonközösségből vásárolt/épített/ ingatlannál gyakran csak az egyik fél kerül rá a tulajdoni lapra. A másik fél is tulajdonos, de nem szerepel az ingatlan-nyilvántartásban. Bármikor kérhetné, hogy tüntessék fel, mivel a tulajdoni igények nem évülnek el, de így hogy lemondott a tulajdoni igényéről már nem követelhet.
Vigaszdíj nincs és a bíróság a közös kiskorú gyerek érdekeit fogja figyelembe venni, akinek nem érdeke, hogy a törvényes képviselője több anyagi terhet viseljen. Gondolom a feleség nem kérte a gyerek nála történő elhelyezését. Házastársi tartás van, de az egyfajta kártérítés, ha a másik fél hibájából nem képes pl. dolgozni.
A hitel házasság alatt vagy előtte lett felvéve?
Itt nem azért kell fizetni, mert ott lakott a párja. A különvagyon az különvagyon.
Azért kell fizetni, mert KÖZÖSen tartották fenn a házat. Ezt az összeget kell megtéríteni a távozó fél számára.
Nyilván a jog szerinti fizetést nem lehet megkérdőjelezni, ha a távozó felet nem tudja kifizetni a testvérem, el lehet-e esetleg számolni az összeget a gyerektartás terhére? Illetve, mivel a hitel a testvérem nevén van és a házasság alatt vették fel, előfordulhat-e az, hogy a távozó házastárs végrehajtás alá adja az összeget, sajnos több hitelük is van, persze a házastárs az vigyázott, nehogy az ő neve szerepeljen a hitelekben.
Ha végrehajtás alá adja, lehet-e megoldás az is, hogy a testvéremm még a válóper alatt végrehajtatja az ingatlant?? Tudjuk, hogy nem a legszebb és legjobb megoldás, de a perük úgy tünik, hogy elhúzódik még vagy egy évig... Éppen most lesz új biró kijelölve.
Nem, mivel a gyerektartás a gyerek mindennapi megélhetési támogatása. Ergo nem letörleszthető ilyen módon, mert ebből nem lehet se kenyeret, se tankönyvet se cipőt venni a gyereknek!
A házasság alatt felvett hitelek KÖZÖSEK attól függetlenül, hogy ki vette fel! A házasság vagyonközösséget is jelent egyben!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!