Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lakáshasználati jog ellenérték...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lakáshasználati jog ellenértéke mennyi lehet egy különvagyoni lakásban?

Figyelt kérdés
Adott egy 10 millióra felbecsült külünvagyonba tartozó lakás és a házastárs 3 millió forint lelépési díjat kér. Egy kiskorú gyermek van, akinek az elhelyezése a fenn említett lakás tulajdonosához kerül valószinüleg. Megitélheti a bíróság ezt az összeget, ha a hitel jelenleg több, mint a lakás értéke?? És a saját bevitt vagyona 4 millió forint volt.
2012. febr. 29. 15:43
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Ilyen esetben csak két dologgal lehet ezt kivédeni, első, hogy szülői haszonélvezettel kerül a lakás megvételre és igy a tulajdonon kivüli házastársnak nem lehet követelése. Második házassági szerződésben kikötni, hogy válás esetén követelés nélkül költözik.


Mindenkinek köszönöm és szép napot és várom még válaszaitokat.

2012. márc. 1. 07:53
 12/22 anonim ***** válasza:

Igen, mivel beköltözött (igazán ez a fontos, ezért is nehéz kirakni azt aki más házába beköltözik) és közös vagyonból történt a ház fenntartása ezért kell fizetni lelépési díjat. Ha gyerekkel együtt megy el, akkor a lakáshasználati jog ellenértékének 1/2-ét kell fizetni.

Amúgy a polgári perekben, mint ez, azért kér a másik fél nagyobb összeget, mivel a bíróság nem teljesítheti túl a keresetben lévő összeget. Ha később kiderülne, hogy pl. többet ér a ház és 4 milliót kellene lelépési díjként fizetni akkor is csak a keresetben lévő 3 milliót állapíthatják meg. Vagy lehet nem tudja hogyan kell kiszámítani ezt az összeget, és csak vette a ház értékének harmadát.

2012. márc. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Ezt sajnos nem tudjuk mi alapján követel, már a második ügyvédje van és úgy tünik, hogy az ügyvédje sincsen tisztában a számítással, de sajnos a testvérem ügyvédje szerint, aki nem egy ismert ügyvéd, de a helyi biróságot nagyon ismeri, a bírónő megitélheti ezt az összeget vigaszdíjként, mivel a gyermek nem nála fog elhelyezésre kerülni. Mivel testvérem az apa, és ő talán a ritka esetek egyike, hogy kiskorú gyereket nála helyezenek el, persze még itélet egyenlőre nincs, de neki áll a zászló.
2012. márc. 1. 08:05
 14/22 anonim ***** válasza:
Attól is függ ki adta be a válópert, mert ha az aki ki költözött, nincs joga kérni semmit, mert szándékát mutatta az elhagyásra önszántából.
2012. márc. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Nem költözött ki, mert nincs pénze elköltözni és jelenleg még rezsit sem fizet idestova jó pár éve.


Mit jelent jogilag az ingatlan nyilvántartáson kivüli tulajdonos pontosan és mik a feltételei, hogy valaki ténylegesen azzá váljon?

2012. márc. 2. 07:35
 16/22 anonim ***** válasza:

Vagyonközösségből vásárolt/épített/ ingatlannál gyakran csak az egyik fél kerül rá a tulajdoni lapra. A másik fél is tulajdonos, de nem szerepel az ingatlan-nyilvántartásban. Bármikor kérhetné, hogy tüntessék fel, mivel a tulajdoni igények nem évülnek el, de így hogy lemondott a tulajdoni igényéről már nem követelhet.

Vigaszdíj nincs és a bíróság a közös kiskorú gyerek érdekeit fogja figyelembe venni, akinek nem érdeke, hogy a törvényes képviselője több anyagi terhet viseljen. Gondolom a feleség nem kérte a gyerek nála történő elhelyezését. Házastársi tartás van, de az egyfajta kártérítés, ha a másik fél hibájából nem képes pl. dolgozni.

A hitel házasság alatt vagy előtte lett felvéve?

2012. márc. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ha már egy ideje húzódik a per, akkor gondolom elrendelték már a vagyonközösség megszüntetését. Ez esetben lehet igényelni a rezsiköltségek arányos megtérítését.
2012. márc. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Itt nem azért kell fizetni, mert ott lakott a párja. A különvagyon az különvagyon.


Azért kell fizetni, mert KÖZÖSen tartották fenn a házat. Ezt az összeget kell megtéríteni a távozó fél számára.

2012. márc. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Nyilván a jog szerinti fizetést nem lehet megkérdőjelezni, ha a távozó felet nem tudja kifizetni a testvérem, el lehet-e esetleg számolni az összeget a gyerektartás terhére? Illetve, mivel a hitel a testvérem nevén van és a házasság alatt vették fel, előfordulhat-e az, hogy a távozó házastárs végrehajtás alá adja az összeget, sajnos több hitelük is van, persze a házastárs az vigyázott, nehogy az ő neve szerepeljen a hitelekben.


Ha végrehajtás alá adja, lehet-e megoldás az is, hogy a testvéremm még a válóper alatt végrehajtatja az ingatlant?? Tudjuk, hogy nem a legszebb és legjobb megoldás, de a perük úgy tünik, hogy elhúzódik még vagy egy évig... Éppen most lesz új biró kijelölve.

2012. márc. 4. 10:14
 20/22 anonim ***** válasza:

Nem, mivel a gyerektartás a gyerek mindennapi megélhetési támogatása. Ergo nem letörleszthető ilyen módon, mert ebből nem lehet se kenyeret, se tankönyvet se cipőt venni a gyereknek!


A házasság alatt felvett hitelek KÖZÖSEK attól függetlenül, hogy ki vette fel! A házasság vagyonközösséget is jelent egyben!

2012. márc. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!